فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۳۵۷
کد خبر: ۱۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
محصص:نیمه دوم بازی با چین تایپه نقطه عطفی برای فوتبال ما بود
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال گفت: عملکرد شب گذشته اعضای تیم ملی فوتبال بانوان نشان دهنده پیشرفت چشمگیر و بی سابقه فوتبال ما در این رده بود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مرتضی محصص پس از پایان مرحله مقدماتی رقابت های فوتبال مقدماتی المپیک 2020 در رده بانوان و شکست تیم ملی ایران برابر چین تایپه گفت: به عقیده من این مسابقه و خصوصا نیمه دوم آن نقطه عطفی برای فوتبال بانوان ما بود. بدون توجه به نتیجه باید بگویم در کل تاریخ فعالیت تیم ملی بانوان شاهد چنین کیفیتی نبوده ایم و عملکرد اعضای تیم به واقع من را شگفت زده کرد. فراموش نکنیم که پین تایپه تیم خوبی است. البته نمی توانیم بگوییم از قدرت های برتر فوتبال آسیاست اما قطعا حریف خوب و قدرتمندی برای ما بود در حالی که نیمه دوم جریان بازی را به طور کامل در اختیار داشتیم ، موقعیت خلق می کردیم و با نظم و برنامه بازی می کردیم، زیر توپ نمی زدیم که اینها نشان دهنده پیشرفت چشمگیر فوتبال ما در رده بانوان است. بر همین اساس می گویم به زودی نوبت صعود ما خواهد رسید و آینده ای طلایی برای این تیم می بینم.
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال اضافه کرد:دو نقطه ضعف در عملکرد ملی پوشان دیدم که اول عدم استفاده مناسب از موقعیت ها و دوم عدم تخریب بازی حریف بود. اما در مجموع عملکرد ملی پوشان کاملا رضایتبخش بود و می خواهم به اعضای کادر فنی ، همینطور آقای عبدی و کلیه بازیکنان تیم تبریک بگویم که چنین نمایش موفقی داشتند.شخصا باور نمی کردم که این همان تیم بانوان قبلی ماست چرا که تحول در نمایش و عملکرد تیم به خوبی دیده می شد.
محصص همچنین اظهار داشت:سطح انتظارات باید معقول و منطقی باشد. نباید این انتظار را به جامعه منتقل کنیم که تیم بانوان ما در رقابت با فیلیپین و تایپه صدرنشین شود. باید از شرایط واقعی موجود در فوتبال بانوان آسیا شناخت کافی داشته باشیم. زمان صعود ما هم می رسد اما به شرط آنکه روند خوب خودمان و این پیشرفت مطلوب را دنبال کنیم. به نظر من این وجود این تیم نشان داد که صعود به مراحل نهایی و حتی مسابقات جام ملت ها و المپیک دور از دسترس نیست. به عقیده من اگر با توجه به این کیفیت استعدادیابی مناسبی هم در سطح بانوان داشته باشیم بدون تردید به یکی از قدرت های برتر فوتبال آسیا تبدیل می شویم. از اینجا به بعد کار ما اهمیت بیشتری دارد. اینکه این تیم را رها نکنیم ، برنامه های آماده سازی و بازی های دوستانه به شکل مداوم برگزار شد و ساختار تیمی خودمان را به خوبی حفظ کنیم تا در مسابقات بعدی گام بزرگ تری به سوی موفقیت برداریم. به عقیده من می توانیم از ظرفیت خوب تیم جوانان هم استفاده کنیم و به عملکرد موفق این تیم هم در مرحله بعدی مسابقات قهرمانی آسیا امید داریم. هرچند رقابت با تیم های کره جنوبی و ویتنام در این مرحله آسان نیست اما امیدوارم این تیم هم پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و به تقویت تیم ملی فوتبال بانوان در آینده نزدیک کمک کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

گزارش تصويرى از كارگاه قوانين رسانه اى

قاب ماندگار در اختتاميه نخستين كارگاه قوانين رسانه اى

اعلام اسامی داوران قضاوت کننده در لیگ دسته اول

كوثرى:رسانه ها به برگزارى چنين كارگاه هايى نياز دارند

تاج:نياز به برگزارى چنين كارگاهى احساس مى شد

پایان مرحله گروهی المپیاد استعدادهای برتر فوتسال کشور

جلسه محمدی با مربیان حاضر در المپیاد پسران

برگزاری مراسم افتتاحیه المپیاد پسران+عکس

گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه المپیاد استعدادهای برتر فوتبال ساحلی کشور

اعلام برترین‌های فوتبال ایران

پربازدیدترین ها

اعلام داوران مرحله اول جام حذفی

ویدئو فستیوال فوتبال پایه دختران در کردان کرج- اردوگاه ایثار

گزارش تصویری

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست فدراسیون

اسامی داوران هفته دوم لیگ دسته اول فوتبال

برگزاری اختتاميه با شكوه ليگ دسته اول فوتبال بانوان كشور

اعلام اسامی داوران قضاوت کننده در لیگ دسته اول

ممبینی: عملکرد داوران در هفته نخست رضایت بخش بود

اعلام نتایج هفته نهم لیگ برتر فوتسال

تماشاگران فوتبال بدون بلیت به ورزشگاه ها نروند