فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۵۹۶
کد خبر: ۱۱۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین پیروزی تاریخ رقم خورد
رییس فدراسیون فوتبال می گوید تاریخ فوتبال ایران تاکنون این موفقیت را ندیده بود و سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین پیروزی تاریخ رقم خورد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهاب‌الدین عزیزی خادم پس از پیروزی یک بر صفر تیم ملی مقابل عراق و صعود به جام جهانی 2022 گفت: این پیروزی بزرگ و تاریخی که به لطف پروردگار رقم خورد، را به ملت بزرگ و متمدن ایران و خانواده معظم شهدا که اسطوره‌های واقعی کشورمان هستند، تبریک می‌گویم. تاریخ فوتبال ایران تاکنون این پیروزی را ندیده بود و سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین پیروزی تاریخ رقم خورد.

وی ادامه داد: به جانبازان عزیز که در عین سختی فوتبال را می‌دیدند و همچنین به ملت بزرگ ایران که در حین تحریم‌های ظالمانه بازی را نگاه می‌کردند و حال‌شان خوش است تبریک می‌گویم. اینکه فوتبال این شوق را برای دل‌های آنها آورد بزرگترین افتخار و سعادتی عظیم است و این جز با لطف حق اتفاق نمی‌افتاد.

عزیزی خادم یادآور شد: برای صعود تیم ملی به جام جهانی باید کتاب‌ها نوشت. تیم ملی در عین ناامیدی در بحرین بازی کرد و امروز بعد از 7-8 ماه می‌بینید که در آسیا سربلند هستیم و سریع‌ترین صعود به جام جهانی در آسیا را هم داشتیم و جزء تاپ‌ترین تیم‌های دنیا قرار گرفتیم. این صعود را به رسانه‌ها و مردم تبریک می‌گویم. از رئیس‌جمهور محترم و معاونان ایشان و همچنین وزیر ورزش تشکر می‌کنم. سریع‌ترین پاداش‌ها در این دوره پرداخت شده است. هنوز پاداش‌های 7،8 سال قبل پرداخت نشده و خیلی از مربیان را می‌بینیم که مالیات‌های سال‌های گذشته‌شان پرداخت نشده ولی با حمایت دولت این پاداش‌ها پرداخت شده است.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که پاداش اعضای تیم پرداخت شده است، عنوان کرد: بله با دستور ویژه رئیس‌جمهور روز شنبه (پس فردا) پاداش‌ها به حساب اعضای تیم واریز می‌شود. من از رسانه ملی بویژه رئیس ورزش رسانه ملی (فروغی) تشکر می‌کنم که جانانه به ما کمک کردند. دست تک‌تک رسانه‌ها را می‌بوسیم که در سرما و گرما به ما کمک کردند و کنار تیم ملی که هیچ امیدی نداشت، بودند. امروز به لطف الهی شکرگذاریم و یادمان باشد که همه باید شکرگذار خداوند عالم باشیم. امروز در آسیا و دنیا سرمان بلند است چون یک اتفاق معجزه‌آسا رقم خورده و باید کتاب‌ها برای آن نوشت.

عزیزی‌خادم درباره آینده نیمکت تیم ملی گفت: هنوز 3 بازی باقی مانده و کما فی السابق از کادرفنی حمایت می‌کنیم. امروز می‌بینید که رابطه فدراسیون فوتبال و کادرفنی خیلی نزدیک است. اتحادی که در کادرفنی تیم ملی فوتبال وجود دارد زبانزد و تاریخی است. وحید هاشمیان و کریم باقری جزء سرمایه‌های فوتبال ما هستند.  فراموش نکنید که فوتبال ملی ما به یک شخصیت و اعتبار رسیده و عامل وحدت و همگرایی در جامعه است. این آرامش و مقبولیت را با تیم‌های ملی قبل مقایسه کنید.

وی در خصوص بازی‌های دوستانه و تدارکاتی برای حضور موفق در جام جهانی تصریح کرد: برای برگزاری بازی‌های دوستانه ستاد جام جهانی فوتبال از هفته آینده کارش را آغاز خواهد کرد و در همین راستا برنامه‌ریزی خواهیم کرد تا تدارکی مناسب داشته باشیم. معاون اول رئیس جمهور قول ویژه‌ای دادند مبنی بر اینکه در کنار تیم ملی هستند تا بتوانیم یک تدارک ویژه داشته باشیم و امیدوارم این همکاری تا جام جهانی باشد و یک جام‌جهانی شکوهمند را با لطف خدا داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که بانوان در مسابقات لیگ هم می‌توانند حضور داشته باشند؟ گفت: امروز یک اتفاق میمون و مبارک با نظر دولت رقم خورد. حضور بانوان به دولت مربوط می‌شود و مربوط به فدراسیون نیست. جا دارد از وزیر ورزش هم تشکر ویژه کنم، ان‌شاءالله که در این مسیر همه در کنار هم برای ارتقای فوتبال و خوشحالی مردم قدم برداریم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

طوفان شن، پرواز دستیاران خارجی مهدوی کیا و یادگار رستمی از استانبول به بغداد را لغو کرد

برگزارى مجمع عمومى هيات فوتبال استان گلستان

تعویق زمان مجمع انتخاباتی هیات رییسه هیات فوتبال استان زنجان

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

اعلام آرای کمیته وضعیت بازیکنان

برگزاری جلسه هماهنگی دو بازی دوستانه عراق و ایران در هتل بغداد

تعویق مسابقات هفته ۲۵ و ۲۶ لیگ دسته دوم

اعلام آرای انضباطی

تشریح اهداف و رویکرد کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در تعامل با استان ها

اعلام برنامه کامل نیم فصل مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی

پربازدیدترین ها

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

فغانی، ابوالفضلی و منصوری نمایندگان داوری ایران در جام جهانی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

قهرمانی نوجوانان ایران در کافا ۲۰۲۲