فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۵۳۵
کد خبر: ۱۴۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸
یکی از نکات مهم، حضور تماشاگران در مسابقات ورزشی است
رییس فدراسیون فوتبال در حاشیه برگزاری مجمع سالانه هیات فوتبال استان خراسان رضوی به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،مهدی تاج در حاشیه برگزاری این مجمع گفت: مجمع امروز گزارش داد و حسابرس قانونی هم گزارش خوبی داد. ارزیابی من از گزارش حسابرس و بازرس قانونی خیلی خوب بود زیرا هم افزایش درآمد و هم کاهش هزینه داشتند. در کل مجموعه حسابرسی و بازرسی مجمع هیات، این گزارش را مثبت ارزیابی کرده بود. عملکرد خوبی بود و در همه بخش‌ها رشد نشان می‌داد. تنها ضعف موجود که در مجمع اعلام کردم این است که باید هماهنگی لازم را با اداره‌ کل‌ها داشته باشیم. این موضوع را یک ضعف برای هیات فوتبال خراسان رضوی تلقی می‌کنم که باید برطرف شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا این مجموعه می‌تواند به عنوان یک واسطه برای ارتباط گرفتن صنایع و فوتبال استان خراسان رضوی کار کند زیرا اکنون با وجود اینکه این استان توانمندی‌های مناسبی در بخش صنعت دارد اما برخلاف استان‌هایی مثل کرمان و اصفهان رایزنی‌های لازم برای بهره مندی از این ظرفیت انجام نشده، گفت: این یک سوال سازنده و درست است. باید پاسخ ما هم به این سوال منطقی باشد. مشهد از لحاظ وسعت از اصفهان، کرمان و ... کمتر نیست و شاید هم بزرگ‌تر باشد. اصفهان دو کارخانه بزرگ مثل سپاهان و ذوب آهن دارد که راحت تیمداری می‌کنند.

تاج ادامه داد: در کرمان نیز مس، گل‌گهر و ... فعالیت دارند و بعد از تهران بیشترین تیم لیگ برتری را در این استان داریم سه تیم در این استان هستند و باز هم پیدا می‌کنیم. این استان در لیگ‌های یک، دو، سه و بانوان تیم دارد. در تیم ملی پایه هم سهمیه زیادی دارند. وظیفه استانداری است که به این سمت برود. فدراسیون فوتبال هم حتما کارهایی انجام می‌دهند.

وی با اشاره به نامه اخیر خود به باشگاه‌ها برای ورود VAR گفت: این نامه را برای کارخانه‌هایی که باشگاه‌‌ها را دارند هم فرستاده‌ایم زیرا اگر برای نصب VAR کمک نکنند، بازی‌های لیگ برتر را به جایی می‌بریم که این سیستم را دارد. در ادامه هم نباید گلایه کنند چرا فلان تیم دارد. این جلسه را با وزارت ورزش، پرسپولیس و استقلال گذاشتیم. به آنها گفتیم اگر سیستم را در ورزشگاه آزادی نصب نکنید، این دو تیم باید بازی‌های خود را در زمین دیگری برگزار کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: می‌دانم اکنون کسی این حرف را جدی نمی‌گیرد اما وقتی مجبور کردیم این تیم‌ها بروند و جای دیگری بازی کنند، سر و کله همه پیدا می‌شود، بحث هواداران را مطرح می‌کنند و ممکن است کار به استاندار یا نمایندگان مجلس برسد. الان بهترین کار این است صنایعی مثل ذوب آهن و فولاد خوزستان بزرگ نیستند اما استان خراسان رضوی هم پر صنایع است که باید جمع‌آوری شوند و به سهم خود کمک کنند. البته باید مزیت‌هایی مالیاتی برای این صنایع در نظر گرفته شود و اتفاقی بیفتد تا برای تیمداری رغبت کنند.

تاج افزود: اعتقاد من این است باید این اتفاق در خراسان رضوی بیفتد. اگر قانونی که من گفتم و مطابق آن حقوق شناخته شده فوتبال در کشور ما جاری و ساری شود، این پول را دیگر کارخانه‌ها نمی‌دهند بلکه حق پخش می‌دهد. چرا باید بپذیریم خراسان، کردستان، کرمانشاه در لیگ برتر تیم ندارند زیرا صنایع ندارند. اگر حقوق فوتبال در خود فوتبال بیاید، همه به تیمداری رغبت خواهند کرد زیرا فوتبال به جایی می‌رود که همه هستند و حقوقش را هم می‌گیرند. اکنون به دلیل نبود حقوق، این مشکلات را داریم و باید در قانون بودجه، رقمی بخورد یا اتفاقی بیفتد که پول در اختیار صدا و سیما قرار بگیرد و این سازمان به باشگا‌ه‌ها بدهد.

رییس فدراسیون در خصوص اینکه آیا فدراسیون فوتبال جدیت کافی را برای گرفتن حق پخش دارد، گفت: فدراسیون کارخودش را انجام می‌دهد ولی به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام بدهد. سال‌هاست می‌گوید ولی به تنهایی نتوانسته این مساله را حل کند. مجلس هم باید به فوتبال کشور کمک کند. فقط فدراسیون هم نیست. فدراسیون ماموریت‌هایی دارد. باید به فوتبال کشور کمک کنیم. هیچ پدیده اجتماعی الان قابل مقایسه با فوتبال نیست.

وی در مورد پرونده بازی ایران و لبنان، اظهار داشت: این بازی همچنان پرونده مفتوحی در فیفا دارد. کمکی که اینفانتینو به فوتبال کشور کرد و کمک خیلی خوبی هم بود. پرونده ما در کمیته انضباطی فیفا است ولی رئیس فیفا فقط اختیار دارد این پرونده را به تعویق بیندازد. این تعویق انجام شده ولی کمیته انضباطی فیفا باید در این زمینه رای بدهد و تصمیم بگیرد. اختیار روسای فیفا و AFC‌ نیست. مثل خود ما که اختیاری برای پرونده‌ای در کمیته انضباطی یا کمیته اخلاق خودمان نداریم. در نهایت می‌توانیم بگوییم الان مصلحت نیست اجرا شود و آن را به تعویق بیندازیم. هنوز رای قطعی نداده‌اند ولی پرونده هم بسته نشده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مقصر اصلی ماجرا که بوده، گفت: به هرجهت آن‌ها باید تشخیص بدهند مقصر اصلی که بوده است.

تاج در خصوص غیبت نایب رئیس مجمع درجلسه امروز، عنوان کرد: این یک نقص است که باید برطرف شود. فدراسیون و هیات فوتبال باید تلاش کنند. نباید بر این باور باشیم که فوتبال فقط در دست ما است، فقط ما باید آن را اداره کنیم و هیچ کس نباید در آن دخالت کند. این حرف غلطی است. ما باید از همه کمک بگیریم. به خصوص ادارات کل که هماهنگی‌شان لازم، تکلیف و ضرورت است. ترجیح نیست. اداراتی هستند که ترجیحا با آن‌ها هماهنگی انجام می‌دهیم اما اداراتی هستند که از روی تکلیف این کار را باید انجام بدهیم.

وی در مورد انتخاب مدیر تیم امید، گفت: کاشانی سابقه تیمداری دارد. بعضی دوستان گفتند یک عنصر سیاسی است. این مدنظر فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک نبوده است. او هم در باشگاه پرسپولیس خدمات خوبی داشته و کارهای زیادی انجام داده، هم سابقه تیم امید دارد. خیلی از این بازیکنانی که در تیم ملی حضور دارند، بازیکنان تیم امید چندسال پیش او هستند. از کاشانی دعوت و خواهش کردیم که تشریف بیاورد. او هم پذیرفته است. به سمتی می‌رویم که ساختار تیم امید را درست کنیم. تقریبا 19-18 ماه دیگر بازی‌های امید ما است. نمی‌گویم وقت زیاد داریم اما خیلی هم عجله نداریم. الان کاشانی انتخاب شده و به تدریج همه ارکان تیم امید مشخص می‌شوند.

تاج در مورد اینکه محرم نویدکیا و رضا عنایتی گزینه‌های سرمربیگری تیم امید هستند عنوان کرد: الان هیچ سرمربی را در نظر نگرفته‌ایم. فقط فعلا ساختار اداری ان در حال شکل گرفتن است. تنها فردی که می‌توانم اسم ببرم حبیب کاشانی است که به عنوان مدیر تیم ملی امید انتخاب شده و ان‌شاالله امروز و فردا حکم او را می‌زنم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تمرین تیم ملی فوتبال ساحلی در مجموعه پک

انجام تست های پزشکی اعضای تیم ملی فوتبال ساحلی

پنجمین جلسه‌ی کمیته‌ی فوتبال ساحلی برگزار شد

چهارمین جلسه‌ی کارگروه تشکیل تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان برگزار شد

لیست 50 نفره تیم ملی فوتبال جوانان ایران مشخص شد

اعلام اسامی داوران هفته ۲۴ لیگ برتر فوتسال

مقیمی:سبک بازی بازیکنان ازبکستان فیزیکی و خشن است

تاج:تجهیز ورزشگاهها به کمک داور ویدیویی حق تماشاگران فوتبال است/ هیچ مذاکره ای با گزینه ای که رسانه ای شد، انجام نشده است

اعلام برنامه زمانبندی رقابتهای مرحله اول زیر 20 سال دختران آسیا

کلیپ ویژه مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون فوتبال

پربازدیدترین ها

اعلام اسامی داوران هفته ۱۷ لیگ برتر

گزارش تصویری مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی

اعلام اسامی‌ داوران هفته ۱۹ لیگ دسته اول

مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به صورت اینترنتی پخش زنده می‌شود

اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی 4 روزه تیم ملی نوجوانان

حضور دبیر کل فدراسیون فوتبال در تمرین تیم ملی دختران ملی پوش

برنامه دیدارهای مرحله ۱/۸ نهایی جام حذفی

انتصاب سرپرست دپارتمان جوانان

گفتگو با بازیکنان تیم ملی فوتبال جوانان بعد از پیروزی در دیدار دوم و نیز شرایط اردوی اردن

سفر تیم ملی فوتسال بانوان به تاشکند