فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۲۳۷
کد خبر: ۲۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
تورنمنت های دوستانه به آمادگی بازیکنان کمک بسزایی می کنند
کارشناس فوتبال گفت: بازیکنان بیشترین انگیزه را در زمان مسابقه دارند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اصغر مازیار، کارشناس فوتبال درخصوص قرعه کشی تیم های نوجوانان در مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا گفت: غیر از مالدیو که از فاکتور آمادگی جسمانی بهره می برد و از لحاظ فنی در حد و اندازه ما نیست،  افغانستان و فلسطین دو کشوری هستند که از لحاظ بدنی به ما نزدیک هستند و فوتبال مبنتی بر دوندگی را انجام می دهند. ما باید از لحاظ جسمانی آماده باشیم . تیمهای فوق با دوندگی کار خود را پیش می برند و ما با کار فنی و به حرکت در آوردن توپ کار خود را باید پیش ببریم. مالدیو در حد و اندازه افغانستان و فلسطین هم نیست اما نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم.

مدرس بین المللی فوتبال در ادامه در خصوص تیم ملی فوتبال جوانان بیان کرد: سالهاست که فدراسیون فوتبال امارات در این بخش سرمایه گذاری می کند .تیم ملی زیر 19 سال امارات را درمسابقات آسیایی دیده ام. تیم بسیار خوب و فنی هستند و فقط به دلیل تفاضل گل و باخت به اندونزی صعود نکردند. این تیم بسیار خوب و دونده است و یکی از سخت ترین حریفان ما محسوب می شود. تیم قرقیزستان با توجه به تفکری که در روسیه وجود دارد؛ این تیم نیز از همان تفکر پیروی کرده و در واقع فوتبال فیزیکی را به نمایش می گذارد. اگر می خواهیم در مقابل این تیم ها توان برابری داشته باشیم باید از لحاظ جسمانی در شرایط ایده آلی قرار بگیریم.

وی ادامه داد: از لحاظ فنی تیم نپال و قرقیزستان از ما پایین تر هستند و همانطور که در بالا اشاره کردم باید از لحاظ جسمانی آماده شویم. نپال نیز تیم خوبی است، این تیم  دو سال پیش در مسابقاتی که در رده زیر17 سال داشته اند را زیر نظر داشتم . نپال سرمایه گذاری خوبی در تیم های پایه انجام داده اما از لحاظ فنی با ما قابل قیاس نبوده و در حد و اندازه تیم ایران نیستند.

وی افزود: تیم زیر 19 سال از پتانسیل خوبی برخوردار است. یک تعدادی  از بازیکنان این تیم تجربه حضور در جام جهانی را دارندو بازیکنان خوبی هستند و فکر نمی کنم اگر امارات مسئله ایجاد نکند، مشکلی برای صعود داشته باشیم.

مازیار ادامه داد: از هر گروه یک تیم بالا می رود و باید با حداکثر امتیاز صعود کنیم و برنامه ریزی هایمان بر مبنای صعود به عنوان تیم اول باشد.

مدرس بین اللملی فوتبال گفت: بازیکنان در انجام مسابقه بیشترین انگیزه را دارند و  معتقدم 100 جلسه تمرینی برابری با یک جلسه مسابقه شاید نکند. بنابراین برگزاری مسابقات تدارکاتی و یا حضور در تورنمنت های بین المللی و دوستانه می تواند به آمادگی بازیکنان کمک بسزایی کند.

وی در پایان در خصوص  حضور  تیم ملی فوتبال زیر19 سال در تورنمنت روسیه و رقابت با تیم های ترکیه، آرژانتین و یونان گفت: تیم های فوق فاکتور دوندگی دارد و رقابت با این تیم ها شبیه سازی بازی برابر قرقیزستان و امارات است. به نظرم شرکت در این تورنمنت به آمادگی تیم کمک بسزایی می کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

حضور رييس فدراسيون فوتبال در تمرين تيم اميد

برگزاری دوره توجیهی داوران و ناظران لیگ برتر فوتسال بانوان

برگزاری دومین جلسه کارگروه ازریابی و‌نظارت تیم های ملی

بازدید رییس کمیته فوتسال و نمایندگان ای اف سی از ورزشگاه های های ارومیه

تاج:هیات های مذهبی بهترین جایگاه برای انتقال پیام های فرهنگی و اعتقادی هستند

تمرین صبحگاهی امیدها در مرکز ملی

حضور هاشم‌پور در یک دیدار از لیگ برتر

صدور آرای کمیته وضعیت در خصوص برخی از باشگاهها

برگزاری دوره مربیگری درجه Dفوتبال

توبیخ و جریمه نقدی برای بازیکن تیم پارس جنوبی بوشهر

پربازدیدترین ها

اعلام برنامه بازیهای مرحله نیمه نهایی

اسامى بازيكنان تيم اميد به فدراسيون اعلام شد

دوره توجیهی پیش فصل داوران لیگ برتر توسط فیفا برگزار می شود

حضور رئیس فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی در تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان + عکس

دعوت از ٥٠ بازيكن به اردوى تيم ملى اميد

اطلاعیه کمیته اخلاق

گزارش تصويرى از نخستين تمرين تيم اميد

رفعتی: دوره آموزشی VAR اول مردادماه برگزار می شود

آغاز دوره توجیهی پیش فصل داوران لیگ برتر فوتسال + عکس

گزارش تصويرى از بازى درون تيمى بازيكنان تيم اميد