برگزاری مراسم روز جهانی فوتبال بانوان
صوفی زاده: ‌ در این روز برترین گلزنان زن در رشته های فوتبال و فوتسال زنان حضور دارند

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ، لیلا صوفی زاده درخصوص برگزاری گرامیداشت مراسم روز جهانی فوتبال در تهران همزمان با 18 اسفند (8 مارس ) گفت:‌ روز هشتم مارس در تقویم جهانی روز زن نامگذاری شده است و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC ) نیز از فدراسیون های عضو دعوت کرده تا این روز را به عنوان روز بین المللی فوتبال زنان گرامی بدارند.

وی افزود:‌‌در کشورمان نیز به منظور نهادینه کردن فرهنگ فوتبال در خانواده ها و تشویق دختران نونهال برای فعالیت در این رشته ورزشی این روز برای سومین بار گرامی داشته می شود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به حضور مسئولان فدراسیون، مسئولان امور ورزش زنان در وزارت ورزش و جوانان، تعداد زیادی از پیشکسوتان ، فوتبالیست ها و فوتسالیست های فعال در تیم های ملی و باشگاهی در این مراسم،گفت:‌ در این روز برترین گلزنان زن در رشته های فوتبال و وفوتسال زنان در لیگ برتر نیز حضور دارند تا فوتبالیست های نونهال کشور ضمن آشنایی از نزدیک با این الگوهای ورزشی ، برای فعالیت در رشته فوتبال انگیزه یافته و تشویق شوند.

صوفی زاده با قدردانی از زحمات همه کسانی که به توسعه فوتبال بانوان در کشور کمک می کنند،‌گفت:‌ بدون شک بازتاب رسانه ای فعالیت بانوان ایران در رشته های ورزشی از جمله فوتبال و فوتسال تاثیر بسزایی در آینده ورزش بانوان کشور دارد.

وی همچنین از برگزاری کارگاه های پزشکی و فنی به عنوان دیگر برنامه های روز جهانی فوتبال بانوان خبر داد.

صوفی زاده افزود: از آنجا که مراسم گرامیداشت روز جهانی فوتبال زنان به پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می شود، آرم (لگو) از سوی این کنفدراسیون برای لباس همه شرکت کنندگان در این مراسم طراحی شده ‌که در کشورهای مختلف به منظور انسجام و هماهنگی روی لباس همه فوتبالیست های زن چاپ شده است.

وی گفت:  فرزانه توسلی و فرشته کریمی از فوتسال که به عنوان 10 فوتسالیست برتر دروازبانی و بازیکنی جهان ، زهرا حاتم نژاد، زهرا قنبری و فروغ موری از فوتبال به عنوان بهترین گلزنان حاضر در لیگ و الگوهای فنی و اخلاقی از نفرات دعوت شده به مراسم گرامیداشت روز جهانی فوتبال زنان در ایران هستند.