فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۶۶۶
کد خبر: ۱۲۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵
افتتاح دوره دانش‌افزایی ناظران داوری فوتبال
سرپرست فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه دوره دانش‌افزایی ناظران داوری درباره اقدامات انجام شده جهت شروع آموزش دوره VAR به نکاتی اشاره کرد.

ماجدی: امسال ناظران وظیفه مهمی دارند

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: بسیار خوشحالم که در این دوره خدمت بزرگان حوزه نظارت داوری هستیم. از یک بابت دیگر هم خوشحالم که در زمین مسابقه سابقه دریافت کارت از هیچکدام از شما عزیزان را نداشتم.
وی ادامه داد: قدردانی از زحمات قبلی و فعلی شما عزیزان از وظایف فدراسیون و کمیته داوران است، اما واقعیت این است که به دلیل مسائل مختلفی که در حوزه داوری وجود دارد، کمتر از آنچه شایسته شما است به مرحله عمل رسیده است. این دوره ضمن مرور برخی از موارد با حضور مدرس اسپانیایی، فرصت مناسبی ایجاد شد تا از برخی پیشکسوتان تقدیر شود.
سرپرست فدراسیون افزود: از افشاریان که امسال با دقت ویژه در حوزه داوری و نظارت تلاش کرد تا آنچه در شأن عزیزان جامعه داوری است را انجام بدهد، بسیار ممنونم. همچنین از اعضای هیات رییسه بابت حمایت کاملی که از حوزه داوری دارند متشکرم. فرناندز مدرس اسپانیایی نیز زحمات زیادی در این دوره‌های یک هفته اخیر کشیده است و به نظرم تجربه ماندگاری برای خود او شده باشد.
ماجدی خطاب به ناظران حاضر در این دوره بیان کرد: امسال قطعا مسئولیت ناظران داوری سخت‌تر خواهد بود. مسئولیت شما به دلیل رقابت بسیار شدیدی که میان داوران لیگ امسال به وجود آمده زیاد است و هر امتیاز و نمره شما در سرنوشت آنها برای ادامه قضاوت در مسابقات بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به خصوص تا زمان ورود VAR که با ورودش بسیاری از حواشی رفع می‌شود.
وی تصریح کرد: در جلسات قبلی درباره این شرایط ورود سیستم کمک داوری ویدیویی صحبت کردم اما صحبت ها به صورت صحیح به جامعه منتقل نشد. چند روزی است که فدراسیون با قدرت تمام تمرکز خود را به کار گرفته تا انشالله به زودی بحث آموزش داوری در وی ای آر را آغاز کنیم. در فوتبال نتیجه‌گرای امروز، وجود VAR قطعا ما را از بسیاری مشکلات رهایی خواهد داد. در شرایطی که پس از هر بازی هر دو تیم برنده و بازنده به ایجاد هجمه علیه داوری عادت کرده‌اند.
ماجدی در پایان گفت: بار دیگر از همه عزیزان و حسن کامرانی‌فر که مسئولیت دبیرکلی و همراهی ویژه‌ با بخش داوری را برعهده دارد تشکر می‌کنم. همینطور از اصفهانیان و ممبینی که زحمات زیادی در سنوات قبلی برای کمیته داوری کشیدند و امروز در این جمع حضور دارند.
وی در پایان بار دیگر خطاب به ناظران داوری گفت: خواهش من این است که در قضاوت عملکرد داوران، آنها را به چشم عزیزان خود، دلسوزانه و با دقت مورد بررسی قرار بدهید.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تمرین بدنسازی تیم ملی فوتبال

تمرین شاگردان شمسایی در سالن بدنسازی 

اولین تمرین تیم ملی فوتسال ایران در کویت برگزار شد

برگزاری تمرین ریکاوری بعد از بازی برابر اروگوئه

اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان

تیم ملی فوتسال وارد کویت شد

حضور نمایندگان ایران در کوالالامپور

اعلام زمان قرعه کشی مرحله اول جام حذفی

اعلام آرای انضباطی

گزارش تصویری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و اروگوئه

پربازدیدترین ها

گزارش تصویری تمرین تیم ملی فوتبال

گزارش تصویری تمرین تیم ملی فوتبال

گزارش تصویری تمرین ملی پوشان در سالن بدنسازی

گزارش تصویری تمرین تیم ملی فوتبال

پخش دیدار تیم های ایران و اروگوئه از طریق شبکه سوم سیما

نخستین جلسه فنی کی‌روش با بازیکنان تیم ملی فوتبال

برگزاری تمرین تیم ملی زیر باران

برگزاری تمرین ریکاوری پیش از دیدار برابر اروگوئه

محمدنبی: به نحو مطلوبی، فعالیتهای مد نظر برای تیم های ملی فوتبال و فوتسال صورت گرفت

برگزاری تمرین ریکاوری بعد از بازی برابر اروگوئه