پیشنهادات ایران مورد استقبال اعضا قرار گرفت
پرهیزکار: کارگاه AFC فرصت خوبی برای تعامل و همفکری کشورها بود

پرهیزکار: کارگاه AFC فرصت خوبی برای تعامل و همفکری کشورها بود

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود پرهیزکار پس از بازگشت از کارگاه سه روزه روسای کمیته های فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: با توجه به در پیش بودن شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا، نشست روسای کمیته‌های فوتسال با حضور 28 شرکت کننده  و با سخنرانی دبیرکل ای اف سی آغاز شد.

وی ادامه داد: دبیرکل ای اف سی پس از ابراز خوشحالی از روند توسعه ای فوتسال در سال های اخیر، تاکید ویژه ای هم روی ادامه روند استانداردسازی ساختار مدیریتی فوتسال کشورها و مجوز حرفه ای باشگاه ها داشت. در ادامه این نشست موارد بسیار مفیدی از سوی مدرسان در مباحثی مانند قوانین برگزاری مسابقات لیگ، آموزش مربیان، امنیت ورزشگاه ها، نوع قرارداد بازیکنان و روند توسعه فوتسال در اروپا مورد تدریس، بحث و گفتگو قرار گرفت.

رییس کمیته فوتسال ایران افزود: در بخشی از این کارگاه سه روزه که به بیان نقطه نظرات حاظران اختصاص داشت، مواردی را در قالب پیشنهادات عنوان کردیم. از جمله این موارد برگزاری مسابقات جام باشگاه های فوتسال آسیا در بخش بانوان، برگزاری مسابقات قهرمانی فوتسال زیر 20 سال آسیا در بخش بانوان ،اختصاص پاداش و جوایز نقدی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تیم‌های اول تا سوم مسابقات قهرمانی آسیا و جام باشگاه ها بود که با استقبال بسیار خوب روسای کمیته های سایر کشورها رو به رو شد.

وی افزود: مقرر شد در این زمینه مکاتبات و پیگیری هایی انجام شود و درخواست کتبی نیز از سوی کشورها جهت تایید این بسته پیشنهادی ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود. البته پیشنهادات دیگری نیز ارائه کردیم، از جمله برگزاری مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا به صورت رفت و برگشت به میزبانی تیم های صعود کننده به این مرحله که البته موافقان و مخالفانی داشت اما نظر کلی جمع روی این پیشنهاد هم مثبت بود. به طور کلی کارگاه AFC فرصت خوبی برای تعامل و همفکری کشورها بود

پرهیزکار در پایان تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا به عنوان تیم نخست آسیا و سوم جهان نقش موتور محرکه‌ را برای فوتسال قاره ایفا کنیم. ادامه روند رو به رشد فوتسال در آسیا یک نیاز کلی است که باید در آن سهیم باشیم. هرچند که در بخش فنی شاهد این موضوع و نزدیک تر شدن سطح رقابت تیم ها هستیم اما در بخش اجرایی، برگزاری و توجه کلی به فوتسال نیز اقدامات مهمی باید انجام شود.

پرهیزکار: کارگاه AFC فرصت خوبی برای تعامل و همفکری کشورها بود