فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۷۱۲
کد خبر: ۱۰۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
تیم ملی با ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان به تورنمنت کافا اعزام می شود
سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خصوص شرکت در تورنمنت کافا، دعوت بازیکنان جوان و مستعد در کنار ملی پوشان با تجربه به اردوی تیم ملی و آخرین وضعیت بازیکنان با سایت رسمی فدراسیون گفتگو کرد.

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، تورنمنت فوتسال کافا بانوان از 19 تا 29 ژانویه 2022( 28 دیماه تا 8 بهمن ماه) به میزبانی کشور تاجیکستان، شهر دوشنبه برگزار می شود که ملی پوشان کشورمان به رقابت تیم هایی از قرقیزستان،تاجیکستان و ازبکستان می پردازند.

فروزان سلیمانی، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خصوص برگزاری اردوی آماده سازی این تیم جهت شرکت در تورنمنت کافا گفت: این تورنمنت برای نخستین بار برای فوتسال برگزار می شود. بنابراین با توجه به حریفانی که در این مسابقات حضور داشتند، هدفمان این بود تا با ترکیبی از بازیکنان جوان و با انگیزه درکنار ملی پوشان با تجربه به این تورنمنت اعزام کنیم. در مسابقات کافا به مصاف ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان می رویم. فکر میکنم رقابت با تیم های تاجیکستان و قرقیزستان چندان سخت نباشد و تیمی که همیشه با ایران رقابت می کند، ازبکستان است. ازبکستان تیمی است که همیشه برای ما مهم بوده و دنبال جنگ روانی است. حس رقابتی که با ایران دارد به ما انگیزه بالایی می دهد تا بهترین عملکرد را داشته باشیم و یک جام به جام های پر افتخار فوتسال بانوان اضافه کنیم.

وی در ادامه درباره دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی فوتسال گفت: تمام بازیکنان مختلف را زیر نظر داشته و بیشتر بازیکنان جوان و با انگیزه را در کنار فرزانه توسلی، سارا شیربیگی و فرشته کریمی دعوت کردیم تا بتوانیم روند رو به رشد داشته باشیم. البته فرشته کریمی به دلیل مسابقاتی که تیمش داشت قرار شد تا در اردوی نهایی یا در کشور تاجیکستان به تیم اضافه شود. در هر صورت من در کنار کادر فنی ام بازیکنان را مد نظر داشته و فوتسالیست هایی که سالها منتظر بودند تا در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند را دعوت کردیم.

سلیمانی دربار ه عدم حضور برخی از بازیکنان با تجربه در اردوی تیم ملی فوتسال گفت: همانطور که می دانید رقابت های مختلف آسیایی در بخش قهرمانی و جام ملتهای قرار است یا در سال 2022 یا در سال 2023 برگزار شود. تیم های مقابل ما نیز ژاپن،کره جنوبی، چین، استرالیا بوده و بدون شک این تیم ها مرتبا در حال کار و تمرین هستند. تیم های حریف مرتباجوانگرایی داشته و از بازیکنان با تجربه نیز استفاده می کنند. عدم حضور اعتدادی، زارعی، غلامی، ارژنگی و ملمولی در اردوهای تیم ملی به این دلیل است که میخواهیم جوانگرایی کرده و پشتوانه خوبی برای آینده تیم ملی فوتسال داشته باشیم. بر همین اساس به بازیکنان جوان که در لیگ فوتسال بانوان حضور داشته و با انگیزه مسابقه می دهند، دعوت کردیم. خوشبختانه رقابتهای لیگ فوتسال بانوان مرتبا در حال برگزاری است و بازیکنان هر هفته رقابت دارند و همین امر به ما و آمادگی بازیکنان کمک می کند.

وی گفت: درخواستم از فدراسیون فوتبال این است از این بازیکنان با تجربه که سالهای برای تیم ملی فوتسال ایران افتخار آفرینی کرده و 2 جام قهرمانی فوتسال در آسیا را به ارمغان آوردند، تقدیر و تجلیل شایسته شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در پایان در خصوص مثبت شدن تست کرونا 3 ملی پوش فوتسال گفت: در ابتدای اردو، از تمامی بازیکنان تست کرونا گرفته شد که 3 بازیکن تستشان مثبت شد که بلافاصله سرپرست تیم اقدامات لازم جهت ترک اردو را انجام داد. قرار است تا از مابقی بازیکنان مجددا تست گرفته شود و سپس ملی پوشان به تیم های خود جهت شرکت در بازیهای لیگ بروند.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

دیدار تیم ملی فوتسال بانوان ایران و تاجیکستان

فروزان سلیمانی: مسابقات کافا محک بسیار خوبی بود

پیام تبریک رئیس فدراسیون به تیم ملی فوتسال بانوان

محسنی اژه‌ای: پیروزی‌های بیشتر را برای تیم ملی فوتبال کشورمان آرزومندم

تیم ملی فوتبال بانوان با پرواز اختصاصی وارش به ایران بازگشت

تبریک حسین امیر عبداللهیان بابت صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی قطر

قهرمانی ملی پوشان ایران در تورنمنت کافا

برگزاری نخستین مراسم سالگرد درگذشت مهرداد میناوند

مهلت صدور رای پرونده ویلمتوس تمدید شد

دیدار تیم ملی ایران و عراق

پربازدیدترین ها

آغاز فروش اینترنتی بلیت بازی ایران و عراق

تمرین تیم ملی فوتبال ایران

تمرین تیم ملی فوتبال ایران

تمرین تیم ملی فوتبال ایران

دیدار تیم های ایران و عراق در ورزشگاه آزادی

اعلام فهرست بازیکنان تیم ملی فوتبال

نیمه اول دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عراق

دیدار تیم ملی ایران و عراق

ویدئوی صحبتهای سارا شیربیگی، بازیکن تیم ملی پس از پیروزی برابر تاجیکستان

شهاب الدین عزیزی خادم: با مساعدت ویژه رییس جمهوری و دستور معاون اول پاداش تیم ملی پرداخت می شود