تعداد بازدید خبر: 487
1396/02/28-23:00
بازیکن تیم جوانان ایران گفت:هدف ما رسیدن به مرحله حذفی در کره جنوبی است.

به گزارس سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امروز سایت فیفا، در گزارشی درباره امید نورافکن نوشت:با پرواز امید نورافکن همراه تیم جوانان ایران به جزیره ججو،همه چیز به شکل عجیبی دچار تغییر شد.کمتر از یک هفته قبل به نظر می رسید هافبک تیم جوانان ایران که به کشورش کمک کرد تا به جام جهانی زیر ۲۰ سال در کره جنوبی راه پیدا کنند، باید مسابقات جام جهانی را از وطنش به نظاره بنشیند.او  آن قدر در این فصل برای استقلال خوب بازی کرد و بدل به مهره ای کلیدی برای این تیم شد که نزدیک بود سفر به کره جنوبی را همراه با تیم کشورش از دست بدهد.
وی در این باره سایت فیفا گفت:احساس افتخار می کنم که در تیمی توانستم خودم را نشان دهم که جایگاهی خاص در فوتبال ایران دارد. من جوان ترین عضو تیم هستم و اکنون در جایگاه خیلی خوبی حضور دارم و این موقعیت را مدیون مربیانم هستم.

او نه تنها جوان ترین عضو ترکیب کنونی تیم است، بلکه جوانترین بازیکنی است که در تاریخ باشگاه استقلال برای این تیم به میدان رفته است.
 نورافکن زمانی که ۱۸ سال و ۲۷۱ روز سن داشت، اولین بازیش را برای این تیم انجام داد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،فیفا در ادامه نوشته است:نورافکن در تمام دقایق پنج مسابقه از شش دیدار این فصل استقلال در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت و از شروع سال جدید، تقریباً به عضوی ثابت از ترکیب استقلال در لیگ برتر بدل شد. طوری که کنار گذاشتن وی از ترکیب سخت شده بود. تعجبی نداشت که علیرضا منصوریان مایل نبود تا در آستانه دیدار حساس با العین امارات در لیگ قهرمانان، این بازیکن را از دست بدهد.با تغییر عقیده سرمربی اما، همه چیز برای نورافکن تغییر کرد و این بازیکن سرانجام به اردوی تیم ملی کشورش اضافه شد.
او حالا خوشحال است که این تورنمنت را از دست نداده است.
نورافکن در این باره اظهار داشت:از انجایی که خیلی از بازیکنان فرصت حضور در چنین تورنمنتی را پیدا نمی کنند، امیدوارم با تجربه ای که داریم بتوانیم بهترین عملکرد را از خودمان نشان دهیم. این امید را داریم که با نتایجی خوب و عملکردی قوی، تاثیری مثبت روی آینده مان ایجاد کنیم.
فیلیپ لام یکی از الگوهای نورافکن محسوب می شود.
بازیکن تیم جوانان ایران در این باره عنوان کرد:چنین بازیکنانی را که در خدمت تیم هستند، تحسین می کنم. بازیکنانی که خودشان را وقف بازی تیمی می کنند و نقشی موثر دارند و فقط به موفقیت می اندیشند.
نورافکن به عنوان کاپیتان دوم تیم ملی ایران در مسابقات زیر ۱۹ سال قهرمانی آسیا حضور داشت و در تمام دقایق آن تورنمنت برای کشورش بازی کرد تا اینکه در نیمه نهایی به دست عربستان در ضربات پنالتی شکست خوردند تا به فینال نرسند.
وی درباره آن مسابقات بیان داشت:مسابقات قهرمانی آسیا به بازیکنان تجربه بیشتری داد و از نظر من ما نتایج خوبی در بحرین گرفتیم. حالا هدف ما رسیدن به مرحله حذفی در کره جنوبی است.
ایران در مسابقات جام جهانی جوانان با زامبیا، کاستاریکا و پرتغال همگروه است.
 نورافکن درباره رقبای تیم ایران در این بازی ها بیان داشت:زامبیا تیم قدرتمند و خیلی خوبی است، پرتغال هم پر است از بازیکنان مستعد، همانند تیم ما. پس جای هیچ اشتباهی از سوی ما وجود ندارد.