تعداد بازدید خبر: 328
1396/12/14-12:35
رئیس کمیته پزشکی در خصوص اهدای جوایز پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا به پزشکان و فیزیوتراپیستهای ورزشی کشور توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر توحید سیف برقی از فراخوان کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال جهت انتخاب بهترینهای پزشکی در ورزش فوتبال در قاره کهن خبر داد و گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد جایزه  پزشکی AFC  را با هدف ارج نهادن به کار، اقدام و تلاش تیم پزشکی و فیزیوتراپی به منظور فراهم آوردن بهترین مراقبت های پزشکی و فیزیوتراپی برای بازیکنان فوتبال و رساندن آنها به بهترین سطح عملکرد خود در تیم های فوتبال، از پزشکان و فیزیوتراپیست های شایسته تقدیر به عمل آورد.
وی در ادامه بیان کرد: اولین مراسم جایزه پزشکی AFC در سال 2015 در حاشیه پنجمین کنگره پزشکی پنج سالانه  AFC در دهلی نو برگزار شد و این مراسم برای دومین بار در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا از تمام فدراسیون های خواسته تا افراد واجد شرایط کشور خود را با رزومه و اطلاعات کامل معرفی کنند تا لیست نهایی مورد ارزیابی هیات داوری AFC قرار گیرد. این جوایز در سه گروه و با شرایط ذیل به افراد تعلق خواهد گرفت.
گروه یک : دستاورد و موفقیت
جایزه نشان لیاقت پزشکی فوتبال AFC
ویژگی ها :
۱. همکاری با AFC و سایر جوامع ورزشی
۲.مشارکت در آموزش پزشکی فوتبال
۳.مشارکت عملی در امر پزشکی فوتبال یا تحقیقات بالینی
۴.پزشک پزشکی ورزشی فعال و سازنده
۵.مشارکت ویژه در کنار زمین فوتبال
۶.تحقیقات، مقالات و کتب چاپ شده
۷.سایر جوایز دریافت شده
۸.سایر فعالیت های بیرونی در جهت پیشبرد اهداف AFC و حرفه ی خود
گروه دو: جایزه نشان افسر پزشکی جوان AFC
ویژگی ها:
۱. سن کمتر از ۴۵ سال و سابقه  حداقل پنج سال و حداکثر ۱۰ سال ارایه  خدمات به AFC
۲.داشتن حداقل دو عدد از ویژگی های جایزه ی نشان لیاقت پزشکی فوتبال AFC
گروه سه : خدمات
جوایز طلا، نقره و برنز AFC
ویژگی ها:
جایزه خدمات AFC به پزشکانی که سالهای سال به عنوان افسر پزشکی AFC به همکاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول بوده اند اختصاص می یابد.
۱.نشان طلا - ۲۵ سال خدمت
۲.نشان نقره - ۲۰ سال خدمت
۳. نشان برنز - ۱۵ سال خدمت
رئیس کمیته پزشکی خاطر نشان کرد: در این راستا ، کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با انتشار این خبر و اصل رعایت عدالت در انتخاب بهترینها، از کلیه پزشکان و فیزیوتراپیست های واجد شرایط دریافت جوایز فوق دعوت می نماید با ارسال رزومه و سی وی کامل و مرتبط خود در حوزه فوتبال و ورزش، مدارک تحصیلی تایید کننده پزشک و فیزیوتراپیست بودن، کلیه مدارک تایید کننده شرایط مطرح شده فوق برای هر یک از جوایز و یک قطعه عکس پاسپورتی تا پایان فروردین ماه ۹۷ به کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ارسال تا اسامی واجدین شرایط بعد از داوری و تایید مدارک توسط هییت داوری کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال که متشکل از متخصصین حوزه پزشکی فوتبال است، به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شوند. ضمنا اسامی و مسئولیتهای هیات داوری و امتیاز شاخص های فوق در اطلاعیه های بعدی کمیته پزشکی اعلام خواهد شد.
لازم به توضیح است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم های مربوطه علاوه بر قسمت فایل های مقالات آموزشی کمیته پزشکی در سایت فدراسیون فوتبال، می توانید با شماره تماس ۴۴۷۳۸۵۵۹ کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در ساعات اداری تماس حاصل نمایید.