تعداد بازدید خبر: 510
1396/10/06-13:40
رئیس فدراسیون فوتبال در نشست هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال گفت: باشگاهها باید جهت اخذ مجوز حرفه ای مدارک کامل را به سازمان لیگ ارائه کنند که البته اصالت، صحت و سقم مدارک بر عهده خود باشگاهها است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون در نشست هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال در ابتدا گفت: نشست هیات رئیسه فوتسال صبح امروز با دستور جلسه صدور مجوز حرفه ای برای باشگاههای فوتسال تشکیل شد. و در این خصوص بحث و تبادل نظر و تصمیم گرفته شد همه باشگاهها تا سال 2019  فرصت دارند تا صدور مجوز حرفه ای خود را دریافت کنند.
وی در ادامه بیان کرد: باشگاهها باید در سازمان لیگ فوتسال مجوز حرفه ای را جدی بگیرند و اجازه ندهند مانند فوتبال با انبوهی از مشکلات روبرو شوند. همچنین درخواست دارم که موضوع آکادمی در سطح باشگاههای فوتسال جدی گرفته شود. مدارس فوتسال در کشور شناسایی و توسعه پیدا کنند و اجازه ندهیم افراد غیرمجاز در این موضوع ورود کنند.
رئیس فدراسیون افزود: در فوتسال باید دنبال درآمدهای بومی باشیم و معتقدم قیاس فوتبال و فوتسال کار درستی نیست و باید با برنامه ریزی مناسب دنبال رویکردهای جدید باشیم.
تاج در ادامه درخصوص صدور مجوز حرفه ای گفت: صدور مجوز حرفه ای باشگاهها با سازمان لیگ است. برهمین اساس باشگاهها باید حداقل سطح استانداردها و معیارها را داشته باشند. نکته حائز اهمیت این است که باشگاهها باید جهت اخذ مجوز مدارک کامل را به سازمان لیگ ارائه کنند که البته اصالت و صحت و سقم مدارک بر عهده خود باشگاهها است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: باشگاهها بعد از تحویل مدارک بلافاصله به دنبال اجرای تسویه حساب مالی باشند. سازمان لیگ باید توان نظارت و کارشناسی را در طول فصل برای باشگاهها داشته باشد و اگر موضوعی در فوتبال یا فوتسال مطرح شد، پیشنهاد مناسبی برای آن ارائه شود.
رئیس فدراسیون در پایان گفت: باید مشکلات در فوتسال به حداقل برسد تا بتوانیم به نقطه استاندارد فوتسال آسیا حرکت کنیم.
لازم به توضیح است، نشست هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال صبح امروز با حضور مهدی تاج، علی کفاشیان، محمدرضا ساکت، علی تارقلی زاده، شاهین رحمانی، عباس ترابیان، کاظم سلیمانی، کریم منصوری، محمدرضا غفاری، حامد نجفی و سعید نجاریان در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.