فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۸۳۸
کد خبر: ۱۰۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
فیفا از من و همکارانم در فدراسیون فوتبال به صورت رسمی تشکر کرد
عضو هیات رییسه و رییس کمیته جوانان به تشریح آخرین وضعیت استعدادیابی رده‌های مختلف کشوری و پروژه‌های آتی پرداخت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در یادداشت میرشاد ماجدی آمده است:
برنامه استعدادیابی از سراسر کشور کاری بسیار بزرگ و درخور نام کشور عزیزمان بود که با حمایت رییس و اعضای هیات رئیسه و همه روسای هیات فوتبال استانها آغاز شد و البته همچنان ادامه دارد. در بخش استعدادیابی بازیکنان رده زیر 16سال آمار فوق‌العاده ای از رصد بازیکنان رقم خورده است و در نهایت 85 بازیکن به مرحله گزینش نهایی رسیدند که پس از مشخص شدن سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 17سال، این لیست در اختیار سرمربی این رده قرار خواهد گرفت.
در رابطه با استعدادیابی رده سنی زیر 16سال بانوان اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و حدود 70 درصد کار پیش رفته است. عملکرد حدود 3500 بازیکن دختر زیر 16سال مورد مشاهده قرار گرفته و غربال نفرات در مراحل مختلف همچنان تا 15 بهمن ادامه خواهد داشت. در این تاریخ نفرات نهایی برای تیم ملی فوتسال زیر 16 سال آماده خواهند بود.
استعدادیابی در رده سنی زیر 19سال کشور نیز از حدود یکماه قبل آغاز و بخش استانی آن به اتمام رسیده است. در بخش منطقه‌ای نیز حدود 10 استان باقی مانده که در یک بازه زمانی یک هفته‌ای، این بخش نیز به سرانجام خواهد رسید. اما در بخش کشوری حدود 170 الی 200 بازیکن از 15 اسفند در مرکز ملی فوتبال مورد تست قرار خواهند گرفت تا نفرات نهایی این رده نیز در اختیار سرمربی تیم ملی این رده سنی که متعاقبا انتخاب می شود، قرار بگیرند.
از هشت ماه قبل بحث اکوسیستم فوتبال که پروژه بسیار بزرگی در فیفا است و همه کشورها را موردرصد قرار می‌دهد به میان آمد و من مسئولیت آن را قبول کردم. این پروژه زیر نظر قسمت فنی فیفا و تحت مدیریت آرسن ونگر است، در چند قسمت مجزا به بررسی استعدادیابی، مسابقات، تیم‌های ملی، بانوان و مربیگری می‌پرداخت که بخش استعدادیابی، تیم‌های ملی و نوع گزارش دادن از مسابقات تیم‌های پایه که مجموعا شامل هفتاد درصد ارتباط با این پروژه را تشکیل می‌داد زیر نظرم انجام شد.
گابریل کالدرون و خاویر سانچز دو افسری بودند که از سوی فیفا با ما کار کردند و هفته گذشته جلسه نهایی را با این دوستان داشتیم. یک آنالیز بسیار دقیق و رسمی به ما داده شد و یک سری توصیه را درخصوص فوتبال کشورمان به ما ابلاغ کردند. خوشحالم اعلام کنم که روز گذشته فیفا با ارسال نامه‌ای از من و همکارانم در فدراسیون فوتبال تشکر ویژه ای کرد.
اقدام دیگری که برای آینده نزدیک در برنامه داریم مربوط به تهیه گزارشی و تحویل به باشگاه ها از آکادمی های فوتبال است چراکه در بخش آکادمی ها باید پرتوان تر عمل کنیم.
ضمنا مسابقات ایران کاپ را در پیش داریم که کلیات آن توسط رییس فدراسیون اعلام شده است و مشغول تنظیم و تدوین دستورالعمل و آیین نامه آن هستیم تا با برگزاری این مسابقات در سال 1401 قدم جدیدی در بحث استعدادیابی فوتبال برداریم.

 

گفتنی است، در متن بخشی از نامه فیفا به میرشاد ماجدی آمده است:
از سوی فیفا رسما از شما و هر شخص دیگری در فدراسیون فوتبال که در تکمیل پروژه توسعه استعدادها-اکوسیستم فوتبال در کشورتان حمایت داشته تشکر می‌کنیم.
کار با شما در این پروژه موجب افتخار بود و مایلیم از هر پرسنلی که در تکمیل موفق این ماموریت ما را کمک کرده تشکر کنیم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام رای دیدار نساجی مازندران و آلومینیوم اراک

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

برگزاری دوره مربیگری فوتسال آقایان

برگزاری فستیوال به مناسبت روز فوتبال پایه در گلبهار مشهد + عکس

اعلام برنامه سه هفته پایانی لیگ یک

تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان برگزار شد

پیام تسلیت فدراسیون فوتبال

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام ساعت مسابقات هفته سی و یکم لیگ یک

پربازدیدترین ها

اعلام اسامی داوران هفته ۲۷ لیگ برتر فوتبال

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

تمدید مهلت تكميل خرید بلیت تا ٢٢ اردیبهشت

كانادا - ايران ١٥ خرداد در ونكوور

خرید بلیت از طریق درگاه رسمی و معتبر

آغاز مهلت خرید بلیت برای فهرست ذخیره

اسامی بازیکنان اعزامی به تورنمنت فوتبال زیر 16 سال کافا اعلام شد

ثبت نام نمایندگان رسانه ها جهت حضور در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال

اعلام داوران هفته 29 لیگ دسته اول فوتبال

ورود اعضای تیم ملی فوتبال نوجوانان به تاجیکستان