فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۴۵
کد خبر: ۴۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
فدراسيون در شناسايى و پرورش استعدادها تنها مانده
مربى تيم ملى فوتبال اميد معتقد است فدراسيون فوتبال به تنهايى پروسه كشف و پرورش استعدادها را دنبال مى كند.

به گزارش سايت رسمى فدراسيون فوتبال اميرحسين پيروانى با بيان اين موضوع گفت:فلسفه تيم هاى پایه در همه جاى جهان ساختن تيم هاى ملى قدرتمند است و نتيجه در اولويت بعدى قرار دارد. مسئله مهم اين است كه شناسايى و پرورش استعدادها به درستى اتفاق بيافتد و شاهد انتقال نسل ها در مسير مناسب باشيم.فدراسيون فوتبال در اين مسير سازندگى همچنين شناسايى و پرورش استعدادها تنها مانده چرا كه باشگاهها وظيفه و مسئوليت خودشان را انجام نمى دهند. فدراسيون مى تواند حداكثر ١٠٠ بازيكن را در يك نسل به سطوح بالاتر برساند و مسير انتقال را هموار كند اما فوتبال كشور نياز دارد كه اين روند در باشگاهها به درستى طى شود و هزار بازيكن از هر نسل به رده بالاتر انتقال پيدا كند.
پيروانى با ذكر مثالى گفت:در مسابقات قهرمانى جوانان آسيا در بحرين وقتى كره جنوبى از رقابت ها حذف شد پيش از بازگشت به سئول دو جلسه تمرين برگزار كردند. در واقع نتيجه اصلا اهميتى براى آن تيم نداشت. در مسيرى مشخص به شكل هدفمند حركت مى كنند و توجهى به اتفاقات مقطعى ندارد.
وى همچنين اظهار داشت:ما شاهد حضور دو تيم ملى نوجوانان و جوانان در جام هاى جهانى بوديم و حالا مى بينيم كه بازيكنانى از هر دو تيم در تركيب امروز تيم اميد حضور دارند. اين مصداق همان انتقال مطلوب نسل هاست و من ترديد ندارم اين بچه ها توانايى و شايستگى حضور در تيم ملى بزرگسالان را نيز دارند همانطور كه امروز بسيارى از آنها بازيكنانى تاثيرگذار در ليگ برتر يا حتى لژيونر هستند.
پيروانى در پايان پيرامون برنامه هاى آماده سازى تيم اميد گفت:بازيكنان امروز تيم اميد زمانى در رده هاى سنى قبلى خودشان بهترين هاى آسيا بوده اند. رقيبان آنها طبيعتا تغييرى نكرده اند با اين وجود تفاوت ما در شرايط و روند آماده سازى است. رقباى ما در اردو حضور دارند و استيلى هم حق دارد در اين مقطع بازيكنانش را در اختيار داشته باشد. هيچ فرصتى باقى نمانده و فوتبال بازى تكرار و مرور تمرينات است. بايد با صراحت بگوييم عدم همكارى باشگاهها به تيم لطمه مى زند و اجازه نمى دهد انسجام و وحدت تاكتيكى لازم ايجاد شود. اميدوارم در اين يك ماه باقيمانده بتوانيم تمامى نفرات را در اردوهاى باقيمانده در اختيار داشته باشيم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اطلاعیه روابط عمومی

گزارش تصویری از تمرین تیم فوتسال زیر ۲۰ سال

توضیحات سخنگوی فدراسیون فوتبال

بازگشت تيم فوتبال المپيك به تهران

اطلاعیه شماره یک

تغییر زمان دیدار شهر خودرو و شاهین شهرداری بوشهر

فاطمى:عملكرد تيم اميد قابل قبول بود

اسامی محرومان هفته هفدهم لیگ برتر

فرعباسی:روز خوب ما نبود ، توپ ها به گل تبدیل نشد

تمامی امکانات لازم از طریق فدراسیون فراهم بود

پربازدیدترین ها

اطلاعیه روابط عمومی

اعلام داوران هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال

اعلام داوران هفته نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال

موفقیت داوران فوتسال در تست‌های آمادگی جسمانی آسیا

برنامه زمانبندی رقابتهای قهرمانی فوتسال آسیا 2020 مشخص شد

اطلاعیه شماره یک

از تغییر برنامه تا افزایش تعداد تیم های شرکت کننده

پیروزی شاگردان یاوری مقابل نونهالان منتخب تهران + عکس

حضور نایب رییس فدراسیون در همایش ملی زن و ورزش

گزارش تصویری از تمرین تیم فوتسال زیر ۲۰سال