فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۴۷۱
کد خبر: ۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
چمنیان:نونهالان و نوجوانان دیروز ستاره های فردا لقب می گیرند
سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان ایران انتقال صحیح نسل ها را یکی از دستاوردهای ارزشمند فوتبال ملی ایران در سال های گذشته می داند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال عباس چمنیان که موفق شد تیم ملی نوجوانان را به جام جهانی برساند در خصوص روند انتقال استعدادها از سطح نونهالان تا بزرگسالان در فوتبال ایران گفت:آنچه مسلم است در گذشته این مسیر به خوبی طی نمی شد اما در یک دهه و خصوصا 5 سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر و اتفاقاتی بسیار ارزشمند در این حوزه بودیم. متاسفانه نگاه برخی از اهالی فوتبال و حتی رسانه ها معطوف به تیم ملی بزرگسالان و باشگاهها است اما حقیقت این است که دستاوردهای فوتبال پایه آینده فوتبال کشور را تضمین می کند. موضوع انتقال صحیح نسل ها در فوتبال دنیا مورد توجه جدی قرار دارد و در فوتبال ما هم حالا به یک دستاورد ارزشمند و قابل دفاع تبدیل شده است.
سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان ایران اضافه کرد:باید بپذیریم باشگاهها در موضوع شناسایی و پرورش استعدادها نقش خودشان را به خوبی ایفا نمی کنند و این بار تنها به دوش فدراسیون و تیم های ملی افتاده اما در این حوزه دستاوردهای بسیار ارزشمندی کسب شده که حاصل آن شناسایی و پیشرفت چشمگیر استعدادهای برتر از سطوح پایین تر مثل نونهالان و نوجوانان به سطح جوانان ، امید و حتی بزرگسالان است. بسیاری از بازیکنانی که در همین طرح ها و استعدادیابی فدراسیون فوتبال و تیم های ملی شناسایی شدند امروز یا بازیکنان تاثیرگذار تیم ملی هستند یا در باشگاهها به عنوان مهره هایی ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع اینها همان نوجوانان و نونهالان دیروز فوتبال ما هستند که گام به گام در مسیر پیشرفت حرکت کردند به تیم های ملی بالاتر رسیدند و ستاره های فردا لقب می گیرند.
چمنیان در پایان گفت:باید به این دستاوردهای ارزشمند توجه کنیم و به دنبال استمرار و تقویت این روند باشیم تا همچنان با شناسایی صحیح ، پرورش درست و انتقال اصولی استعدادها از پایین ترین سطح تا بالاترین رده تیم های ملی پشتوانه فوتبال کشور را تامین و تضمین کنیم. در حالی که بی توجهی به این موضوع و عدم حمایت در این زمینه موجب می شود بسیاری از ستاره ها و استعدادها پیش از رسیدن به این مرحله بسوزند کما اینکه اگر فدراسیون فوتبال به درستی در این موضوع نقش آفرینی نمی کرد بسیری از ستاره ها و پدیده های امروز فوتبال ما شاید مسیر دیگری را در زندگی دنبال می کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اطلاعیه روابط عمومی

گزارش تصویری از تمرین تیم فوتسال زیر ۲۰ سال

توضیحات سخنگوی فدراسیون فوتبال

بازگشت تيم فوتبال المپيك به تهران

اطلاعیه شماره یک

تغییر زمان دیدار شهر خودرو و شاهین شهرداری بوشهر

فاطمى:عملكرد تيم اميد قابل قبول بود

اسامی محرومان هفته هفدهم لیگ برتر

فرعباسی:روز خوب ما نبود ، توپ ها به گل تبدیل نشد

تمامی امکانات لازم از طریق فدراسیون فراهم بود

پربازدیدترین ها

اطلاعیه روابط عمومی

اعلام داوران هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال

اعلام داوران هفته نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال

موفقیت داوران فوتسال در تست‌های آمادگی جسمانی آسیا

برنامه زمانبندی رقابتهای قهرمانی فوتسال آسیا 2020 مشخص شد

اطلاعیه شماره یک

از تغییر برنامه تا افزایش تعداد تیم های شرکت کننده

پیروزی شاگردان یاوری مقابل نونهالان منتخب تهران + عکس

حضور نایب رییس فدراسیون در همایش ملی زن و ورزش

گزارش تصویری از تمرین تیم فوتسال زیر ۲۰سال