تعداد بازدید خبر: 327
1397/02/23-11:54
سفیر قطر در جمهوری اسلامی ایران با رییس فدراسیون فوتبال دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،علی بن حمد بن علی السلیطی،امروز با حضور در فدراسیون فوتبال،با مهدی تاج نشستی را برگزار کرد.
وی در این دیدار خطاب به رییس فدراسیون فوتبال گفت: من بسیار خوشحالم که در کشور ایران هستم.حضور مقتدرانه تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 را تبریک می گویم.امیدوارم همانطورکه در مرحله مقدماتی خوش درخشیدید،در روسیه هم نمایش خوبی داشته باشید.نگاه فوتبال آسیا به ایران یک تیم مقتدر است و همه امیدوارند تیم ملی ایران از گروه خود در جام جهانی هم صعود کند.
وی افزود:ما روابط بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم.خوشحالم این رابطه خوب در بحث فوتبال هم وجود دارد و به طور حتم این روابط در آینده تقویت خواهد شد.
رییس فدراسیون فوتبال هم،در این دیدار عنوان کرد:برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر،فرصت بسیار مناسبی برای فوتبال آسیا است که ظرفیت های خود را در سطح جهانی به نمایش بگذارد.در این میان،همجواری این کشور با کیش،ظرفیت ایده آلی در جهت برگزاری کمپ ها،تمرینات و حتی مسابقات در این جزیره زیبا فراهم می کند. وی افزود:کیش دارای هتل های بسیار زیبا و مجلل است و جدا از این سه زمین،سالن های متعدد و سایر زیر ساخت های معتبر در این باره را داراست.لذا آمادگی مطلوبی پیرامون این طرح وجود دارد.براین اساس،مذاکرات اولیه هم در این باره با فدراسیون فوتبال قطر و مسولان برگزاری جام جهانی 2022 انجام شده و در روزهای آینده،نشست هایی در این باره برگزار خواهد شد.
 تاج تصریح کرد:همگان بر این باورند که گروه ایران در جام جهانی بسیار دشوار است.لذا همه تلاش تیم ملی ما در جهت ارائه بازی آبرومندانه خواهد بود و در این مسیر می بایست توقعات کاذب را کاهش داد.بی شک،آوردگاه جام جهانی میدانی مناسب برای تقویت های ظرفیت های فوتبال ما در همه سطوح برای رویدادهای آتی خواهد بود.
سفیر قطر در جمهوری اسلامی ایران،ضمن تمجید از طرح پیشنهادی فدراسیون فوتبال ایران،ابراز امیدواری کرد که قطر در فرآیند میزبانی جام جهانی 2022 از امکانات جزیره کیش استفاده کند.