فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۸۲۴
کد خبر: ۱۰۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
برای مجلس بهترین فرصت است تا علاقه خود به ورزش و فوتبال را ثابت کند
سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران درباره شرایط تیم‌های ملی به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسین شمس گفت: عدم نتیجه‌گیری تیم ملی فوتسال در جام جهانی لیتوانی موجب نارضایتی گسترده از شرایط تیم ملی فوتسال شد و این نارضایتی با مشخص نشدن سرپرست کمیته فوتسال ادامه داشت تا اینکه پس از نزدیک به 3 ماه، سرپرست کمیته فوتسال به تازگی منصوب شد. در واقع چند ماه از برنامه‌های فوتسال آسیا و جهان عقب ماندیم. از طرفی مسابقات کافا که احتمالا ایران میزبانش خواهد بود را در پیش داریم، در حالی که تکلیف تیم ملی جوانان هنوز مشخص نیست و به نظرم صانعی و همکارانش باید هر چه سریعتر کار را شروع کنند تا قهرمانی این رقابتها را کسب کنیم.
وی در خصوص برنامه‌های آتی تیم ملی بزرگسالان گفت: انجام بازی دوستانه با ایتالیا در تقویم قرار گرفته است و کمیته فوتسال باید سریعا تکلیف کادرفنی تیم ملی را مشخص کند. مسابقات مقدماتی جام ملتهای فوتسال آسیا نیز در پیش است و مثل برق و باد این چهار، پنج ماه می‌گذرد و اگر سستی کنیم با مشکل مواجه خواهیم شد. از طرفی باید به شرایط سایر تیم‌ها نیم نگاهی داشته باشیم، مثلا تیم ملی تاجیکستان که همیشه در دور مقدماتی با ما همگروه است با 10، 15 ایرانی که به لیگ خودش برده به تازگی یک لیگ قوی را پشت سر گذاشته است. معتقدم که تاجیکستان به زودی از قدرتهای آسیا خواهد بود.
سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران افزود: باید تیم جدیدی با استفاده از بازیکنان جوان بسازیم و کارش را شروع کنیم. ضمن اینکه نوامبر سال آینده مسابقات داخل سالن آسیا در تایلند برگزار می‌شود و باید تصمیم گرفته شود که با چه تیمی در این مسابقات شرکت می‌کنیم. در کل کار بسیار سخت است و اصولی و همکارانش باید سریع‌تر آب رفته را به جوی بازگردانند.
شمس با اشاره به خطر تعلیق پیش‌روی فوتبال ایران گفت: اصلا نمی‌توانم درک کنم چرا در تصویب اساسنامه تا این حد تعلل می‌شود. این یک کار ملی است که مجلس شورای اسلامی باید خیلی سریع نسبت به تصویب آن اقدام کند، اما اینکه چرا تعلل شده بر من پوشیده است.
وی ادامه داد: از دست رفتن زمان در تصویب اساسنامه بسیار خطرناک شده است و اگر تا اسفندماه نتوانیم اساسنامه را مصوب و به فیفا اعلام کنیم، آش همان و تعلیق دوباره همان. اکنون مجلس بهترین فرصت را دارد تا علاقه خود به ورزش و فوتبال را به صورت عملی ثابت کند. لازم است همه نمایندگانی که در حوزه های انتخاباتی خود درباره فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی اظهار نظر می‌کنند با مصوب کردن اساسنامه ضمن اثبات علاقه خود به فوتبال، این دغدغه بزرگ جامعه فوتبال را رفع کنند. در نهایت فکر می‌کنم که دولتمردان و نمایندگان مجلس با درک شرایط موجود بهترین تصمیم را خواهند گرفت و با رای قاطع اساسنامه را تصویب خواهند کرد.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

برگزاری کارگاه وی ای آر برای بازیکنان تیم امید

پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال پیش از اعزام به عراق

کاروان تیم امید تست پی سی آر داد

گزارش تصویری از تمرینات تیم ملی امید

قضاوت حیدری در AFC Cup

تمدید مهلت فراخوان شناسایی شریک تجاری

اعلام آرای انضباطی

پربازدیدترین ها

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

همکاری وزارت خارجه با فدراسیون در خصوص دیدار با کانادا

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول