تعداد بازدید خبر: 404
1397/01/20-16:28
کمیته بانوان فدراسیون فوتبال در واکنش به انتشار ویدیویی در برنامه خارج از گود توضیحاتی را منتشر کرده است.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،بر این اساس پیرو مصاحبه صورت گرفته خبرنگار محترم واحد مرکزی خبر در تاریخ 16/1/97   با بازیکن و مربی تیم‎های ملی رده جوانان فوتبال بانوان در خصوص وضعیت تحویل لباس های تیم ملی توضیحات ذیل ارائه می شود.
1.  در کلیه رده های تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان (هر 6 رده) که شامل بیش از 180 ملی پوش و کادر فنی است؛ لباس های کامل تیم های ملی با سایز مشخص هر فرد بین آنان توزیع می‎ شود که اسناد و مدارک لازم در این باره وجود دارد.
2.  فدراسیون فوتبال البسه تیم های ملی هر رده را مختص بازیکنان همان رده و همان بازیکن در محل مشخص با رعایت اصول بهداشتی شستشو، اتوکشی و ضدعفونی می کند تا لباس مذکور در اردوی بعدی تحویل همان بازیکن شود.
3.  نگهداری البسه در مرکز ملی فوتبال مطابق استانداردهای بین المللی انجام گرفته است. در تیم های ملی سایر کشورها و باشگاه‎های مطرح دنیا نگهداری لباس‎های بازیکنان مطابق رعایت اصل نظم، بهداشت و صرفه‎جویی در هزینه‎ها دقیقا مطابق این فرآیند حفظ و نگهداری می شود.
4.  فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران حمایت کامل را به منظور اعزام تیم های ملی بانوان در رده های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان فوتبال و فوتسال بانوان طی سال 1395 به کشورهای (ایتالیا و تاجیکستان اردیبهشت ماه)، (بنگلادش شهریورماه)، (تایلند، سوئد، ازبکستان، ویتنام آبان ماه)، (سوچی روسیه اسفندماه) و طی سال 96 به کشورهای (ویتنام، تایلند، تاجیکستان، ترکمنستان، چین در 9 ماهه اول)، (سوچی روسیه اسفندماه)و در سال 97 به تورنمنت هنک کنگ داشته و در تمامی این اعزام ها البسه و تجهیزات کامل تیم ملی در اختیار نفرات قرار گرفته است. 
بدون تردید حضور فعال 6 رده تیم ملی بانوان در اردوهای انتخابی و اعزام های برنامه ریزی شده به منظور ارتقاء جایگاه فوتبال بانوان در سطح آسیا و جهان از نکات مهمی بوده که طی سالهای 95 و 96 و در نهایت 97 از سوی فدراسیون به شکل ویژه انجام شده است.
5_تاکید مجری در گفت و گو با یک بازیکن رده سنی جوانان بانوان و در ادامه انتشار بدون تفکر و تعمق این گفت و گو از آنتن سراسری،نیات دیگری را در ذهن متبادر می سازد که به شدت جای تامل، تاسف و نگرانی دارد.
متاسفانه گزارشگر ارجمند در رسانه ملی در این گفت و گو به جای پرداختن به مسائل فنی و مصاحبه درباره وضعیت حضور در رویدادهای بین المللی، نسبت به بیان پرسش هایی که عاری از مباحث فنی است و به تمامی به دنبال حاشیه سازی است اقدام کرده است.
6_در این میان، روی صحبت ما نه با آن گزارشگر محترم و عوامل تهیه برنامه خارج از گود که بدون شک خطاب به مدیران و مسوولان معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما و واحد مرکزی خبر است.
مدیران محترم واحد مرکزی خبر!
آیا رسانه ملی با چنین رویکردی می تواند در توسعه کمی و کیفی ورزش بانوان سهیم باشد؟
مدیران محترم معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما!
آیا چنین رویه ای در طرح برخی پرسش ها که منشا آن  جار و جنحال های  زرد در فضای مجازی است، می تواند رسانه ملی را در جایگاه دانشگاه قرار دهد؟
تصمیم گیران و تصمیم سازان رسانه ملی!
آیا می دانید در صورت توجه به منویات گزارشگر واحد مرکزی خبر، فدراسیون فوتبال می بایست میلیاردها تومان هزینه کند تا در هر اردو البسه جدید به بازیکنان تحویل بدهد؟ 
آیا این رویه از دید دوستانی که رسانه ی ملی کشور را در اختیار دارند و باید صداقت در امانتداری را لحاظ کنند منطقی است؟
 پیشنهاد روشن ما بر سیاست گذاران در این عرصه در رسانه ملی این است که ضمن آگاهی دقیق از فرآیندهای طی شده، در تعمیق سطح تفکر جامعه نقش آفرینی کنند و تمرکز خود را بر تدوین وضعیت حق پخش تلویزیونی معطوف کنند؛ شاید از این طریق دین خود را به جوانان بویژه ورزشکاران و قهرمانان ورزشی ادا کرده باشند.