تعداد بازدید خبر: 612
1395/12/25-10:45
تاج: متاسفانه برخی از بزرگان فوتبال را امسال از دست دادیم
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سالی که گذشت انتخابات هیات فوتبال چند استان را برگزار کردیم که این موضوع باعث شد تغییراتی را شاهد باشیم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در نشست مجمع سالیانه فدراسیون فوتبال گفت: قبل از هر چیز پیشاپیش آغاز سال نو را خدمت همه عزیزان تبریک می‌گویم. همچنین از اعضای مجمع و  داورزنی بابت حضور در این مراسم تشکر می‌کنم.
وی در ادامه بیان کرد:امسال متاسفانه برخی از بزرگان فوتبال همچون منصور پورحیدری، عباس نواصرزاده، سبکتکین و بهمن بهلولی را از دست دادیم.در سالی که گذشت انتخابات هیات فوتبال چند استان را برگزار کردیم که این موضوع باعث شد تغییراتی را شاهد باشیم. به همه عزیزانی که به تازگی انتخاب شدند تبریک می‌گویم. کلیپی که پخش شد حدود ۹۰ درصد از  صحبتهایم در این مجمع بود. فقط چند نکته را مطرح کنم. بحث اصلی در فوتبال ایران نقدینگی است. بسیاری از مشکلات ریشه‌ در نقدینگی دارد.
رئیس فدراسیون در ادامه گفت: نکته‌ای را محمود اسلامیان می‌گویند و آن هم اینکه اگر یک تاکسی قرار باشد فقط ۳۰ درصد پولش را بگیرد، یک روز می‌ایستد و حرکت نمی‌کند، به آن اعتقاد دارم. قرار است ۷۰ درصد پولمان را نگیریم و حرکت کنیم. طبیعی است که در راه می‌مانیم.در همه بخش‌ها با ۴۰ میلیارد تومان، اول آسیا هستیم.
وی ادامه داد: زمانی که با کفاشیان به قطر رفتیم، در هتلی که آنجا گرفته شده بود و هزینه‌هایی که صورت گرفته شد، به اندازه بودجه یک سال فدراسیون فوتبال ما بود. با صدا و سیما توافق خوبی شده است. باید مشکل را در مجمع تشخیص مصلحت نظام، حل می‌کردیم و چندین و چند بار به آنجا رفتیم و مرحوم آیت‌الله هاشمی هم کمک کرد تا مشکل حل شد تا دوباره این مسئله در مجلس مطرح شود. این برد بزرگی برای فدراسیون فوتبال بود.
وی ادامه داد: نامه را از مجمع گرفتیم و به مجلس بردیم. آنجا بندی را تصویب کردند. برای آغاز سال آینده درآمد ما از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات قبل، حین و بعد از بازی مشخص شود و فکر می‌کنم این مسیر، مسیر همواری است.
رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: یکی دیگر از مصوبات مجلس، ۲۷ درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است که غیرمستقیم این پول به فوتبال کمک می‌کند. این قوانین خوبی است که امسال در لایجه بودجه پیش بینی شده است.