تعداد بازدید خبر: 649
1395/09/23-10:57
تاج: با اجرای برنامه های مدون فوتسال را در مسیر رشد و توسعه قرار می دهیم
رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه همایش هم اندیشی مسئولین فوتسال استانهای کشور گفت: با فعالیتهای بیش از پیش شما عزیزان در سراسر کشور شاهد عملکرد موفق فوتسال در دنیا هستیم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،مهدی تاج- رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مزیت کشور در دو بخش فوتسال و فوتبال ساحلی بسیار برجسته است. فوتبال نیز شرایط خاص خود را دارد و ما پیگیر برنامه های آن هستیم. اما در دو رشته فوتسال و فوتبال ساحلی از اعتبار خاصی در دنیا بهره می بریم.
وی ادامه داد: در فوتسال سوم دنیا و در فوتبال ساحلی عنوان دوم جام بین قاره ای را به دست آوردیم. در کشور هر چیزی که در 10 ردیف اول دنیا باشد بسیار مفید است. ما در فوتسال و فوتبال ساحلی در بین 10 رده اول دنیا هستیم که تمام این موفقیت ها حاصل تلاشهای بیش از پیش شما مسئولین است.
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: حدود 90 درصد رسانه ها اخبار خود را از فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی تهیه می کنند و این امر نشان از اهمیت و توجه بالای رسانه ها و مردم به این رشته های ورزشی را دارد. درست است که حواشی در این میان وجود دارد اما ما با توجه به حاشیه هایی که مطرح می شود و باید مد نظر قرار گیرد ولی به دنبال اجرای کار درست و توسعه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کشور هستیم.
تاج در ادامه بیان کرد: مجموع بودجه ای که در بخش فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در نظر گرفته اند، 50 میلیارد تومان است و اگر تمام فعالیتهای خود را اجرا کنیم حدود35 تا 40 میلیارد را در اختیار داریم. با این مقدار پول در آسیا، تیم های کره، ژاپن، استرالیا، امارات و قطر را پشت سر گذاشته و با امکانات موجود حرف اول را می زنیم. تمام این موفقیت ها حاصل دست رنج های شما عزیزان در استانهای کشور است. در فوتسال با توجه به هزینه ای که می کنیم نتایج بسیار مناسبی را به دست می آوریم. ما اگر یک دهم پول کره جنوبی را داشته باشیم بدون حاشیه کارهای خود را انجام می دادیم. البته داشتن پول زیاد هم مشکل را حل نمی کند و شما باید در شرایط دشوار محیطی، مدیریت کنید.
رئیس فدراسیون فوتبال در نشست هم اندیشی مسئولین فوتسال استانهای سراسر کشور گفت: اینکه شما در فوتسال حضور داشته و فعالیت می کنید و باعث می شوید که فوتسال ایران اکنون در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد تشکر می کنم. از کفاشیان نیز بخاطر برگزاری این نشست و اهمیتی که به بحث توسعه و رشد فوتسال می دهد، تشکر می کنم. امیدوارم این جلسات ادامه پیدا کند تا با هم اندیشی به سمت برنامه ریزی مدون و خوب برویم تا شاهد توسعه و موفقیت بیش از پیش فوتسال شویم. از شما می خواهم که لیگ فوتسال پر بازده و پویا شود. نباید تعطیلی لیگ دارای زمان بیشتری شود. فوتسال باید موفقیتش مداوم باشد. نباید برگزاری مسابقات فوتسال فصلی باشد.
تاج در پایان گفت: در سفر ارمنستان، مسئولین فدراسیون فوتبال این کشور از ما  خواستند که با همکاری های دو جانبه در بخش های مختلف، بتوانیم بستر رشد و توسعه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را فراهم کنیم. با توجه به امکاناتی که کشور ارمنستان در زمینه فوتبال دارد قرا رشد تا از زمین چمن های بسیار عالی و هتل های مطلوبشان استفاده کنیم آنها نیز از ما خواستند تا در رشته فوتسال و فوتبال ساحلی کمک بهینه ای به این کشور کنیم. در فوتسال مردم ارمنستان بسیار علاقمند هستند و ما قول هرگونه همکاری را برای توسعه و موفقیت این دو رشته به مسئولین فدراسیون ارمنستان دادیم.