فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۹۳۶
کد خبر: ۸۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
نایب رئیس فدراسیون در امور بانوان معتقد است اردوهای تیم ملی فوتبال بانوان در سه رده بزرگسال، جوانان و نوجوانان به صورت مرتب طبق برنامه ریزی در حال انجام است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، تیم ملی جوانان بانوان در مسابقات کافا 2021 توانست به مقام نایب قهرمانی این دوره از رقابتها دست پیدا کند. شهره موسوی، نایب رئیس فدراسیون در امور بانوان در این باره گفت: همانطور که می‌دانید تیم ملی زیر 20 سال کشورمان در این مسابقات با سه پیروزی و یک تساوی به مقام نایب قهرمانی رسید. در روز آخر، مسئولین برگزاری رقابتها ما را در شرایط نابرابر قرار دادند. اول بازی ما برابر قرقیزستان بود و بعد تیم ازبکستان برابر میزبان مسابقه داد. با توجه به اینکه هر دو تیم امتیازشان در جدول برابر بود، باید این دو مسابقه همزمان برگزار می شد که متاسفانه نسبت به ما کم لطفی کردند. در هر صورت با توجه به اینکه تیم ملی فوتبال جوانان نزدیک به دو سال و نیم هیچ فعالیتی نداشت، نتایج خوبی در این تورنمنت گرفت که جا دارد از بازیکنان و کادر فنی تشکر کنم.

موسوی با اشاره به برگزاری اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: پس از بازگشت از بلاروس اردوهای انتخابی این تیم زیر نظر مریم ایراندوست از روز پنجشنبه 27 خردادماه در مرکز ملی فوتبال در حال پیگیری است. بازیکنان جدیدی به این اردو اضافه شده اند و از آمادگی بالایی برخوردار هستند.

رئیس کمیته امور بانوان افزود: بعد از مدت ها اولین بار است که اردوهای تیم ملی فوتبال بانوان در سه رده بزرگسال، جوانان و نوجوانان به صورت مرتب طبق برنامه ریزی که کادر فنی این تیم ها به ما ارائه کرده است، در حال برگزاری است. رئیس فدراسیون فوتبال نگاه ویژه‌ای به فوتبال جوانان و نوجوانان دارد.  همینطور من نیز به این تیم‌ها نگاه مثبت دارم. این دو رده اهمیت بسیار بیشتری نسبت به تیم بزرگسالان برای ما دارند، چرا که پشتوانه تیم ملی در آینده این تیم ها هستند. باید به آنها توجه ویژه داشته باشیم و امکانات خوبی برای آنان فراهم کنیم. در رده نوجوانان باید مسابقاتی را ترتیب دهیم چرا که در حال حاضر در این رده سنی رقابتی وجود ندارد و بدین ترتیب آن‌ها فرصتی را ندارند تا خود را نشان دهند.

وی در خصوص حضور مشاوران خارجی در تیم های ملی بانوان خاطر نشان کرد: قصد داریم برای تقویت سرمربیان تیم های ملی فوتبال از مشاوران خارجی استفاده کنیم و این را در دستور کار قرار دادیم. با توجه به نگاه جدید فدراسیون فوتبال به بانوان می خواهیم بهترین مشاوران خارجی در حوزه بانوان را انتخاب کنیم. درصدد شناخت آنها هستیم و مکاتبات اداری و بین المللی این امور را بزودی انجام خواهیم داد.

موسوی در پایان از حضور مربی بدنساز برای تیم های ملی بانوان خبر داد و گفت: بازیکنان تیم ملی در هر سه رده از آمادگی جسمانی پایینی برخوردار هستند. در تورنمنت بلاروس به این موضوع کاملا واقف شدم که بزرگترین نقطه ضعف ما آمادگی جسمانی پایین بازیکنان است. پیشنهاد دادیم در کنار هر سه تیم یک مربی بدنساز حضور داشته باشد و سیستم بدنی بازیکنان تقویت شود. در مجموع فکر می کنم گامی خوب و قوی در حوزه بانوان برداشته شده است. با پیگیری های عزیزی خادم اعضای تیم های ملی فوتبال بزرگسال و جوانان واکسینه شدند. بزودی این امر برای کادر فنی تیم ملی نوجوانان بانوان نیز اتفاق خواهد افتاد که جا دارد یکبار دیگر از دکتر نوروزی و کمیته پزشکی فدراسیون تقدیر کنم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام اسامی داوران هفته بیستم لیگ برتر فوتبال بانوان

جریمه نقدی و محرومیت برای تیم های فوتسال و فوتبال

برگزاری نشست کمیته انضباطی پیرامون حوادث دیدار تراکتور و پرسپولیس

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

برگزاری کارگاه وی ای آر برای بازیکنان تیم امید

پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال پیش از اعزام به عراق

کاروان تیم امید تست پی سی آر داد

گزارش تصویری از تمرینات تیم ملی امید

پربازدیدترین ها

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

همکاری وزارت خارجه با فدراسیون در خصوص دیدار با کانادا

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان