تعداد بازدید خبر: 646
1395/09/23-11:21
کفاشیان: موفقیت های فوتسال را مدیون زحمات باشگاهها و استانها هستیم
سرپرست سازمان لیگ فوتسال در مراسم افتتاحیه همایش هم اندیشی مسئولین فوتسال استانهای کشور سخنرانی کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،علی کفاشیان- سرپرست سازمان لیگ فوتسال در جمع گفت: فاین نشست به منظور بررسی وضعیت فوتسال و مشکلات پیش روی این رشته با حضور 30 نماینده از استانهای کشور در آکادمی ملی فوتبال برگزار میشود.
وی گفت: در حال حاضر 11 رده لیگ در فوتسال آقایان (300 تیم) و حدود 70 تا 75 تیم در بخش بانوان و در رده های مختلف فعالیت می کنند که حاصل آن سومی دنیا برای تیم ملی فوتسال آقایان در جهان و مقام نخست برای تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا است. خوشبختانه در حال حاضر اولین ها را در فوتسال داشته و باید حرکت  و فعالیت  کنیم تا بتوانیم موفق باشیم. کار سختی داریم و باید از جایگاه های به دست آمده حافظت کنیم که این امر با تلاش های بیش از پیش و حمایتهای همه جانبه مسئولین استانها و فدراسیون فوتبال رخ می دهد.
سرپرست کمیته فوتسال ادامه داد: کلاس سطح 3 فوتسال را با حضور مربیان ایرانی که حائز شرایط هستند در ایران و برای اولین بار با تدریس مدرس هلندی و برزیلی و کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: جلسه ای که امروز در حال برگزاری است به منظور سازماندهی برنامه های فوتسال، شناخت از اعضای فوتسال و جایگاه آنها، ارائه گزارش فعالیتها و بررسی مشکلات فوتسال است.
نایب رئیس اول فدراسیون گفت: برای برگزاری مسابقات جام جهانی فوتسال باید تمامی مشکلات را رفع کنیم. از لحاظ امکانات، در سالن های فوتسال ضعف هایی داریم که باید حل شود و این امر با حمایت شما مسئولین استانها که سفیران فدراسیون در شهرهای خود هستید، رخ می دهد. بدون شک کسب موفقیت های کنونی فوتسال در آقایان و بانوان را مدیون زحمات تلاشهای باشگاههای کشور هستیم. همچنین در هیات رئیسه سازمان لیگ اقدامات خوبی صورت گرفته و درصدد آن هستیم تا با گرفتن اسپانسر برای فوتسال از لحاظ درآمدزایی شرایط مناسبی را مهیا کرد و به موفقیت برسیم.
سرپرست کمیته فوتسال ادامه داد: در آکادمی ملی فوتبال بخش توسعه ای فوتسال در بحث آموزش و امکانات اقدامات لازم را انجام داده ایم. برای باشگاهها به سمت حرفه ای سازی خواهیم رفت تا در دو سال آینده بتوانیم موفق باشیم. ضمن اینکه به عنوان اولین تیم در آسیا آکادمی ملی فوتسال را احداث کرده این و فقط شرایط مناسبی را برای تیم های ملی و آینده فوتسال مهیا خواهیم کرد.
وی در پایان گفت: در تقویم فیفا حدود 100 تا 200 درصد برنامه های فوتسالشان رشد داشته است و با وجود مخاطبان زیاد در این رشته، برنامه ها افزایش یافته است. در آسیا بازیهای آسیایی هر 4 سال یکبار بود اما اکنون برای بانوان، آقایان و زیر 20 سال مسابقات هر دو سال یک بار برگزار می شود. رقابتهای داخل سالن المپیک هر چهار سال یکبار و رقابتهای جام جهانی نیز هر 4 سال یک بار برگزار می شود. در واقع برگزاری مسابقات در این حجم نشان از رشد و توسعه فوتسال در دنیا می دهد.