فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۸۲۴
کد خبر: ۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
طرح استعداد یابی مناطق 9 گانه کشور در ایستگاه پایانی سال 97
مرکز ملی فوتبال ایران این روزها شاهد درخشش ستاره هایی است که در سال های نه چندان دور می توانند آینده درخشانی را برای فوتبال ایران رقم بزنند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، طرح فراگیر و گسترده استعدادیابی مناطق 9 گانه کشور با هدف شناسایی کلیه استعدادها و بازیکنان برگزیده استان ها در سراسر کشور از اوایل سال 1397 آغاز شد، طرحی در وسعت بی سابقه و با پیش بینی کمترین ضریب خطا که منطبق با استانداردهای روز استعدادیابی در فوتبال جهان تعریف شده و می تواند اتفاقی متفاوت در حوزه فوتبال پایه به شمار آید.
در این طرح بازیکنان رده نونهالان که سال آینده می توانند عضو تیم ملی نوجوانان ایران باشند در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ با بررسی گزارش های مستمر مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت نفرات برگزیده در مراکز استان ها اردوهای مداوم خود را در 9 مرحله پشت سر گذاشتند تا تحت آموزش یکسان و هماهنگ مربیان منتخب کمیته جوانان فدراسیون فوتبال مراحل آموزشی فوتبال حرفه ای را سپری کنند.
در نهایت و پس از چندین مرحله شناسایی و گزینش نفرات برتر 60 بازیکن انتخاب شده از مجموع بیش از 1000 بازیکن که در مراحل نخست اردوهای مناطق 9 گانه حضور داشتند حالا شاهد برگزاری مرحله آخر اردوی استعدادیابی تحت عنوان تورنمنت چهارجانبه نوجوانان فوتبال کشور هستیم.
بازیکنانی که سال 97 عضو تیم ملی نونهالان ایران بوده اند نیز در کنار بازیکنان منتخب مناطق قرار گرفته اند تا در این تورنمنت چهارجانبه توانمندی های فنی و استعداد خودشان را به نمایش بگذارند. همچنین 9 مربی و نمایندگان کمیته جوانان استان های کشور نیز در این اردو حضور دارند تا عملکرد بازیکنان را قالب 4 تیم 15 نفره به دقت زیر نظر بگیرند.
به گفته فریدون معینی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال اسامی کلیه این بازیکنان اصطلاحا رجیستر خواهد شد و تمامی آنها به نوعی اعضای تیم نوجوانان سال آینده فوتبال کشور محسوب می شوند هرچند در این رقابت و آزمون ، حفظ آمادگی و نشان دادند شایستگی ها می تواند تعیین کننده و سرنوشت ساز باشند. نفرات نهایی بازیکنانی هستند که در ادامه برنامه های آموزشی و گزینش های نهایی بهترین شرایط را داشته باشند و به تیم های ملی رده های مختلف سنی فوتبال کشور راه یابند.
بر این اساس به نظر می رسد خروجی یکی از بی سابقه ترین و گسترده ترین طرح های استعدادیابی فوتبال کشور می تواند اتفاقی متفاوت را در سطوح پایه فوتبال ایران رقم بزند. فوتبالیست های نوجوان و نونهال امروز که در مرکز ملی فوتبال مسیر پیشرفت را گام به گام پشت سر می گذارند ، ستاره های فردای فوتبال ایران هستند که می توانند روزهای درخشانی را برای فوتبال ایرانی به ثبت برسانند و این همان نگاهی است که با اصلاح زیرساخت های امروز مسیر موفقیت فردا را با تاکید بر توسعه فوتبال پایه رقم می زند.
گفتنی است اردو و تورنمنت استعدادیابی نوجوانان فوتبال ایران از 13 الی 18 بهمن در مرکز ملی فوتبال ایران برگزار می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه المپیاد فوتسال پسران کشور

احضار یک سرمربی و یک بازیکن

مراسم افتتاحیه المپیاد فوتسال پسران کشور برگزار شد

گزارش تصویری

آغاز المپیاد استعدادهای برتر فوتسال پسران کشور

شکوری: در کوتاه ترین مدت، میزبان 2500 استعداد برتر فوتبال بودیم

محمدی: جايگاه شما براي نوجوانان فوتبال فراتر از يك مربي است

بیک وردی: امیدوارم میزبان شایسته ای برای مربیان کشور باشیم

آغاز همايش يك روزه فوتبال پايه با حضور اساتيد فوتبال كشور در استان البرز

کرمانشاه قهرمان المپیاد استعدادهای برتر فوتبال بانوان شد+عکس

پربازدیدترین ها

اسامی داوران هفته نخست لیگ برتر فوتبال

اعلام داوران مرحله اول جام حذفی

ویدئو فستیوال فوتبال پایه دختران در کردان کرج- اردوگاه ایثار

پیام ویلموتس به مناسبت آغاز فصل جدید لیگ برتر؛ چشم های تیم ملی باز خواهد بود

گزارش تصویری

گزارش تصویری

اعلام زمان ارائه مدارک برای فراخوان سامانه کمک داور ویدئویی

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست فدراسیون

حسن‌زاده: جریمه اهانت به داور سنگین‌تر می‌شود

سلیمانی: پاداش جام جهانی در حساب فی مابین فدراسیون و فیفا قابل رویت است