تعداد بازدید خبر: 363
1396/10/19-08:11
پانزدهمین جلسه کارگروه ارتقاء و توسعه با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پانزدهمن جلسه کارگروه ارتقاء و توسعه با حضور محمدرضا ساکت،دکتر لیلا صوفی زاده، فریدون معینی، مرتضی محصص، رضا عبدی،دکتر مصطفی زارعی، سعید فتاحی، سهیل مهدی، سید امیر مهدی علوی، محمد اسماعیل قاسمی، شادی مهینی و سمیه دهقانیان برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر مصطفی زارعی گزارشی از برگزاری سومین همایش بین المللی علم و فوتبال ارائه کرد و مقرر شد تا  به جهت رشد، توسعه و ارتقا سطح فنی فوتبال، با بهره گیری از نظرات جامع علمی در کنار تجربه  و تبحر مدیران و بررسی چشم انداز فوتبال، از کارشناسان خبره و مدرسان در این بخش استفاده شود. همچنین بر حضور مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا، سخنرانان برجسته علمی دنیا و برگزاری کارگاه های تخصصی، نمایشگاههای تخصصی با جدیدترین تکنولوژی تاکید شد.
در ادامه این نشست فریدون معینی، گزارش کاملی از برگزاری همایش استعدایابی که در تاریخ 26 آذرماه برگزار شده بود ارائه کرد توضیحات کاملی درباره شناسایی استعدادها و سیستم توسعه جوانان در ژاپن و بلژیک و مسیر توسعه فوتبال در رده جوانان در کانادا و انگلیس را مطرح کرد. همچنین معیار های مربوط به استاندارد گزینش و ارزیابی بازیکنان و لزوم شناسایی طرح استعدادیابی را بیان کرد. بر همین اساس مقرر شد تا اولین کارگاه آموزشی دانش افزایی مربیان تیم های منتخب مناطق در بخش آقایان و بانوان در بهمن ماه برگزار شود.
در ادامه، دکتر مصطفی زارعی در خصوص نظارت بر مدارس فوتبال گفت: جلسه توجیهی ناظران مدارس فوتبال هرساله برگزار می شود و ناظران گزارش های خود را ارسال می کند. نظارت بر  1037 مدرسه فوتبال صورت گرفته که این عدد نشان دهنده 2 برابری نظارت بر مدارس فوتبال شده است.
سهیل مهدی در ادامه در خصوص رتبه بندی آکادمی باشگاهها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و تاکید AFC بر تاثیر بالای آکادمی ها بر توسعه فوتبال جوانان به نکاتی اشاره کرد. 
گفتنی است، برنامه های نهایی درباره طرح آماده سازی  و فعال شدن ناظرین مدارس فوتبال در بخش بانوان  از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد. ضمن اینکه فستیوال دختران در رده سنی زیر 12 سال از سال آینده برگزار شود.
همچنین انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش، پیشنهاد برگزاری فستیوال زیر 11 سال دختران و پسران با همکاری آموزش و پرورش، ارائه گزارش طرح استعدادیابی مناطق 9 گانه در بخش بانوان، ارائه طرح جامع توسعه فوتبال پایه بانوان و اجرای برنامه حرفه ای سازی در باشگاههای فوتسال از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.