فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۵۳۰
کد خبر: ۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
سرمربی تیم فوتسال زیر 20سال ایران تاکید دارد: شرکت در تورنمنت بزرگسالان تایلند فرصت بسیار خوبی است و برای تجربه اندوزی در این مسابقات حاضر خواهیم شد.

صانعی: ترکیب اصلی تیم پس از مسابقات امید و جوانان سال آینده انتخاب می‌شود

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی صانعی در ابتدا درباره اردوی فعلی تیم فوتسال زیر 20سال گفت: بازیکنانی که به این اردو دعوت شدند از لیگ برتر جوانان، لیگ دسته یک جوانان و لیگ منطقه‌ای جوانان و امید هستند. در واقع 150 بازیکن را بررسی کردیم و حدود 40 الی 50 بازیکن برتر را انتخاب و به اردو دعوت کردیم تا با برگزاری اردو و بازی های تدارکاتی آنها را بیشتر بشناسیم و از دل این بازیکنان 30 بازیکن را انتخاب و کارهای اصلی برای مسابقات مقدماتی زیر 20 سال آسیا که مهرماه سال آینده برگزار می‌شود را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: البته پس از انتخاب 30 بازیکن، بازهم بخش انتخاب بازیکنان برایمان به پایان نمی‌رسد، بلکه در بازی های لیگ مجددا همین 30 نفر را به انضمام بازیکنانی که امسال زیر نظر گرفته بودیم، بازهم زیر ذره بین خواهیم برد. در واقع تا پیش از شروع مسابقات مقدماتی آسیا این فرصت را خواهیم داشت که یک بار دیگر لیگ امید و جوانان سال آینده را ببینیم تا اگر بازیکنی بتواند خود را نشان بدهد، به تیم دعوت کنیم.

صانعی تصریح کرد: بنابراین تیم اصلی را زمانی تشکیل خواهیم داد که لیگ های امید و جوانان در همه رده ها در سال آینده به اتمام رسیده باشد. به این نکته هم باید توجه کرد که 40 ، 50 بازیکن فعلی انتخاب شده همگی کمتر از رده سنی امید و متولدین 79/10/11 به بالا هستند و حتی بازیکنان متولد سال 81 و حتی 82 هم داریم. اگر بازیکن رده سنی امید انتخاب کنیم شاید تیم بهتری داشته باشیم، اما در سال بعدی به مشکل بر می‌خوریم. پس بازیکنانی را انتحاب می‌کنیم که تا 2 سال دیگر هم زیر 21 سال باشند.

سرمربی تیم فوتسال زیر 20 سال ایران درباره شرکت تیمش در تورنمنت رده سنی بزرگسالان تایلند گفت: در این تورنمنت تیم‌هایی حضور دارند که برخی از آنها نزدیک به یک الی دو سال در اردو هستند و از مربیان سطح بالایی استفاده می‌کنند. ضمن اینکه خودشان را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه جام جهانی آماده کرده اند. پس کاملا آماده هستند تا در بالاترین سطح فوتسال آسیا به رقابت پردازند.

صانعی تاکید کرد: به هرحال با این تیم ها به رقابت خواهیم پرداخت، در حالی که تیم ما هنوز در مرحله انتخاب بازیکن است و هنوز 20 بازیکن نهایی خود را هم نشناخته است. بدون شک اگر به طور مثال پنج ماه دیگر در چنین تورنمنتی شرکت می‌کردیم، برای ما بسیار ایده‌آل تر بود اما نمی‌توانیم از این تورنمنت به آسانی بگذریم، چراکه باتوجه به شرایط اقتصادی احتمال اینکه بتوانیم در آینده در چنین تورنمنت سطح بالایی شرکت کنیم، بسیار کم است.

وی افزود: حضور در این تورنمنت افتخار و تجربه بسیار بزرگی برای بازیکنان جوان است و کسب تجربه مقابل بازیکنانی که برای مدت یکی دوسال در اردو بودند و چندین سال در کنار هم بازی کردند، فرصت بسیار خوبی است. ما در حال حاضر توقع زیادی از این بازیکنان و به خصوص برای نتیجه‌گیری در این تورنمنت نداریم. هدف ما تجربه اندوزی برای حضور پرقدرت در بازی‌های سال آینده است.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام داوران هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

علوی:اجماع ملی شکوهمند در همه سطوح باعث حفظ حقوق باشگاهها و تیم ملی شد

میزبانی آسیایی به ایران برگشت

باهدف تعیین سیستم آنالیز تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا 2020

اسامی بیست بازیکن از سوی ناظم‌الشریعه اعلام شد

دعوت فیفا از فغانی و قربانی در سمینار داوران الیت

اعلام داوران هفته 22 لیگ برتر فوتسال بانوان

اطلاعیه فدراسیون

گزارش تصویری از مراسم اختتامیه نیم فصل داوران

برگزاری مراسم اختتامیه نیم فصل داوران لیگ برتر فوتبال

پربازدیدترین ها

اطلاعیه روابط عمومی

گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه کلاس نیم فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر

پاسخ باشگاههای ایرانی به نامه جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره لیگ قهرمانان

بهاروند:به هیچ وجه حاضر به برگزاری بازی در کشور ثالث نیستیم

برگزاری مراسم افتتاحیه کلاس دانش افزایی نیم فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر

توضیحات سخنگوی فدراسیون فوتبال

اعلام داوران هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

برگزاری مراسم افتتاحیه دوره دانش افزایی نیم فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر

برگزاری اردوی جدید شاگردان صانعی با حضور 21 بازیکن

گزارش تصویری از مراسم اختتامیه نیم فصل داوران