فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۰۵۹
کد خبر: ۹۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، پژوهشی، فناوری و آموزشی میان فدارسیون فوتبال و پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی امضا شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در نشستی که عصر روز دوشنبه به میزبانی پژوهشگاه تربیت ‎بدنی و علوم ورزشی برگزار شد، علیرضا امامی‌فر رئیس مرکز ملی فوتبال با اشاره به چشم‌انداز جدید فدراسیون فوتبال بیان داشت: یکی از تاکیدات ویژه دکتر عزیزی‌خادم توسعه اقدامات دانش‌بنیان در فوتبال کشور است. ارتقای استانداردهای فوتبال ایران چه از لحاظ تکنولوژی و چه نرم‌افزاری و آموزشی یک ضرورت است که در نخستین گام پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی به واسطه تجارب ارزشمند، هیات علمی مجرب و اقدامات نوآورانه برای توسعه همکاری‌ها برگزیده شد.

امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون فوتبال و پژوهشگاه تربیت‌بدنی علوم ورزشی

وی گفت: تجهیز و ارتقای امکانات موجود در مرکز فوتبال در حوزه‌های تمرینی، پزشکی، زیرساختی و تکنولوژیک، ایجاد بانک اطلاعاتی شناسنامه‌ای، عملکردی، پزشکی و رفتاری در کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال به منظور شفاف‌سازی خدمات و مستندسازی تجربیات، برگزاری همایش‌های مشترک در حوزه‌های مختلف با تاکید بر کاربردی بودن نتایج، کمک به یافتن راهکارهای علمی در زمینه تجاری‌سازی فوتبال، زمینه‌سازی در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه خانواده فوتبال با مدرسین داخلی و خارجی و همچنین فراهم آوردن بسترهای لازم برای استارت‌آپ‌های ورزشی با تاکید بر حمایت از تولید ملی از جمله مفاد تفاهم‌نامه‌ای است که بعد از چند جلسه بحث و بررسی امضا می‌شود.

امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون فوتبال و پژوهشگاه تربیت‌بدنی علوم ورزشی

علی شریف‌زاده، رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز ضمن اشاره به آمادگی این مرکز علمی برای ارائه خدمات با بالاترین کیفیت گفت: باعث خوشحالی جامعه علمی است که فدراسیون فوتبال ایران مسیر تازه و رویکردی متفاوت را برای حل مشکلات انتخاب کرده و در راه استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی پیش‌قدم شده است.

امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون فوتبال و پژوهشگاه تربیت‌بدنی علوم ورزشی

وی افزود: ما نه تنها در پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در راستای عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه تلاش خواهیم کرد بلکه امیدواریم بتوانیم بستر همکاری سایر مراکز علمی کشور که در زمینه ورزش فعالیت می‌کنند را فراهم بیاوریم تا بتوانیم به فوتبال به عنوان فراگیرترین ورزش کشور کمک کنیم، زمینه تحرک و پویایی در حوزه تکنولوژی ورزش در داخل کشور شویم و البته از جوانانی که ایده‌های نوین دارند حمایت کنیم.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی بیان داشت: بدون تردید از این پس امکانات آزمایشگاهی، کتابخانه‌ای، نرم‌افزاری و انسانی این مرکز برای ارائه خدمات به فدراسیون فوتبال در دسترس خواهد بود و نه تنها اعضای هیات علمی و متخصصان این مرکز در زمینه استعدادیابی، فوتبال بانوان، ارتقای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امکانات تمرینی و مسابقه‌ای به ویژه در حوزه پزشکی و فیزبوتراپی با فدراسیون فوتبال همکاری خواهند کرد بلکه در مقطع پسادکترا آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویانی که در حوزه فوتبال پژوهش کنند اعلام می‌کنیم.

 

در ادامه این نشست دکتر علیرضا شهاب فیزیوتراپیست تیم ملی نیز با بیان لزوم ارتقای کیفیت امکانات موجود در فوتبال گفت: در حوزه پزشکی-ورزشی فرصت‌های شغلی، آموزشی و تحقیقاتی بسیاری وجود دارد که امیدواریم عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه امکان اجرایی شدن آن‌ها را فراهم آورد. در حال حاضر مجموعه تمرینی PEC که به نوعی به خانه نخبگان فوتبال کشور تبدیل شده یک ظرفیت فوق‌العاده است اما برای بهبود فرایندها لازم است ما با مراکز علمی در تعامل باشیم تا بتوانیم خدمات این حوزه را برابر با نیازهای روز ارتقا بدهیم.

 

شهاب افزود: فوتبال برای ما در فدراسیون فوتبال تنها در مرکز ملی فوتبال و ارائه خدمات به 18 رده تیم‌های ملی خلاصه نمی‌شود. چشم‌انداز ما توسعه همه جانبه در تمامی سطوح و در سراسر کشور است تا بتوانیم روایی و پایایی دستاوردهای علمی را قابل استناد کنیم و امیدوار باشیم که فوتبال در مسیر علمی شدن قرار گرفته است.

امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون فوتبال و پژوهشگاه تربیت‌بدنی علوم ورزشی

احسان محمدی سرپرست دپارتمان مسئولیت اجتماعی و بازی جوانمردانه نیز با برشمردن ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فوتبال گفت: یکی از مشکلات حوزه فوتبال فاصله گرفتن دانشگاه از خانواده فوتبال است، به دلایل متعدد این دو قطب نتوانسته‌اند زبان مشترکی برای تبادل نظرات پیدا کنند و پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی به عنوان یک مرکز تخصصی لازم است این فاصله را با اقدامات علمی و عملی بردارد. تردید نکنید اگر نسل جدید مربیان و بازیکنان فوتبال آثار مثبت اقدامات علمی را در ارتقای کیفیت فنی ببینند از آن استقبال می‌کنند. 

 

وی افزود: برای پرهیز از اقدامات سلیقه‌ای و خلق‌الساعه مدیران که بسیاری اوقات هزینه‌های سنگین به جامعه تحمیل می‌کند لازم است مطالعات علمی و پژوهشی قابل استناد صورت بگیرد، موضوعاتی مثل تماشاگران فوتبال، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی فعال در حوزه فوتبال، مسئولیت اجتماعی فوتبال در قبال مردم، اقتصاد فوتبال و همچنین آسیب‌شناسی روانی و رفتاری بازیکنان، مدیران و مربیان نیازمند بازنگری اساسی برای دور شدن از شیوه‌های کلیشه‌های و کهنه هستیم. این همکاری علمی می‌تواند یک ریل‌گذاری بنیادین برای فوتبال باشد، فارغ از اینکه چه کسی یا کسانی سکاندار فوتبال باشند.

 

این تفاهم‌نامه که در 5 ماده تنظیم و به مدت 4 سال ضمانت اجرایی دارد به زودی در مراسمی با حضور دکتر عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال به امضای نهایی خواهد رسید و فاز اجرایی آن رسماً آغاز خواهد شد.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

گزارش تصویری دیدار تیم امید ایران و امید عراق

دومین بازی دوستانه به سود میزبان

برگزاری جلسه فنی و آنالیز تیم امید عراق

انجام تست کرونا از کاروان تیم امید ایران در هتل بغداد

اعلام ترکیب تیم امید ایران در بازی دوم دوستانه مقابل امید عراق

رضا کاخساز وارد اردوی تیم امید در بغداد شد

لغو يك جانبه ديدار دوستانه ايران و كانادا 

گزارش تصویری زیارت کاروان تیم امید ایران از حرم مطهر امیرالمومنین حضرت علی(ع) در نجف اشرف

دیدار و گفت و گوی فراز فاطمی و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال عراق

حضور کاروان تیم امید ایران در ضیافت شام فدراسیون فوتبال عراق

پربازدیدترین ها

اعلام دومين فهرست ذخيره به منظور خريد بليت

آغاز اردوی تیم ملی از نهم خرداد

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

دعوت از 25 بازیکن به منظور حضور در اردوی تیم ملی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

لغو يك جانبه ديدار دوستانه ايران و كانادا 

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

اعلام زمان قرعه کشی و سیدبندی جام ملت‌های فوتسال آسیا 2022 کویت

تیم ملی جوانان با امارات، قرقیزستان و برونئی همگروه شد