تعداد بازدید خبر: 869
1395/06/22-00:37
اصفهانیان: این فضا بستر بسیار خوبی برای رشد داوران ما محسوب می شود /
رئیس کمیته داوران با حضور در چهارمین فستیوال فوتبال پایه پسران، عملکرد داوران قضاوت کننده در بازی ها را از نزدیک مشاهده و آنها را خوب ارزیابی کرد. 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ فریدون اصفهانیان – رئیس کمیته داوران گفت: در فستیوال امسال شاهد حضور تیم هایی هستیم که از آمادگی بالایی برخوردارند. این در حالی است که زمین های خوبی برای بازی ها در نظر گرفته شده و با وجود آب و هوای بسیار خوب، فوتبال آموزان عاری از استرس روند بازی ها و آموزش هایشان را ادامه می دهند. 
وی در ادامه افزود: به نظر من همه چیز خیلی خوب و برنامه ریزی شده پیش می رود. زمین ها کاملاً مشخص و خط کشی بوده و استعدادهای خوبی هم وجود دارد. : در روز اول فستیوال بانوان به دلیل بارندگی شدید، فوتبال آموزان نتوانستند از زمین چمن استفاده کنند و در سالن بازی هایشان را پیگیری کردند. ولی در فستیوال پسران این مشکل نبود و همه چیز طبق برنامه پیش رفت. این بچه ها آینده فوتبال ما خواهند بود و اگر برگزاری فستیوال ها ادامه دار باشد، کمک بزرگی به رشد و توسعه فوتبال ما می کند. 
رئیس کمیته داوران در خصوص عملکرد داوران قضاوت کننده در چهارمین فستیوال فوتبال پایه پسران خاطرنشان کرد: داوران قضاوت کننده در فستیوال بانوان از سوی فدراسیون فوتبال معرفی شده و فعالیت خودشان را انجام دادند. برای فستیوال پسران، هیأت فوتبال مازندران در راستای حمایت نیروی انسانی، داورانی برای قضاوت معرفی کرد که این داوران پیش از قضاوت در فستیوال در دوره های توجیهی نیز شرکت کرده اند. قضاوت ها تاکنون خوب بوده و این فضا بستر خوبی برای رشد و توسعه داوران ما نیز محسوب می شود. 
اصفهانیان در ادامه گفت: حضور بزرگانی همچون مهدی مهدوی کیا، بیداریان، ایمان رزاقی راد و ... فوتبال آموزان را مشتاق تر می کند و تأثیر شگرفی بر عملکرد آنان دارد. 
رئیس کمیته داوران ضمن تأکید بر روی ادامه دار بودن این فرآیند در راستای توسعه آینده فوتبال کشورمان افزود: رسانه ها خیلی بیشتر باید روی فوتبال پایه تمرکز کنند. آن ها نقش بسیار مهمی در پیشبرد این هدف دارند.
وی در پایان گفت: جا دارد تا از همین جا از  دکتر علیزاده به عنوان رئیس آکادمی ملی فوتبال به خاطر تمامی تلاش ها و حمایتشان از فوتبال پایه تشکر و قدردانی کنم. همچنین از هیأت فوتبال استان مازندران و علی الخصوص مهندس بهروان در رأس این مجموعه و مسئولین اردوگاه ها به خاطر فراهم کردن این فضا تشکر می کنم. چرا که با این عمل نیک توانستند گام بسیار مهمی برای آینده فوتبال بردارند.