فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۲۴۹
کد خبر: ۱۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص انعقاد قراردادهای ورزشی توضیحاتی ارایه کرد.
 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به پرسش سیاست روز درباره قراردادهای نامتعارف در ورزش به ویژه فوتبال و ورود سازمان بازرسی به این حوزه گفت: اگرچه که قبلاً گفته شد چرا به موضوع باشگاه‌ها ورود کردیم، چون شفافیت لازم در این امور وجود نداشت و این موجب شد که ما این موضوع را پیگیری کنیم.

رییس سازمان بازرسی گفت: مطابق اسنادی که وجود دارد حدود ۱۳تیم برتر دولتی و شرکت ها هستند که به نوعی بودجه آنها از سوی دولت و نهادهای دولتی تامین می شود که در قراردادهای آنها مامور مالی وجود نداشت که موجب ورود سازمان بازرسی شد.

وی گفت: به طور مصداق برخی از باشگاه‌ها بیش از آن اعتباری که داشتند یعنی اعتبار مالی و سقف بودجه که داشته‌اند قرارداد می‌بستند، مثلا اگر باشگاهی ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشت ۴۰۰ میلیارد تومان قرارداد می بست و آن را به سازمان لیگ ارسال می کرد و نتیجه آن بعضی از محرومیت ها بود که نسبت به تیم ها در مراجع ورزشی حاصل شد.

خداییان افزود: در برخی از قراردادها نکاتی نوشته شده که هیچ توجیهی ندارد فرض کنید در قرارداد قید می شود که رضایت مدیرعامل باشگاه از بازیکنان چهار میلیون تومان پاداش دارد شاید گفته شود رضایت مربی اشکالی نداشته باشد، اما آن هم نه در ابتدای امر بلکه انتهای فصل است که در غیر این صورت آن منطقی نیست.

وی افزود: برخی از موارد به حامیان مالی تیم گفته می شد که مبلغ مستقیماً به حساب اشخاص واریز شود که این نوعی نبود شفافیت است و مشکلاتی را به همراه خواهد آورد. یک قراردادهایی برای کارکنان منعقد می شد که مبلغ آن غیر متعارف است فرض کنید که برای یک مسئول امور مالی یک باشگاه در سال ۸۵۰ میلیون تومان اختصاص داده می شد که غیر از پاداش هایی بود که اختصاص پیدا میکرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این باره گفت: این باعث شد که همکاران ما به این موضوع ورود کنند و ببینند آیا این مواردی که داده میشود به بازیکن و به آن کسی است که باید تلاش کند که باشگاه موفق باشد یا افراد دیگر؟! به عنوان مثال مقرر شده بود اگر در یک تیم و یک باشگاه تیم موفق شود و گل نخورد و یا گلی به طرف مقابل بزند به همه اعضای باشگاه پاداش داده شود.

 وی ادامه داد: این باعث شد که همکاران ما به این موضوع ورود کنند، از این رو یک نامه هشداری به معاون اول ارسال شد تا معیاری و استانداردهایی برای قراردادهای تعیین شود و تاکید شد هر باشگاهی متناسب با بودجه خود قرارداد منعقد کند.

خدائیان گفت: ما به این موضوع ورود نمی کنیم که با هر بازیکن چه میزان قرارداد منعقد شود و کاری با مسائل تخصصی باشگاه نداریم که در واقع در صلاحیت آنها است، اما در سایر موارد ورود کردیم و برای برخی از تیم ها همچون تیم پرسپولیس و استقلال پرونده تشکیل دادیم این که در مرحله توضیح است اگر نکاتی را که مسئولین دارند بیان کنند رفع اتهام شود پرونده بسته و در غیر این صورت به مرجع قضایی ارسال میشود.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تصاویری از دیدار تیم‌های نساجی ایران و ممبئی‌سیتی هند

تولد روزنامه‌ای که خیلی‌ها را «کلمه‌خوان»کرد

اعلام آرای انضباطی

اعلام اسامی داوران لیگ برتر فوتسال

اعلام برنامه مسابقات هفته های دوم تا پنجم ليگ دسته اول فوتبال بانوان

تصمیمات کلیدی در دومین جلسه کمیته مسابقات AFC

اطلاعیه روابط عمومی فدراسیون درباره حضور رسانه در دیدار پرسپولیس و الدحیل

برگزاری نشست بر خط مسولان داوری و داوران لیگ برتر

اعلام دو رای کمیته وضعیت

بازیکنان تیم ملی استرالیا الان کجا هستند؟

پربازدیدترین ها

حضور سرپرست دپارتمان جوانان در کنفرانس فوتبال پایه

گزارش تصویری از نخستین دوره کلاس زبان تخصصی با حضور مسئولین فدراسیون

گزارش تصویری از حضور رئیس و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از باشگاه آلومینیوم و استادیوم امام خمینی (ره) اراک

حضور نایب رئیس و دبیرکل و سرپرست نایب رئیسی بانوان در جمع ملی پوشان فوتسال

گزارش تصویری از دیدار تیم های مس رفسنجان و صنعت نفت آبادان

تصاویری از دیدار تیم های گل گهر و شمس آذر

تصاویری از حضور نایب رییس، دبیرکل و سرپرست نایب رییسی بانوان در جمع ملی پوشان فوتسال

مراسم افتتاحیه نخستین دوره آموزش زبان تخصصی برای فوتبال نویسان

قضاوت داوران ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

توضیحات رئیس کمیته داوران فدراسیون