فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۲۹۹
کد خبر: ۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
مربی تیم ملی فوتبال ساحلی در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون به نکاتی اشاره کرد.

هاشم پور : برای سه ماه دیگر باید آماده مسابقات انتخابی ساحلی جهانی باشیم

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، عباس هاشم پور –مربی تیم ملی فوتبال ساحلی در ابتدا گفت : پس از 9 سال نخستین بار است که از صعود به مرحله نیم نهایی مسابقات یا تورنمنتی باز ماندیم. این موضوع قطعا دلایلی دارد که بسیاری از آن واضح است. تنها موردی که می توان به آن اشاره کرد ، این است که اگر در بحث مدیریتی و برنامه ریزی ، فنی تیم و سطح بازیکنان مشکلی وجود داشت هرگز موفقیت هایمان طولانی مدت نبود. 9 سال افتخار آفرینی تا همین 4 ماه پیش که قهرمانی دومین رویداد بزرگ و سطح بالای جهان یعنی مسابقات بین قاره ای را بدست آوردیم ، به خودی خود ، گویای همه چیز است.

وی ادامه داد : بازیکنان در مسابقات قهرمانی آسیا هرچه داشتند را در میدان به نمایش گذاشتند و از دید کادرفنی ، کوچکترین نقدی به آنها وارد نیست. به نسبت اردوهایمان ، بازیکنانمان حداکثر تلاش خود را انجام دادند. نکته جالب اینجاست که در مسابقات قهرمانی آسیا تنها با یک تغییر نسبت به مسابقات بین قاره ای حاضر شدیم و حتی در قهرمانی آسیا هم محمد احمدزاده و پیمان حسینی را که از مصدومیت رها شده بودند را در اختیار داشتیم. پس مهره هایمان تنها یک تغییر داشت و مشکلی از این بابت نداشتیم.

مربی تیم ملی افزود : خوشبختانه در چند سال اخیر چرخه جوان سازی تیم را طبق برنامه مدون استعدادیابی کمیته فوتبال ساحلی به خوبی پیش بردیم. پنج بازیکن جوان 20 الی 22 ساله را از تیم (ب) به ترکیب تیم ملی در جام بین قاره ای و قهرمانی آسیا اضافه کردیم. نتایج گویای همه چیز است و مسیر مشخصی پیش بردیم. البته اینکه همیشه تیم قهرمان شود توقع نابجایی است ، اما خودمان هم می دانستیم که تنها شانس ما برای این مسابقات کسب سهمیه جام جهانی است ، نه تلاش برای حضور در فینال و حتی کسب قهرمانی. همانطور که در تمامی مصاحبه های کادرفنی در دو ماه اخیر هم به آن اشاره داشتیم. متاسفانه از بازی اول به دلیل مشکلات داوری و اینکه بارها در صحنه های مختلف در هر سه بازی از ناحیه داوران متضرر شدیم ، از تمرکز بازیکنان در طول وقت بازیها کاسته شد. حتی برای بازی با ژاپن ، امیرحسین اکبری را به دلیل دریافت دو کارت زرد بی دلیل در دو بازی قبلی در اختیار نداشتیم.

هاشم پور ضمن با اشاره به قهرمانی ژاپن گفت : ژاپن تیمی شایسته برای کسب قهرمانی بود ، چراکه آنها ، امارات و عمان آماده سازی سطح بالایی داشتند. به هرحال این تیم ها باتوجه به تلاش خوبی که داشتند ، موفق به کسب جواز حضور در جام جهانی شدند.

وی در پایان اشاره کرد : ما هم باید این مسابقات را فراموش کنیم چون مسابقات مهمی را در سال 2019 پیش رو داریم. طبق تقویم سازمان جهانی فوتبال ساحلی ، سه ماه دیگر مسابقات انتخابی ساحلی جهانی در پیش است. پس از آن هم خود مسابقات ساحلی جهانی و در نهایت مسابقات جام بین قاره ای را پیش رو داریم که امیدواریم با  به اجرا درآمدن برنامه ای که از سوی کادرفنی و کمیته فوتبال ساحلی مدون شده ، در این مسابقات همانند مسابقات بین قاره ای ، شاهد موفقیت تیم ملی باشیم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تشریح جلسه ویدیو کنفرانسی با AFC، مباحث مهم درباره لیگ و واکنش به شایعات منتشره علیه فوتبال ملی

تصویب اساسنامه در صلاحیت مجمع عمومی است

پرداختن به شایعه تعلیق علیه منافع ملی است

اعلام زمان مراسم قرعه کشی مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا

پروتکل فیفا برای بازگشت به فوتبال در دوران کرونا منتشر شد

توضیحات دپارتمان اموربین الملل درباره میزبانی جام ملتهای آسیا 2027

‎نبى، نماينده قانونى فدراسيون در نشست آنلاين دبيران كل

دستورالعمل ملاحظات پزشکی برای بازگشت به فعالیت های فوتبالی

آخرین دستورالعمل فیفا در خصوص جریمه پرتاب آب دهان و سایر اقدامات مشابه

توضیحات فدراسیون درباره روند اصلاح اساسنامه

پربازدیدترین ها

پیام تسلیت

ماجدی: محتوای دوره های مربیگری تغییر کرده است

توضیحات فدراسیون درباره روند اصلاح اساسنامه

آخرین دستورالعمل فیفا در خصوص جریمه پرتاب آب دهان و سایر اقدامات مشابه

دستورالعمل ملاحظات پزشکی برای بازگشت به فعالیت های فوتبالی

محمدى:سپاهان و فولاد به عنوان دو الگوى آكادمى هاى فوتبال به AFC معرفى شدند

پرداختن به شایعه تعلیق علیه منافع ملی است

‎نبى، نماينده قانونى فدراسيون در نشست آنلاين دبيران كل

پروتکل فیفا برای بازگشت به فوتبال در دوران کرونا منتشر شد

اعلام زمان مراسم قرعه کشی مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا