فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۸۳۸
کد خبر: ۱۰۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
تیم ملی با ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان به تورنمنت کافا اعزام می شود
سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خصوص شرکت در تورنمنت کافا، دعوت بازیکنان جوان و مستعد در کنار ملی پوشان با تجربه به اردوی تیم ملی و آخرین وضعیت بازیکنان با سایت رسمی فدراسیون گفتگو کرد.

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، تورنمنت فوتسال کافا بانوان از 19 تا 29 ژانویه 2022( 28 دیماه تا 8 بهمن ماه) به میزبانی کشور تاجیکستان، شهر دوشنبه برگزار می شود که ملی پوشان کشورمان به رقابت تیم هایی از قرقیزستان،تاجیکستان و ازبکستان می پردازند.

فروزان سلیمانی، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خصوص برگزاری اردوی آماده سازی این تیم جهت شرکت در تورنمنت کافا گفت: این تورنمنت برای نخستین بار برای فوتسال برگزار می شود. بنابراین با توجه به حریفانی که در این مسابقات حضور داشتند، هدفمان این بود تا با ترکیبی از بازیکنان جوان و با انگیزه درکنار ملی پوشان با تجربه به این تورنمنت اعزام کنیم. در مسابقات کافا به مصاف ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان می رویم. فکر میکنم رقابت با تیم های تاجیکستان و قرقیزستان چندان سخت نباشد و تیمی که همیشه با ایران رقابت می کند، ازبکستان است. ازبکستان تیمی است که همیشه برای ما مهم بوده و دنبال جنگ روانی است. حس رقابتی که با ایران دارد به ما انگیزه بالایی می دهد تا بهترین عملکرد را داشته باشیم و یک جام به جام های پر افتخار فوتسال بانوان اضافه کنیم.

وی در ادامه درباره دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی فوتسال گفت: تمام بازیکنان مختلف را زیر نظر داشته و بیشتر بازیکنان جوان و با انگیزه را در کنار فرزانه توسلی، سارا شیربیگی و فرشته کریمی دعوت کردیم تا بتوانیم روند رو به رشد داشته باشیم. البته فرشته کریمی به دلیل مسابقاتی که تیمش داشت قرار شد تا در اردوی نهایی یا در کشور تاجیکستان به تیم اضافه شود. در هر صورت من در کنار کادر فنی ام بازیکنان را مد نظر داشته و فوتسالیست هایی که سالها منتظر بودند تا در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند را دعوت کردیم.

سلیمانی دربار ه عدم حضور برخی از بازیکنان با تجربه در اردوی تیم ملی فوتسال گفت: همانطور که می دانید رقابت های مختلف آسیایی در بخش قهرمانی و جام ملتهای قرار است یا در سال 2022 یا در سال 2023 برگزار شود. تیم های مقابل ما نیز ژاپن،کره جنوبی، چین، استرالیا بوده و بدون شک این تیم ها مرتبا در حال کار و تمرین هستند. تیم های حریف مرتباجوانگرایی داشته و از بازیکنان با تجربه نیز استفاده می کنند. عدم حضور اعتدادی، زارعی، غلامی، ارژنگی و ملمولی در اردوهای تیم ملی به این دلیل است که میخواهیم جوانگرایی کرده و پشتوانه خوبی برای آینده تیم ملی فوتسال داشته باشیم. بر همین اساس به بازیکنان جوان که در لیگ فوتسال بانوان حضور داشته و با انگیزه مسابقه می دهند، دعوت کردیم. خوشبختانه رقابتهای لیگ فوتسال بانوان مرتبا در حال برگزاری است و بازیکنان هر هفته رقابت دارند و همین امر به ما و آمادگی بازیکنان کمک می کند.

وی گفت: درخواستم از فدراسیون فوتبال این است از این بازیکنان با تجربه که سالهای برای تیم ملی فوتسال ایران افتخار آفرینی کرده و 2 جام قهرمانی فوتسال در آسیا را به ارمغان آوردند، تقدیر و تجلیل شایسته شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در پایان در خصوص مثبت شدن تست کرونا 3 ملی پوش فوتسال گفت: در ابتدای اردو، از تمامی بازیکنان تست کرونا گرفته شد که 3 بازیکن تستشان مثبت شد که بلافاصله سرپرست تیم اقدامات لازم جهت ترک اردو را انجام داد. قرار است تا از مابقی بازیکنان مجددا تست گرفته شود و سپس ملی پوشان به تیم های خود جهت شرکت در بازیهای لیگ بروند.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

طوفان شن، پرواز دستیاران خارجی مهدوی کیا و یادگار رستمی از استانبول به بغداد را لغو کرد

برگزارى مجمع عمومى هيات فوتبال استان گلستان

تعویق زمان مجمع انتخاباتی هیات رییسه هیات فوتبال استان زنجان

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

اعلام آرای کمیته وضعیت بازیکنان

برگزاری جلسه هماهنگی دو بازی دوستانه عراق و ایران در هتل بغداد

تعویق مسابقات هفته ۲۵ و ۲۶ لیگ دسته دوم

اعلام آرای انضباطی

تشریح اهداف و رویکرد کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در تعامل با استان ها

اعلام برنامه کامل نیم فصل مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی

پربازدیدترین ها

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

فغانی، ابوالفضلی و منصوری نمایندگان داوری ایران در جام جهانی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

قهرمانی نوجوانان ایران در کافا ۲۰۲۲