فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۱۳۶
کد خبر: ۱۰۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹
دستور تاریخی رییس فدراسیون در واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها اقدام ارزشمند و قابل توجهی است
رییس کمیته بازاریابی و تلویزیون فدراسیون فوتبال درباره اقدامات انجام شده جهت واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احسان اصولی صفار گفت: یک اتفاق بسیار خوبی در فضای فوتبال کشور رخ داد که حاصل اقدامات چند ماهه فدراسیون فوتبال و بر پایه تاکید رییس فدراسیون جهت حرفه‌ای سازی باشگاه‌داری و درآمدزایی و انجام فعالیت‌های اقتصادی به شکل مستقل و بر اساس صرفه و صلاح باشگاه‌ها است و بی‌شک مبنای حرفه‌ای شدن فوتبال ملی ما است.
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال افزود: این طرح طبق نظرات رییس فدراسیون دنبال شد و بی‌تردید دستور تاریخی رییس فدراسیون مبنی بر واگذاری تبلیغات محیطی به خود باشگاه‌ها، اقدام ارزشمند و قابل توجهی است. سال‌هاست که لیگ و فوتبال ما عنوان حرفه ای دارد اما در حوزه اقتصادی هنوز نتوانسته به صورت حرفه ای عمل کند، در حالی که "درآمدزایی از فوتبال" از تعاریف فوتبال حرفه‌ای است و اکنون گام نخست آن برداشته شده است. در شرایطی که تیم ملی فوتبال جایگاه نخست قاره کهن را دارد و در سطح جهان نیز توجهات را به خودش جلب کرده است. ضمن اینکه استعدادها، علاقه مندان و طرفداران پرشور و پرشمار ایران زمینه‌ساز رفتن ما به سوی فوتبال حرفه‌ای است اما متاسفانه در گذشته نوع فعالیت اقتصادی و درآمدزایی در باشگاه‌ها، سازمان لیگ و فدراسیون حرفه‌ای نشده بود و وابسته به منابع دولتی یا بخش‌های نیمه دولتی و خصولتی بود. فوتبال ما در حوزه اقتصاد می‌تواند به طور مستقل درآمدزا و کمک حال اقتصاد ملی ما باشد و به GPD کمک کند، علاوه بر آثار اجتماعی، فرهنگی، اعتباری و هویتی که فوتبال ما در پی دارد قطعا فوتبالی که امروز در جهان صنعت اطلاق می‌شود، می‌تواند در حوزه اقتصاد نیز این تاثیرگذاری را داشته باشد، اما تاکنون حرکتی نشده بود.
وی ادامه داد: اکنون گام اول برداشته شد انشاله اقدامات بعدی نیز متناوب و با همکاری و همراهی همه علاقمندان، دلسوزان و مدیران حوزه‌های مختلف شکل خواهد گرفت و همانطور که وزیر ورزش و جوانان نیز روز گذشته تاکید کرد این یک اقدام تاریخی و ارزشمند است که از سوی فدراسیون فوتبال و با مدیریت عزیزی خادم صورت گرفت و جای تقدیر و تشکر دارد.
اصولی تصریح کرد: امیدوارم باشگاه‌های ما این فرصت را غنیمت بشمارند و از این ظرفیت بتوانند برای تحقق درآمد و حرفه‌ای شدن استفاده کنند. به خصوص در کسب درآمدهای ارزشمند اقتصادی و تعریف فعالیت‌های اقتصادی مستقل که خودش می‌تواند اشتغال‌زایی، درآمدزایی و حتی ارز آوری داشته باشد. فوتبال ما ظرفیت خودش در ارزآوری را هنوز نشان نداده است و می‌توانیم در این حوزه به شکل بسیار چشم‌گیری فعالیت کنیم و از سرمایه‌ انسانی که در حوزه فوتبال و فوتسال داریم، استفاده کنیم و منابع ارزی را به داخل کشور وارد کنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: از طرفی آن بخش از ماموریت‌هایی که در سازمان لیگ شکل تصدی‌گری داشت به خود باشگاه ها محول شد. از این پس سازمان لیگ فرصت پیدا می‌کند تا به ماموریت‌های اصلی و و اساسی خودش بیشتر اهتمام داشته باشد و نقش نظارت بر لیگ فوتبال را بهتر ایفا کند. سطح لیگ در آسیا را ارتقا بدهد تا لیگ فوتبال کشورمان نیز هم‌پای تیم ملی رشد کند. این فرصت مهیا می‌شود تا مدیران در سازمان لیگ به مباحث برگزاری حرفه‌ای لیگ بیشتر معطوف شوند و بار مسئولیت در بخشی که در آن حوزه ها نه ساز و کار و نیروی متخصص انسانی را داشت و نه در تعاریف حوزه ماموریتی سازمان لیگ قرار داشت، سبک‌تر شود. ضمن اینکه امر شفاف‌سازی منابع مالی که از اهداف این دوره فدراسیون و شخص رییس فدراسیون بوده، بهتر محقق شود و به سمت شفاف‌تر شدن منابع ورودی به فوتبال و منابع هزینه‌ای حرکت کنیم که در واقع یک گام بسیار رو به جلو است و تداوم این مسیر و اقدامات می‌تواند فوتبال ما را در حرفه‌ای، درآمدزا و شفاف شدن بهره‌مند کند.
وقتی باشگاه‌ها به درآمدزایی برسند، منابع به شکل خودجوش، خودزا و درون‌زا از طریق فوتبال مهیا شود، قطعا فساد و دلالی و خیلی از اتفاقات ناخوشایند که شنیده می‌شود به حاشیه خواهد رفت و فضای فوتبال بهتر و پاک‌تر خواهد بود.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام اسامی داوران هفته بیستم لیگ برتر فوتبال بانوان

جریمه نقدی و محرومیت برای تیم های فوتسال و فوتبال

برگزاری نشست کمیته انضباطی پیرامون حوادث دیدار تراکتور و پرسپولیس

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

برگزاری کارگاه وی ای آر برای بازیکنان تیم امید

پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال پیش از اعزام به عراق

کاروان تیم امید تست پی سی آر داد

گزارش تصویری از تمرینات تیم ملی امید

پربازدیدترین ها

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

همکاری وزارت خارجه با فدراسیون در خصوص دیدار با کانادا

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان