فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۰۷۶
کد خبر: ۱۰۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
در پایان گردهمایی روسای هیاتهای فوتبال سراسر کشور در اصفهان
گردهمایی روسای هیاتهای فوتبال سراسر کشور به میزبانی اصفهان در حالی به پایان رسید که روسای هیاتهای فوتبال نامه ای را خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی نوشته و در این نامه خواستار حمایت ویژه مجلس در جهت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال شدند.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون، متن نامه به شرح زیر است:
جناب آقای محمدباقر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و عرض احترام
به استحضار می‌رساند، فوتبال ایران یکی از قطب‌های فوتبال قاره کهن به شمار می‌رود که در تاریخ پرشکوه این سرزمین برای همیشه به یادگار خواهد ماند.
در طول چند سال گذشته اما، این ورزش پرطرفدار که بی تردید ورزش اول کشور به لحاظ محبوبیت و فراگیری به شمار می‌آید، با مشکلات بسیاری مواجه شده است. فراموش نمی‌کنیم که نگاه سیاسی به فوتبال سبب شد تا فدراسیون کشورمان در دهه ۸۰ خورشیدی با تعلیق رو به رو شود.
جدا از ضررهای فنی و مدیریتی که فوتبال در سرتاسر ایران با آن مواجه شد، در عرصه بین‌المللی نیز آن اتفاق سبب شد تا چهره کشور مخدوش شود و سال‌ها طول کشید تا بتوانیم آن آسیب را کمی ترمیم کنیم. حالا در مقطعی دیگر گویی تاریخ دوباره در حال تکرار است و کام پیروزی‌های اخیر تیم‌های ملی مردان، زنان، فوتسال و فوتبال ساحلی دوباره می‌رود که تلخ شود.
تیم ملی در آستانه ثبت سریع‌ترین و ارزان‌ترین صعود به جام جهانی است و دختران فوتبال‌مان نخستین بار در تاریخ این کشور عازم جام‌ ملت‌های آسیا هستند.
بیش از یک سال از روزی که اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، به عنوان عصاره نخبگان فوتبال کشور اساسنامه به عنوان رکن رکین و قانون اساسی فدراسیون را به تصویب رسانده‌اند، گذشته است.
در این مدت فیفا عالی‌ترین سازمان تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر فوتبال جهان نیز به همراه دولت جمهوری اسلامی ایران این اساسنامه را تصویب کرده‌اند و حالا نوبت به عصاره‌ی ملت و نمایندگان خانه‌ ملت رسیده است.
تجربه‌ی این سال‌ها موید آن است که مجلس شورای اسلامی دغدغه‌ای جز سرافرازی ایران ندارد. حال در این مقطع که سختی‌های اقتصادی در اثر تحریم‌های ظالمانه، مردم ایران را دچار مشکلاتی کرده است. از نمایندگان مجلس انقلابی می‌خواهیم که به یاری فوتبال ملی بیایند تا جشن صعود و تصویب اساسنامه، سبب شادکامی مردم ایران‌مان باشد. این خواسته خادمان فوتبال ایران در هیات‌های فوتبال استانی سراسر کشور است که با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت یک ساله فدراسیون جهانی فوتبال، امیدواریم به اجابت نمایندگان مردم در خانه ملت برسد تا دوباره فوتبال کشور مثل گذشته در این شرایط حساس وارد چالش حقوقی نگران‌کننده با نهادهای بین‌المللی حاکم بر فوتبال جهان نشود.
لذا خواهش ما از حضرت عالی و همکاران شما آن است که روند اعلام وصول و تصویب اساس‌نامه فدراسیون فوتبال را تا پیش از پایان موعد مقرر در دستور کار قرار دهید.

فایل PDF نامه روسای هیاتهای فوتبال به شرح زیراست:

نامه روسای هیاتهای فوتبال به دکتر قالیباف 

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

برگزاری کارگاه وی ای آر برای بازیکنان تیم امید

پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال پیش از اعزام به عراق

کاروان تیم امید تست پی سی آر داد

گزارش تصویری از تمرینات تیم ملی امید

قضاوت حیدری در AFC Cup

تمدید مهلت فراخوان شناسایی شریک تجاری

اعلام آرای انضباطی

پربازدیدترین ها

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

همکاری وزارت خارجه با فدراسیون در خصوص دیدار با کانادا

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول