فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۳۲۰
کد خبر: ۲۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
تورنمنت های دوستانه به آمادگی بازیکنان کمک بسزایی می کنند
کارشناس فوتبال گفت: بازیکنان بیشترین انگیزه را در زمان مسابقه دارند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اصغر مازیار، کارشناس فوتبال درخصوص قرعه کشی تیم های نوجوانان در مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا گفت: غیر از مالدیو که از فاکتور آمادگی جسمانی بهره می برد و از لحاظ فنی در حد و اندازه ما نیست،  افغانستان و فلسطین دو کشوری هستند که از لحاظ بدنی به ما نزدیک هستند و فوتبال مبنتی بر دوندگی را انجام می دهند. ما باید از لحاظ جسمانی آماده باشیم . تیمهای فوق با دوندگی کار خود را پیش می برند و ما با کار فنی و به حرکت در آوردن توپ کار خود را باید پیش ببریم. مالدیو در حد و اندازه افغانستان و فلسطین هم نیست اما نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم.

مدرس بین المللی فوتبال در ادامه در خصوص تیم ملی فوتبال جوانان بیان کرد: سالهاست که فدراسیون فوتبال امارات در این بخش سرمایه گذاری می کند .تیم ملی زیر 19 سال امارات را درمسابقات آسیایی دیده ام. تیم بسیار خوب و فنی هستند و فقط به دلیل تفاضل گل و باخت به اندونزی صعود نکردند. این تیم بسیار خوب و دونده است و یکی از سخت ترین حریفان ما محسوب می شود. تیم قرقیزستان با توجه به تفکری که در روسیه وجود دارد؛ این تیم نیز از همان تفکر پیروی کرده و در واقع فوتبال فیزیکی را به نمایش می گذارد. اگر می خواهیم در مقابل این تیم ها توان برابری داشته باشیم باید از لحاظ جسمانی در شرایط ایده آلی قرار بگیریم.

وی ادامه داد: از لحاظ فنی تیم نپال و قرقیزستان از ما پایین تر هستند و همانطور که در بالا اشاره کردم باید از لحاظ جسمانی آماده شویم. نپال نیز تیم خوبی است، این تیم  دو سال پیش در مسابقاتی که در رده زیر17 سال داشته اند را زیر نظر داشتم . نپال سرمایه گذاری خوبی در تیم های پایه انجام داده اما از لحاظ فنی با ما قابل قیاس نبوده و در حد و اندازه تیم ایران نیستند.

وی افزود: تیم زیر 19 سال از پتانسیل خوبی برخوردار است. یک تعدادی  از بازیکنان این تیم تجربه حضور در جام جهانی را دارندو بازیکنان خوبی هستند و فکر نمی کنم اگر امارات مسئله ایجاد نکند، مشکلی برای صعود داشته باشیم.

مازیار ادامه داد: از هر گروه یک تیم بالا می رود و باید با حداکثر امتیاز صعود کنیم و برنامه ریزی هایمان بر مبنای صعود به عنوان تیم اول باشد.

مدرس بین اللملی فوتبال گفت: بازیکنان در انجام مسابقه بیشترین انگیزه را دارند و  معتقدم 100 جلسه تمرینی برابری با یک جلسه مسابقه شاید نکند. بنابراین برگزاری مسابقات تدارکاتی و یا حضور در تورنمنت های بین المللی و دوستانه می تواند به آمادگی بازیکنان کمک بسزایی کند.

وی در پایان در خصوص  حضور  تیم ملی فوتبال زیر19 سال در تورنمنت روسیه و رقابت با تیم های ترکیه، آرژانتین و یونان گفت: تیم های فوق فاکتور دوندگی دارد و رقابت با این تیم ها شبیه سازی بازی برابر قرقیزستان و امارات است. به نظرم شرکت در این تورنمنت به آمادگی تیم کمک بسزایی می کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام اسامی محرومان هفته چهارم لیگ برتر

ایران بدون تغییر در جایگاه بیست‌و‌سوم دنیا باقی ماند

مهدوی: تاکتیک خودمان را در زمین به اجرا گذاشتیم

اعلام آرای کمیته وضعیت

اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی فوتبال ساحلی در بوشهر

سفر پرهیزکار به ارومیه جهت بررسی شرایط میزبانی مسابقات مقدماتی فوتسال آسیا

گزارش تصویری بازی فوتبال نوجوانان ایران و مالدیو

ورود تیم فوتبال زیر ۱۵ سال دختران به تهران+عکس

عبدی: کار ما تازه شروع شده است

نمایش خوب تیم نوجوانان در نخستین گام

پربازدیدترین ها

اعلام داوران هفته چهارم لیگ برتر

قهرمانی تیم فوتبال دختران زیر 15سال ایران در تورنمنت کافا

اعلام داوران هفته ششم لیگ دسته یک فوتبال

ساحلی‌بازان ایران 19 مهر به مصاف اوکراین می‌روند

عبدی: بازیکنان به سطح فنی مطلوبی رسیدند

قضاوت داوران ایرانی در مرحله نهایی رقابتهای قهرمانی زیر 16 سال  بانوان آسیا

مهینی: ملی پوشان ایران در این تورنمنت محک خوبی می خورند

گزارش تصویری از سفر کادر فنی به سیرجان

دیدار رئیس کمیته داوران ایران با رئیس دپارتمان داوران ترکیه

عبدی: هنوز ابتدای راه هستیم اما نشانه های پیشرفت در تیم نمایان است/ذهنیت بازیکنانم را تغییر دادم