تعداد بازدید خبر: 597
1395/12/24-13:25
ساکت: بیش از 200 طرح برای اتوبوس تیم ملی ارسال شده بود 
پس از تلاشهای فراوان و با مشارکت شرکت فناپ، اتوبوس تیم ملی پلاک گذاری شد و از این پس در اختیار تیم ملی فدراسیون فوتبال خواهد بود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت، رئیس سازمان تیم های ملی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای در اختیار داشتن اتوبوس اختصاصی تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال گفت: سازمان تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال با مشارکت شرکت فناپ از مرداد ماه 1395 اقدام به مذاکراه با نمایندگی شرکت‌های بین المللی در این زمینه کرد و پس از 4 ماه تلاش در این خصوص، اتوبوس تیم ملی در اختیارمان قرار گرفت و در نهایت اقدامات مربوط به پلاک گذاری صورت گرفت.
وی در ادامه بیان کرد: در واقع با همکاری شرکت فناپ، با نماینده شرکت اسکانیا در ایران (شرکت عقاب افشان) جهت ساخت یک دستگاه اتوبوس مدل درسا به طور ویژه در اختیار تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال قرار گرفت.
رئیس سازمان تیم های ملی درباره مشخصات این اتوبوس گفت: یک دستگاه اتوبوس اسکانیا دو محوره تیپ درسا مدل 1395 با مانیتور 10 اینچ و هدفون برای هریک از صندلی‌ها به تفکیک، با ظرفیت 38 نفر و طول 13 متر با امکاناتی از جمله یخچال و قهوه جوش از مشخصات این دستگاه است که سازمان تیم های ملی فدراسیون و مجموعه فدراسیون فوتبال با تلاش های فراوان و با همکاری شرکت فناپ برای بازیکنان و کادر اجرایی تیم های ملی در نظر گرفت.
ساکت در پایان درباره طرح انتخابی اتوبوس تیم ملی گفت: طی فراخوانی و پس از ارسال بیش از دویست طرح  از سوی طراحان و علاقمندان، هیات کارشناسی که با حضور سه نفر از اساتید حوزه هنر، گرافیک و طراحی تشکیل و در نهایت طرح اتوبوس تیم ملی تائید و نهایی شد.
گفتنی است، این اتوبوس پلاک شده و به زودی از آن رونمایی خواهد شد.
همچنین طرح بدنه اتوبوس در فایل PDF در این خبر قابلیت دانلود را دارد.

طرح نهایی اتوبوس.pdf