تعداد بازدید خبر: 215
1397/01/29-21:48
رئیس فدراسیون در افتتاحیه کلینیک جامع تخصصی پزشکی هیات فوتبال استان یزد گفت: مهمترین بحث ورزش و فوتبال، موضوع سلامتی و ایمنی بازیکنان است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رئیس فدراسیون فوتبال در نشستی پس از افتتاح این مرکز گفت: در تمام استان هاباید کمیته پزشکی فعال باشند و استان یزد سومین استان بعد از گیلان و آذربایجان شرقی است که این کلینک افتتاح شد.
رئیس فدراسیون در ادامه اظهار داشت: مهم‌ترین بحث ورزش و فوتبال موضوع سلامت و ایمنی بازیکنان است که بحث پیش بینی و پیشگیری اصلی ترین موضوع در این کیلینیک است.
وی ادامه داد: هدف از ایجاد این کلینیک ها این است که تا قبل اینکه شخصی ورزش فوتبال را انتخاب کند باید تمام معاینات پزشکی، قلبی و همه آزمایشات را انجام و بعد از تایید به فوتبال ورود پیدا می‌کند و اگر در حین دوران بازیکنی دچار آسیب دیدگی شدند تحت نظر قرار گرفته و درمان شوند که این امر باعث سلامتی فوتبالیست می شود.
سپس عبدالرضا دستا رئیس هیئت فوتبال استان یزد نیز گفت: از ان جا که مهم‌ترین هدف در ورزش و به‌ویژه فوتبال حفظ سلامت افراد است و فدراسیون فوتبال نیز در حال فعال‌سازی کمیته‌های پزشکی فوتبال در همه استان‌هاست خوشبختانه استان یزد به‌عنوان سومین استان کشور توانست نسبت به راه‌اندازی کلینیک جامع تخصصی پزشکی-ورزشی اقدام کند.
دستا افزود: با افتتاح این کلینیک توجه ویژه‌تری به مقوله ایمنی و سلامت فوتبالیست‌ها خواهد شد و ازآنجاکه پیشگیری و پیش‌بینی می‌تواند سلامت بیشتری را برای آنان رقم بزند بازیکنان قبل از ورود به عرضه فوتبال مورد آزمایش‌ها مختلف ازجمله قلب و عروق قرار خواهند گرفت و در این میان اگر با مشکلی روبرو بودند تحت نظر پزشک مشکلات برطرف شده و آسیب کمتری فوتبالیست‌ها را تهدید خواهد کرد.
وی اضافه کرد: البته انجام این آزمایش‌ها به‌صورت دوره‌ای در دوران فعالیت ورزشی فوتبالیست‌ها انجام خواهد شد.
در پایان دکتر حبوباتی رئیس کمیته پزشکی هیات فوتبال استان یزد گفت: راه اندازی نخستین کلینیک پزشکی برای فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی در یزد در راستای خدمت به جامعه هدف انجام گرفته است.
وی افزود: انجام معاینات ، تست ها ، برگزاری دوره های علمی و آموزشی و تامین سلامت جامعه هدف از ماموریت های مهم و همیشگی کلینیک تخصصی پزشکی فوتبال استان یزد است.