تعداد بازدید خبر: 1188
1395/06/22-14:33
بیداریان: مازندران میزبانی بسیار موفقی در برگزاری فستیوال داشت /
سرمربی سابق تیم ملی زیر 12 سال، در گفت و گویی چهارمین فستیوال فوتبال پایه پسران را ارزیابی کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ بیداریان گفت: براساس شرایط آب و هوایی و محیطی که استان مازندران داشت، ما بهترین سال را برای برگزاری فستیوال فوتبال پایه ملی هم در حوزه دختران و هم پسران پشت سر گذاشتیم.
وی در ادامه افزود: از لحاظ کمی همه چیز خوب بود ولی از لحاظ کیفی یک مقدار تیم ها روی بازیکنانشان کار نکرده بودند. استان ها باید بازیکنانی را برای فستیوال اعزام کنند که شرایطشان مناسب حضور در چنین فضایی باشد. ما اینجا دستمان برای انتخاب بازیکنان مستعد بسیار باز هست چرا که حدود 500 بازیکن برای استعدادیابی حضور دارند. بنابراین از استان ها درخواست می کنیم که بیشتر روی انتخاب و اعزام بازیکنانشان به فستیوال دقت کنند. ما امسال بازیکن 8 ساله هم در استعدادیابی داشتیم. این موضوع باعث می شود که بازیکنانی که شرایط سنی مناسب برای حضور در فستیوال را دارند به دلیل انتخاب اشتباه، این فرصت را از دست بدهند و استعدادها سوخت می شوند. 
بیداریان خاطرنشان کرد: میزبانی بسیار عالی بود. یکی از اهداف آکادمی این است که از سطح تهران خارج و فستیوال ها به میزبانی دیگر استان ها برگزار شود. سال گذشته در استان البرز و امسال در استان مازندران استعدادیابی ها انجام شد. سایر استان ها هم اگر یک چنین شرایطی را فراهم کنند، هم انگیزه بچه ها بیشتر می شود و هم از لحاظ شرایط فرهنگی آنها می توانند با آداب و رسوم، رفتار و کردار، موسیقی و ... دیگر شهرها و استان ها آشنا شوند. مطمئناً پس از اتمام مراحل اجرایی چهارمین فستیوال، برنامه ریزی هایمان را برای برگزاری فستیوال سال آینده شروع می کنیم تا بتوانیم شرایطی بهتر از امسال را داشته باشیم. 
وی در پایان افزود: از دکتر علیزاده و همکاران ایشان، مهندس بهروان و هیأت فوتبال استان مازندران، مسئولین اردوگاه های رامسر و تمام کسانی که در برگزاری این مراسم ما را حمایت کردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.