تعداد بازدید خبر: 274
1396/12/21-21:00
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از پذیرش هفت مقاله در حوزه پزشکی فوتبال در کنگره ایزوکینتیک فیفا در شهر بارسلونا خبر داد.

دکتر توحید سیف برقی در مصاحبه با سایت رسمی فدراسیون فوتبال، ضمن تشریح اهمیت این کنگره در جهان پزشکی فوتبال، از تلاش همکاران کمیته پزشکی جهت نشان دادن ارتقای علمی کشور در این حوزه خبر داد.
وی افزود:   این کنگره از تاریخ دوم ژوئن تا چهارم ژوئن ۲۰۱۸ در ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا برگزار خواهد شد و بهترین متخصصان دنیا در این کنگره سخنرانی و تبادل نظر خواهند داشت. در این کنگره بزرگ بیش از سه هزار نفر از متخصصین در حوزه پزشکی فوتبال شرکت می نمایند. در این کنگره علمی علاوه بر موضوعات علمی، بسیاری از مسئولین عالیرتبه فیفا، یوفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و... شرکت می کنند. همچنین نمایشگاه جانبی این کنگره حاوی مجموعه ای از خلاقیتها و ابتکارات متخصصین در حوزه های پزشکی ورزشی، فیزیوتراپی، ارتوپدی ورزشی، فیزیک پزشکی، مهندسی ورزش، IT و... است. 
دکتر سیف برقی در خصوص نحوه مشارکت کمیته پزشکی در این کنگره گفت: بر اساس مصوبه کمیته پزشکی، کارگروهی متشکل از متخصصین پزشکی ورزشی، فیزیوتراپی، ارتوپدی، تغذیه ورزشی، روانشناسی ورزشی و تربیت بدنی از شش ماه قبل تشکیل یافت و تعداد ۴۷ مقاله در این کارگروه مورد بحث قرار گرفت که با توجه به اینکه بسیاری از این مقالات در مجلات معتبر پزشکی ورزشی چاپ شده بود تنها ۱۲ مقاله می توانست در این کنگره مطرح شود (از شاخصهای این کنگره عدم چاپ مقاله تا ژوئن ۲۰۱۸ است) که بر اساس سیاستهای کمیته پزشکی تنها ۷ مقاله برای این کنگره ارسال گردید و مقرر شد پنج مقاله دیگر به همراه ۱۲ مقاله دیگر و در مجموع ۱۷ مقاله در کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا در چین در سال ۲۰۱۹ مطرح شود.
رییس کمیته پزشکی در پایان افزود: کمیته پزشکی از کلیه اساتید دانشگاهی کشور و همچنین ۳۲ رئیس کمیته های پزشکی هیاتهای فوتبال استانها که بسیاری از آنها اساتید خبره در حوزه های تخصصی پزشکی (پزشکی ورزشی، مغز و اعصاب، جراحی قلب و مغز و اعصاب، طب فیزیکی و توانبخشی، قلب، داخلی، طب اورژانس و فیزیوتراپی) هستند جهت مشارکت علمی و اجرایی در کنگره های علمی در کشور و همچنین بین المللی دعوت به همکاری کرد.