تعداد بازدید خبر: 219
1397/06/19-12:58
مسئول استعدادیابی فوتبال پایه بانوان معتقد است برگزاری فستیوال های فوتبال پایه آینده تیم های ملی را تامین می کند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شادی مهینی، مسئول استعدادیابی فوتبال پایه بانوان گفت: چهارمین فستیوال فوتبال پایه بانوان در رده سنی زیر 13 سال با حضور 30 تیم برگزار شد و بازیکنان در ورزشگاه ایثار کردان کرج  برنامه هایی که استعدادیاب ها از آنهاخواسته بود را به مرحله اجرا گذاشته و در نهایت با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی گفت: خوشبختانه حمایت فدراسیون فوتبال، کمیته داوران، هیات فوتبال البرز در کنار کادر مجهز پزشکی، کادر مجرب استعدادیابی، کادر  تلاشگر اجرایی و اداری باعث شدند تا این فستیوال در بهترین شرایط ممکن برگزار شود.
وی در ادامه بیان کرد: در این استعدادیابی، بازیهای 7 نفره برای بازیکنان در نظر گرفته شده بود و دو کارگاه دریبلینگ و شوت و روپایی و شوت نیز برگزار شد.فوتبال آموزان زیر نظر 12 استعدایاب که  4 مربی تیم ملی نیز جزئی از استعدادیاب ها بودند و 2 مربی دروازبان که برای تیم های ملی 14 و 16 سال بودند، برنامه های مختلفی را انجام دادند.
مسئول استعدادیابی فوتبال پایه بانوان در ادامه بیان کرد: بدون شک بازخورد استعدادیابی، انتخاب نفرات نخبه و معرفی نفرات به کمیته استعدادیابی است. از آنجایی که هر دو سال یکبار رده سنی به مسابقات مقدماتی آسیایی تغییر می کند، و ما بتوانیم بستر مناسبی برای تیم های ملی داشته باشیم، فستیوال را در رده های پایه برگزار می کنیم تا بستر مناسبی را برای تیم های ملی فراهم کنیم. وی در پایان گفت: قصدمان این است تا برای نفرات منتخب در استانها و یا به صورت گلخانه ای در طول سال، کارگاه های آموزشی برگزار کنیم و برای دو سال آینده این بازیکنان زیر نظر مربیانی که کمیته آموزش معرفی می کنند، تربیت شوند و در نهایت بستر مناسبی برای 14 سال و 16 سال داشته باشیم.