تعداد بازدید خبر: 162
1397/04/16-11:15
ماجدی: تیم ملی فوتبال ایران عملکرد خوبی در مسابقاتش داشت/
رئیس کمیته آموزش معتقد است شاید تیم ملی فوتبال ایران پیروز نبود اما مسیر مناسبی را طی کرد و در نهایت موفق شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر میرشاد ماجدی، رئیس کمیته آموزش درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در رقابتهای جام جهانی 2018 روسیه گفت: اگر بخواهیم از لحالظ اماری و ارقامی به نتایجی که تیم ملی کسب کرد، نگاه کنیم؛ از ادوار گذشته یک امتیاز بیشتر گرفتیم. اما به لحاظ ساختار دفاعی و مدافع بودن، عملکرد خوبی داشتیم. شاید پیروز نبودیم اما موفق بودیم. در واقع موفقیت پیروزی نیست اما درست به پایان خط رسیدن است که معتقدم تیم ملی ایران مسیر درستی را طی کرد و موفق شد.
وی در ادامه بیان کرد: تیم ملی قهرمان اروپار را متوقف کرد، به قهرمان جهان با حداقل نتیجه با خت و یک پیروزی نیز برابر مراکش کسب کرد. این امر نشان میدهد که تیم زحمت کشیده و برای رقابت با تیم های قدر دنیا تلاش کرده است.
ماجدی معتقدم است که  تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی موفق بوده است. وی دراینباره به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: جام جهانی هم به ما و هم به دیگران نشان داد که  هیچ چیزی غیر ممکن نیست. در بازی آرژانتین و فرانسه اعلام کردم ای کاش آرژانتین 20 درصد از ساختار دفاعی ایران را داشت تا موفق می شد. برای اینکه تیمی در سطح جهان داشته باشیم باید روی دفاع، حمله و انتقال  عملکرد بسیار موفق و بالایی داشته باشیم که این امر  نیاز به زمان طولانی دارد.  
وی در پایان گفت: در ساختار دفاعی  بسیار موفق بودیم و این امر پس از چندین سال با تفکرات و برنامه هایی که کارلوس کی روش برای بازیکنان در نظر گرفته بود، رخ داد. در بخش حمله و انتقال نیز ما به زمان طولانی نیازمندیم تا به خواسته های خود برسیم. در مجموع و با توجه به بازی بسیار خوبی که بازیکنان از خود به نمایش گذاشتند؛ شک ندارم که ایران یکی از موفق ترین تیم های جام جهانی 2018 بود.