تعداد بازدید خبر: 890
1395/06/21-19:46
مهدوی کیا: باشگاه ها باید تمرکز بیشتری روی فوتبال داشته باشند /
مهدی مهدوی کیا پس از بازدید از چهارمین فستیوال فوتبال پایه پسران در گفتگوی اختصاص با سایت رسمی فدراسیون فوتبال به اهمیت توسعه استعدادیابی در سطح فوتبال کشور تأکید کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ مهدی مهدوی کیا پس از بازدید از اردوگاه های شهید چمران و امام رضا (ع) رامسر گفت: کار بسیار قشنگ و پسندیده ای انجام شده است. اینکه هر سال مدارس فوتبال کل کشور برای استعدادیابی در یک جا جمع می شوند، ارزشمند بوده و جای تقدیر از آکادمی ملی فوتبال وجود دارد.
وی در پاسخ به این سئوال که هدفش از سرمایه گذاری روی فوتبال پایه چیست، افزود: مشکل اساسی ما فوتبال پایه است. هر سال بازیکنان لژیونر ما در کشورهای اروپایی کمتر و کمتر می شوند و این موضوع به فوتبال پایه ما برمی گردد. من خیلی دوست داشتم که تجربیاتم را انتقال بدهم و امیدوارم که در این راه مفید بوده باشم. 
مهدوی کیا خاطرنشان کرد: متأسفانه اخبار خوبی از فوتبال پایه کشورمان نمی شنویم. باشگاه بیشتر روی تیم های اولشان سرمایه گذاری می کنند و این در حالی است که در سراسر دنیا تمرکز باشگاه ها بیشتر به سمت فوتبال پایه می رود. اگر سرمایه گذاری بیشتری روی فوتبال پایه انجام شود، تغییرات اساسی را در آینده شاهد خواهیم بود. 
وی در ادامه درادامه تأکید کرد: پیشنهاد من این است که برگزاری فستیوال ها بیشتر شود و باشگاه ها خیلی بیشتر به تیم های پایه اهمیت بدهند. همچنین به دغدغه مربیان فوتبال پایه رسیدگی شود. اگر سرمایه گذاری در بخش پایه انجام شود، قطعاً در آینده نتیجه بهتری خواهیم دید.
مهدوی کیا در پایان گفت: آیتم هایی در فوتبال وجود دارد که یک استعدادیاب باید حتماً به آنها دقت کند. استعدادیاب هایی که در این فستیوال دیدم، فاکتورهای استانداردی را برای نخبه یابی در نظر می گیرند و این چیزی است که در تمام دنیا دارد اتفاق می افتد. دکتر علیزاده و همکاران ایشان در آکادمی ملی فوتبال سالهاست که زحمات زیادی برای توسعه استعدادیابی و فوتبال پایه انجام می دهند. امیدوارم اتفاق خوبی در این زمینه شاهد باشیم.