فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۹۴۹
کد خبر: ۱۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
مرحله دوم مسابقات قهرمانی زیر 16 سال دختران آسیا - لائوس
سرمربی تیم فوتبال زیر 16 سال بانوان ایران معتقد است نبود بازی تدارکاتی و عدم تطابق آب و هوایی با کشور میزبان ضعف ملی پوشان نوجوان در این دوره از مسابقات بود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شادی مهینی پس از پایان بازی برابر ویتنام و حذف شدن از مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا 2019 - تایلند گفت: تیم ملی نوجوانان 24 ساعت قبل از اولین بازی رسمی برابر تیم قدرتمند استرالیا وارد کشور لائوس شد . طی اردوهای مداوم در تهران از آبان ماه در فصل پاییز و زمستان با شرایط جغرافیایی سرد و گاها برف و باران به آمادگی نسب جهت حضور در مرحله دوم مسابقات رسید.

وی در ادامه بیان کرد: همه به این موضوع آگاه بودیم رقابت در دور دوم بسیار سخت خواهد بود و تیم ها هر کدام سطح و سبک متفاوتی دارند. برای ارزیابی بازیکنان نیاز به بازی تدارکاتی است. با توجه به استعدادیابی در دور دوم و اضافه شدن نفرات جدید، این نیاز بیشتر احساس می شد. در اولین بازی ابتدا تیم استرالیا، سپس دمای بالای 36 درجه و رطوبت 70 درصد تیم را غافلگیر کرد.

مهینی افزود: توان جسمی بازیکنان در 30 دقیقه اول بازی تحلیل رفت. با تمام این شرایط در دیدار دوم برابر لائوس، بازی منطقی را از تیم شاهد بودیم و در نهایت در بازی امروز برابر ویتنام تیم تحت شرایط عالی و پر از موقعیت گلزنی بود و حتی یک پنالتی از دست دادیم و در نهایت با کسب یک امتیاز این تورنمت را به پایان رساندیم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: آنچه مسلم است در این رده سنی که سرمایه های فدراسیون و فوتبال بانوان هستند، نیاز به توجه زیادی است همچنین این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است. زیرا با توجه به نداشتن لیگ در این رده، عدم آکادمی و فوتبال حرفه ای در سطح کشور برای نوجوانان همچنین صرف هزینه های فراوان برای همین نفرات، رها کردن نوجوانان مفید نخواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نوجوانان ملی پوش هر بازی بهتر از بازی قبل ظاهر شدند و این نشان دهنده درک و شعور فوتبال آنهاست. در پایان از زحمات فدراسیون و نایب رئیس فدراسیون در امور بانوان کمال تشکر را دارم. امید است این سرمایه های نوجوان بتوانند پشتوانه ای قوی برای تیم جوانان در دو سال آینده باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اطلاعیه

ایران درخواست خود را ارسال کرد

برنامه هفته های هجدهم، نوزدهم و بیستم لیگ برتر اعلام شد

اعلام ورزشگاه یک مسابقه از هفته هفدهم لیگ یک

اعلام تیم داوری دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

اعلام داوران هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال بانوان

پیام تبریک شیخ سلمان  به عزیزی خادم

پیام تبریک رئیس فیفا به عزیزی خادم

پیام تشکر رییس فدراسیون فوتبال پس از انتخابات روز دهم اسفند

برنامه جدید هفته های هفدهم وهجدهم لیگ یک اعلام شد

پربازدیدترین ها

پخش زنده مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال

اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال انتخاب شدند

اعلام داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال

آغاز مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون فوتبال

شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد

انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم رفت

گزارش تصویری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال(بخش چهارم)

شهره موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال شد

گزارش تصویری پیش از آغاز مجمع عمومی (انتخاباتی)

عزیزی خادم: در کنار همه دوستان در راستای برنامه حرکت خواهم کرد