ورزشگاه های جهانی در انتظار تیم های ایرانی

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با آغاز دوباره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2020، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به ورزشگاههای محل برگزاری این مسابقات پرداخته است.
در این گزارش آمده است:
پس از حدود هفت ماه که با شیوع COVID-19 فوتبال در سراسر جهان متوقف شد، از امروز مسابقات در منطقه غرب آسیا در ورزشگاههای الجنوب ، استادیوم خلیفه ، ورزشگاه ایجوکیشن و جاسم بن حمد از سرگرفته می شود.
ورزشگاه بین المللی خلیفه برای بازی های گروه اول لیگ قهرمانان آسیا که شامل الاهلی عربستان ، الوحده امارات، الشرطه عراق و استقلال ایران می شود، انتخاب شده است. استادیوم خلیفه دوحه، یکی از هشت ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، میزبان گروه یک رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
ورزشگاه الجنوب برای دیدارهای گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا که شامل الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان ، شباب امارات و شهرخودرو ایران می شود، انتخاب شده است.
استادیوم الجنوب در الوکره، یکی از هشت ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، میزبان گروه دو رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
ورزشگاه اجوکیشین برای مسابقات گروه سوم در لیگ قهرمانان آسیا که شامل تعاون عربستان، شارجه امارات ، پرسپولیس ایران و الدحیل قطر می شود، انتخاب شده است. این ورزشگاه یکی از هشت ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، میزبان گروه سه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
این نخستین دیدارهای رسمی خواهد بود که در این ورزشگاه تازه تأسیس برگزار خواهند شد.
ورزشگاه جاسم بن حمد برای مسابقات گروه D لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد که شامل النصر عربستان، السد قطر ، العین امارات و سپاهان ایران می شود.
استادیوم جاسم بن حمد دوحه میزبان گروه چهارم (السد قطر، العین امارات متحده عربی، النصر عربستان و سپاهان ایران) رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

وضعیت آب و هوایی دوحه امروز صبح (دوشنبه، ۲۴ شهریور) در دوحه میزان گرمای هوا ۳۶ درجه سانتیگراد است. با توجه به برگزاری دیدار شباب‌الاهلی و شهر خودرو در ساعت ۱۸، میزان گرما ۲ درجه کاهش خواهد یافت و برای دیدار دوم در ساعت ۲۱، درجه حرارت روی عدد ۳۲ خواهد بود. همچنین تمامی ورزشگاه‌ها به سیستم تهویه مطبوع یا خنک کننده مجهز هستند که قادرند درجه حرارت ورزشگاه را تا ۱۹ درجه سانتیگراد (به صورت یکسان در تمام نقاط ورزشگاه) کاهش دهند.

ورزشگاه های جهانی در انتظار تیم های ایرانی

* نقشه دوربین‌های مستقر در ورزشگاه‌ها

پروتکل‌های بهداشتی لیگ قهرمانان آسیا که متمرکز و به میزبانی قطر برگزار می‌شود، روی پخش تلویزیونی بازی‌ها نیز اثر گذاشته و تعداد دوربین‌های تلویزیونی مستقر در ورزشگاه به ۱۴ دوربین کاهش یافته است.

در قطر، مسابقات باشگاهی و همچنین دیدارهای مهم دیگر، با تعداد ۲۰ تا ۵۲ دوربین فیلمبرداری می‌شود، اما برای کاهش تعداد نفرات حاضر در ورزشگاه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، با وجود جایگاه اختصاصی دوربین‌های تلویزیونی و فیلمبردارها در ورزشگاه‌ها، این تعداد به حداقل رسیده است. از همین‌رو مسابقات تنها با ۱۴ دوربین فیلمبرداری می‌شود.

در این نقشه یک دوربین قلمی هم برای ورودی تیم‌ها در تونل وجود دارد که ثابت بوده و بدون فیلمبردار است تا حتی از حضور یک نفر اضافه در تونل تردد تیم‌ها جلوگیری به عمل آید.

نکته دیگر اینکه، دو دوربینی که همیشه کنار نیمکت دو تیم و موازی با خط شش قدم محوطه جریمه مستقر می‌شدند، به سمت دیگر زمین رفته‌اند تا احتمال رویارویی نفرات با یکدیگر کمتر شود.

ورزشگاه های جهانی در انتظار تیم های ایرانی