کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: مطهری و خلیل زاده بازیکنانی که باید بازی شان را به تماشا نشست+لینک نظرسنجی

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هشت بازیکن برتر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را معرفی کرده که در میان آن‌ها نام امیرارسلان مطهری،بازیکن تیم استقلال و شجاع خلیل‌زاده بازیکن تیم پرسپولیس دیده می‌شود.
در این گزارش آمده است:
در گزارش AFC درباره امیر ارسلان مطهری آمده است: «تیم فوتبال استقلال پس از برتری 3 بر صفر مقابل الاهلی عربستان در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، صعودش به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها را قطعی کرد. از 6 گلی که این تیم در گروه سه تیمی A به ثمر رساند، تنها یک بازیکن بود که موفق شد بیش از یکبار گلزنی کند و آن امیر ارسلان مطهری بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت:مطهری و خلیل زاده که باید بازی شان را به تماشا نشست+لینک نظرسنجی

با توجه به اینکه مطهری 27 ساله است، او بازیکنی باتجربه در لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود و با چهار تیم مختلف در این تورنمنت شرکت کرده است. او در سال 2015 لیگ قهرمانان با تیم نفت تهران اولین حضورش در این رقابت‌ها را تجربه کرد، سپس در سال 2018 با تراکتور به این رقابت‌ها بازگشت و سال گذشته با ذوب‌آهن در این رقابت‌ها حضور یافت و در نهایت در فصل جاری با استقلال به لیگ قهرمانان بازگشت.
مطهری در چهار بازی مرحله گروهی که برای استقلال به میدان رفت، در 21 نبرد تن‌به‌تن پیروز بود، این در حالی است که حرکات بدون توپش در دو گلی که تاکنون برای استقلال به ثمر رساند، تعیین‌کننده بود. در بازی با الاهلی عربستان در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان، او از عدم ارتباط مناسب بین مدافعان حریف نهایت استفاده را برد و با توپ‌ربایی که داشت، از زاویه‌ای بسته توپ را به تور دروازه حریف رساند. او همچنین در بازی هفته پنجم در تقابل با الشرطه استقلال از مهار توپ ناقص دروازه‌بان حریف استفاده کرد و با تعقیب توپ، دومین گلش را از روی چهارمین شوتی که در این رقابت‌ها در چارچوب زد، به گل دومش رسید.
همچنین سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره شجاع خلیل زاده نوشت:
پرسپولیس پیش از اینکه در بازی پایانی‌اش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با به ثمر رساندن چهار گل از سد شارجه بگذرد و جانی دوباره بگیرد و به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنند، در زدن گل مشکلاتی داشت، اما یک بازیکن همچنان باثبات بود و در حالی که انتظارش نمی‌رفت، منشاء گلزنی برای نماینده ایران بود و آن شجاع خلیل‌زاده، مدافع میانی پرسپولیس بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت:مطهری و خلیل زاده که باید بازی شان را به تماشا نشست+لینک نظرسنجی
از زمانی که شجاع در سال 2017 از سپاهان به پرسپولیس نقل‌مکان کرد، او زوج دفاعی مستحکمی را با سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس شکل داده است، اما این مدافع 31 ساله ثابت کرد که در سمت دیگر زمین هم به همان اندازه بازیکن مهمی برای پرسپولیس است، به طوری که در لیگ قهرمانان آسیا 2019 موفق شد دو بار گلزنی کند و در این دوره از رقابت‌ها هم دو گل دیگر به نام خود به ثبت رسانده است.
هیچ بازیکنی بیش از شجاع خلیل‌زاده در ریکاوری توپ (53 ریکاوری) عمل نکرده و 18 دفع توپی که او داشته، بیشترین دفع توپ در این رقابت‌ها بوده است، دو آماری که اهمیت شماره «3» پرسپولیس را در خط دفاعی مستحکم این تیم نشان می‌دهد، خط دفاعی که با از سرگیری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در کشور قطر تنها یک گل دریافت کرده است».
همچنین AFC نظرسنجی را در این بخش برای انتخاب بازیکن مورد علاقه‌ کاربران راه انداخته که برای شرکت در آن می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.