فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۷۰۶
کد خبر: ۱۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
مشاور عالی حقوقی فدراسیون معتقد است روند فعالیت کمیته وضعیت بازیکنان در چند سال اخیر نشان دهنده اهتمام جدی اعضای این کمیته به صدور رأی بر اساس مقررات داخلی و بین المللی فوتبال است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، غلامرضا رفیعی در ارتباط با ارزیابی وی از فعالیتهای کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون گفت:  مطالعه آراء صادره از کمیته وضعیت، مبین افزایش دقت روزافزون آن کمیته در رسیدگی به دعاوی و اختلافات قراردادی حوزه فوتبال و صدور آراء است. لازم می دانم از تلاشهای اعضای این کمیته تقدیر کنم.

مشاور عالی حقوقی فدراسیون فوتبال افزود: علاوه بر جمشید نورشرق به عنوان حقوقدانی باتجربه و عضو هیأت علمی دانشگاه که رییس کمیته وضعیت بازیکنان است، سایر اعضای این کمیته عرفان شمس، نیما خسروی یونس دانش پژوه، مهدی عزیزی و منیرالسادات جلالی نیز همگی با تحصیلات عالی حقوقی و تجربه ی فراوانی که در طی خدمت در این کمیته کسب کرده اند، کمک شایانی به حل و فصل موضوعات و پرونده های ارجاعی نموده اند.

وی افزود: نقش مهم کمیته وضعیت بازیکنان برابر اساسنامه و مقررات حاکم، در زمینه حل و فصل اختلافات مالی بین بازیکنان، مربیان و باشگاه ها از یک سو و دعاوی ناظر بر نقل و انتقال امتیازات تیم ها از سوی دیگر غیر قابل انکار است. به علاوه، نظارت این کمیته بر امور واسطه های نقل و انتقالات نیز باعث استقرار نظم و انضباط چشمگیری بر فعالیت این بخش از دست اندرکاران فوتبال کشور شده است.

مشاور عالی حقوقی فدراسیون فوتبال  گفت: البته هیچکس منکر اختلاف آراء و نظرات حقوقی نیست. ممکن است ایرادات یا انتقاداتی در مورد بعضی از پرونده ها وجود داشته باشد. اما بخاطر داشته باشیم که معمولا در هر دعوا یکی از اصحاب دعوا به دلیل محکومیت یافتن انتقاداتی را مطرح کند. اساسا فلسفه پیش بینی مراجع عالی نظیر کمیته استیناف و یا دیوان بین المللی داوری ورزش این است که آراء بدوی مورد بازبینی قرار گرفته و اشخاص بتوانند با تجدیدنظرخواهی از آراء صادره، نزد مرجع بالاتر دادخواهی نمایند که در این فرآیند، قطعاً احتمال نقض بعضی از آراء مراجع بدوی نیز وجود دارد.

دکتر رفیعی افزود: امیدواریم با توجه به لزوم تحول در مقررات داخلی حاکم در عرصه فوتبال، در انطباق با مقررات بین المللی، شاهد رشد و ارتقاء هرچه بیشتر اتقان آراء و تصمیمات این کمیته به عنوان مرجع ملی رسیدگی به دعاوی قراردادی فوتبال باشیم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام اسامی داوران هفته بیستم لیگ برتر فوتبال بانوان

جریمه نقدی و محرومیت برای تیم های فوتسال و فوتبال

برگزاری نشست کمیته انضباطی پیرامون حوادث دیدار تراکتور و پرسپولیس

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

برگزاری کارگاه وی ای آر برای بازیکنان تیم امید

پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال پیش از اعزام به عراق

کاروان تیم امید تست پی سی آر داد

گزارش تصویری از تمرینات تیم ملی امید

پربازدیدترین ها

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

همکاری وزارت خارجه با فدراسیون در خصوص دیدار با کانادا

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان