نشست هماهنگی مسابقات لیگ های برتر امید و جوانان برگزار شد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این جلسه، نحوه برگزاری مسابقات فصل قبل و همچنین مسابقات در فصل آتی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .بر این اساس واحد مسابقات پایه سازمان لیگ پیشنهاد نموده که نحوه برگزاری مسابقات با توجه به شرایط مالی و اقتصادی باشگاه ها و به منظور برگزاری مناسب و با کیفیت، با تغییراتی همراه باشد تا باشگاه ها بتوانند هزینه های مربوطه را تامین کنند. ضمن اینکه علاوه بر حفظ کیفیت مسابقات به تعداد بازی های لازم برای بازیکنان و تیم ها در هر فصل توجه شود.
باا توجه به ساختار مناسبی که در فصول گذشته در مسابقات لیگ های مذکور حاکم بود و کیفیت خوب برگزاری مسابقات ، باشگاهها از مسئولین برگزاری درخواست کردند با توجه به اهمیت این رقابت ها در آشنایی وآمادگی بازیکنان باشگاه ها جهت حضور در مسابقات رده بالاتررقابت ها طبق روال قبل در یک گروه ۱۲ تیمی به صورت رفت و برگشت برگزار شوند و کلیه باشگاه ها نیز موظفند تا روز پایانی مسابقات در بازی ها حاضر باشند.
در این جلسه که با حضور اعضا و نمایندگان کمیته جوانان برگزار گردید ، مقرر شد و با توجه به برنامه اردوها و مسابقات تیم های ملی در رده امید و جوانان باشگاه ها با توجه به شرایط آتی این دوره سنی ، تعامل بیشتری با تیم های ملی داشته باشند و در مقابل باشگاه ها نیز خواهان توجه بیشتر از سوی مربیان و استعداد یابان تیم های ملی به این مسابقات شدند. همچنین باشگاهها درخواست کردند به دلیل حضور بازیکنان با تجربه در این رده سنی از داوران بهتری و شاخص تری استفاده شود.
واحد مسابقات پایه سازمان لیگ زمان شروع بازی ها را اوایل مرداد اعلام که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه جنوب کشور و مجهز نبودن استادیوم ها به نور کافی و عدم امادگی لازم باشگاه ها در خصوص جذب بازیکن زمان آن به اواخر مرداد موکول گردید. در صورت مهیا نمودن شرایط و برطرف نمودن مشکلات، رقابت ها طبق برنامه در این تاریخ برگزار خواهد شد.