فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۲۵۹
کد خبر: ۱۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
تاکید رئیس کمیته تعیین وضعیت بر اهمیت فعالیت کارگزاران:
رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال با تاکید بر اهمیت نقش کارگزاران در رفع مشکلات فوتبال کشور گفت:کارگزاران ما باید از صلاحیت و توانمندی لازم به منظور فعالیت حرفه ای و تاثیرگذار برخوردار باشند تا مانع از بروز اختلافات و نقض قانون در حوزه های مختلف فوتبال کشور شوند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق با اشاره به ضرورت توجه ویژه به موضوع فعالیت کارگزاران در فوتبال اظهار داشت:کمیته وضعیت طبق وظیفه ذاتی خودش در اردیبهشت ماه اقدام به برگزاری آزمون کارگزاری با حضور متقاضیان خواهد کرد که اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت می پذیرد. موضوع بعدی تمدید مجوز فعالیت کارگزاران است که با احراز شرایط قانونی و تکمیل پرونده در این خصوص هم اقدام می شود. البته با توجه به حساسیت موضوع در این بخش استعلام های لازم هم از کمیته اخلاق و حراست فدراسیون گرفته خواهد شد تا افراد حائز شرایط و صلاحیت موفق به تمدید مجوز شوند.
ضرورت اشراف کارگزاران به قوانین و آشنایی با زبان انگلیسی
رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط کارگزاران فوتبال گفت:لازم است که کارگزار شرایط حداقلی از جمله آشنایی کامل به قوانین نقل و انتقالات داخلی و بین المللی فوتبال همچنین زبان انگلیسی را داشته باشد. در واقع لازمه این فعالیت تسلط به زبان انگلیسی و اشراف به آخرین قوانین بین المللی است. با در آزمون متقاضیان جدید و همینطور بررسی پرونده تمدید متقاضیان دیگر به کلیه این موارد و شرایط توجه خواهیم کرد. در واقع فردی که از فدراسیون مجوز کارگزاری دریافت می کند باید صلاحیت و توانمندی لازم را در این حوزه داشته باشد که حتی بتواند در سطح کارگزاران بزرگ بین المللی فعالیت کند و حضور تاثیرگذاری در این عرصه داشته باشد.
نورشرق به اهمیت تعهد کارگزاران نسبت به بازیکنان طرف قرارداد اشاره کرده و اظهار داشت:کارگزار وظیفه دارد تمام تلاش خودش را برای موفقیت بازیکن به کار بگیرد و در همین راستا باید به خوبی برای بازیکنان طرف قرارداد وقت بگذارد. اخیرا مواردی داشته ایم که بازیکن مدعی شده کارگزار در طول 2 سال گذشته هیچ اقدامی برای وی نکرده و از این جهت به عملکرد کارگزار خودش معترض است. اینگونه مسائل هم طبیعتا در تایید صلاحیت کارگزار تاثیرگذار خواهد بود و به دنبال تصویب مقرراتی هستیم که محدودیت های خاصی برای کارگزار در این زمینه تعریف شود. در واقع با بررسی و مطالعه لازم باید سقف محدودی تعریف شود که کارگزار در همان حد بازیکن و یا مربی تحت قرارداد خودش داشته باشد و وظایف خودش را به خوبی انجام دهد.از سویی در حال حاضر کارگزارانی وجود دارند که صاحب صلاحیت هستند اما اشتغال لازم برای آنها فراهم نمی شود.
وظیفه فدراسیون تنها صدور مجوز کارگزاری نیست
رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اضافه کرد:وظیفه ما و یا فدراسیون فوتبال تنها صدور مجوز برای کارگزاران نیست. این ارتباط و تعامل باید به صورت مستمر دنبال شود و به منظور نظارت بر حسن انجام کارگزاری اقدامات لازم صورت پذیرد. اگر کارگزاری به شکل صحیح و شفاف انجام نشود طبیعتا مشکلات و پیامدهای منفی زیادی به همراه خواهد داشت. کارگزار اگر جایگاه خودش را به خوبی بشناسد نماینده رسمی بازیکن محسوب می شود که باید مسئولیت ها و تعهدات قانونی بازیکن یا مربی را به وی خاطرنشان کند و در این شرایط از بروز بسیاری از مشکلات و حاشیه ها در بخش های مختلف جلوگیری به عمل آورد. همچنین برای احقاق حقوق فرد طرف قرارداد خودش از جانب باشگاه تلاش کند و در واقع نماینده رسمی بازیکن و مربی در تعامل با باشگاه باشد.
وی در عین حال به حقوق کارگزاران و ضرورت حمایت فدراسیون از این حقوق قانونی اشاره کرده و گفت:در قبال نظارتی که وجود دارد فدراسیون هم مسئولیت ها و تعهدات خودش را در قبال کارگزاران عملی خواهد کرد. از جمله این موارد در موقعیت هایی است که کارگزار تمامی تلاش خودش را کرده ، وقت و انرژی لازم را گذاشته تا قراردادی را برای بازیکن یا مربی فراهم و منعقد سازد اما به حق خودش و بخشی که باید دریافت کند نرسیده که در این خصوص باید تدابیر لازم اتخاذ شود. در واقع تلاش ما این است که با حمایت قانونی کارگزار را در هر قراردادی به حق واقعی خودش برسانیم. موضوع دیگر فعالیت برخی واسطه ها و دلالان بدون مجوز است که باید با جدیت از حضور هر واسطه غیر رسمی در نقل و انتقالات جلوگیری شود. البته نمی شود بازیکن را ملزم به استفاده از کارگزار در هر نقل و انتقالی کرد و ممکن است برخی از بازیکنان یا مربیان تمایلی به استفاده از کارگزار نداشته باشند اما در هر صورت نباید اجازه داده شود که نقل و انتقال با حضور یا مشارکت واسطه ای انجام شود که مجوز رسمی کارگزاری دریافت نکرده است.
جمشید نورشرق در خاتمه پیرامون اهمیت جایگاه و نقش کارگزاران اظهار داشت:یک کارگزار با انجام صحیح و ظایف و مسئولیت های خودش می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات فوتبال را کاهش بدهد. در واقع از نگاه ما وظیفه کارگزار تنها امضای قرارداد نیست بلکه از مرحله امضای قرارداد این وظیفه آغاز می شود و حالا زمان عمل صحیح به تعهدات مندرج در قرارداد از سوی هر دو طرف است. تلاش کمیته وضعیت بازیکنان این است که در مسیر بهبود کیفیت فعالیت کارگزاران و تقویت تعاملات اقدام کند و در همین راستا امیدواریم شاهد اتفاقات بسیار خوب و مفیدی باشیم که موجب ارتقای کیفی تعاملات فوتبال کشور و کاهش اختلافات و شکایات از سوی بازیکنان و باشگاهها شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

برگزاری نشست هماهنگی مسئولین فدراسیون فوتبال و هیات البرز

گزارش تصویری

سوبخیدین:پروسه استفاده از var زمان بر است

شکوری: استفاده از سیستم VAR منوط به طی کردن مراحل موردنظر AFC و فیفاست

ممبینی:با استفاده از VAR اشتباهات داوری را به حداقل می رسانیم

تکمیل کادر فنی تیم ملی فوتبال جوانان

آغاز دوره آموزشی سیستم کمک داور ویدئویی

ماجدی: همیشه با تغییر نگرش شاهد تقابل هستیم

برگزاری دوره مربیگری در گلستان و ارومیه + عکس

آخرین دیدار نوجوانان ایران در تورنمنت دوستانه چین برگزار شد

پربازدیدترین ها

اعلام رای کمیته استیناف

برگزاری نشست مسئولین فوتسال و کمیته بانوان

گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه دوره ناظران داوری فوتبال

اعلام برنامه بازی‌های تیم ملی فوتبال در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

براتی داور CAS شد

برگزاری اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال نونهالان  زیر 14 سال

گزارش تصويرى از تمرين تيم ملى جوانان

حریفان تیم ملی فوتبال ایران مشخص شدند

ممبینی: پیشرفت داوران منوط به توجه ناظران است

پیام قدردانی سرمربی تیم ملی از باشگاهها