فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۵۹۴
کد خبر: ۴۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
دومین کنفرانس فوتبال آسیا  با حضور دو تن از نمایندگان ایران و 78 شرکت کننده از سراسر آسیا برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شادی مهینی- سرمربی تیم ملی فوتباال نوجوانان بانوان ایران به همراه مریم جهان نجاتی مربی تیم بزرگسالان در این سمینار حضور  داشتند.

مهینی در خصوص حضور در این دوره گفت:  کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از برگزاری مسابقات جام جهانی بانوان 2019 – فرانسه اقدام به برگزاری این کنفرانس کرد. در این سمینار مطالب علمی از لحاظ تکنیکی، داوری، چگونگی برگزاری مسابقات و سایر موارد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در واقع  دومین کنگره فوتبال زنان در کنفدراسیون فوتبال اسیا با حضور 78 شرکت کننده از کشورهای مختلف آسیایی و 13 مدرس و نمایندگان  AFC و دو تن از نمایندگان FIFA  و یک نماینده از یوفا نیز حضور داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: بزرگترین دستاوردی که این سمینار داشت آنالیز بازیهای جام جهانی و آنالیز تیم ژاپن بود. تیم ژاپن قهرمان رده 16، 19 و بزرگسال شده  بود که سرمربی اساکوتاکاکورا حضور داشت و یک نشست را با مربیان حاضر در این دوره برگزار و نکات مختلفی را در خصوص روند رو به رشد تیم ژاپن در رده های فوق مطرح کرد.

وی در ادامه از تغییر رده سنی برای برگزاری مسابقات خبر داد و گفت: قرار شد تا مسابقات از این پس در رده سنی زیر 17 و زیر20 سال برگزار شود . رقابته ها در دور مقدماتی اول  و دور مقدماتی دوم و فینال برگزار می شود که   زمان های پیشنهادی آن  نیز مشخص شد. در واقع اسفند ماه  و فروردین ماه  سال آینده  دور اول مقدماتی برگزار می شود.  مرداد یا شهریور ماه سال آینده دور دوم مقدماتی برگزار خواهد شد و در اسفند یا فروردین ماه دو سال آینده مرحله فینال برگزار می شود.

مهینی ادامه داد:  تفاوت بین فوتبال زنان و مردان، نقش لیدر در فوتبال، نحوه تمرینات و آماده سازی برای تمرین و اینکه AFC چه کمکی برای پیشرفت فوتبال میکند از دیگر مواردی بود که در این کنگره بررسی شد. اینکه از آسیا هیچ تیمی در 8 تیم برتر جام جهانی در دور نهایی چرا حضور نداشتند با توجه به اینکه آسیا 5 نماینده در جام جهانی داشت و چرا به این مرحله راه پیدا نکرد از دیگر مواردی بود که مطرح در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.

مهینی در پایان گفت: بحث دیگری که در این دوره مطرح شد آنالیز گل های بازی بود که  در چه دقایقی زده شده است، از چه ساختار تیمی برای رسیدن به گل استفاده شده ، نقش دروازبان چه بوده و شیوه گل زدن چگونه بوده و روی کارهای تیمی به گل رسیدند، در دستور کاری مربیان قرار داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اطلاعیه

ایران درخواست خود را ارسال کرد

برنامه هفته های هجدهم، نوزدهم و بیستم لیگ برتر اعلام شد

اعلام ورزشگاه یک مسابقه از هفته هفدهم لیگ یک

اعلام تیم داوری دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

اعلام داوران هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال بانوان

پیام تبریک شیخ سلمان  به عزیزی خادم

پیام تبریک رئیس فیفا به عزیزی خادم

پیام تشکر رییس فدراسیون فوتبال پس از انتخابات روز دهم اسفند

برنامه جدید هفته های هفدهم وهجدهم لیگ یک اعلام شد

پربازدیدترین ها

پخش زنده مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال

اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال انتخاب شدند

اعلام داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال

آغاز مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون فوتبال

شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد

انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم رفت

گزارش تصویری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال(بخش چهارم)

شهره موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال شد

گزارش تصویری پیش از آغاز مجمع عمومی (انتخاباتی)

عزیزی خادم: در کنار همه دوستان در راستای برنامه حرکت خواهم کرد