فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۹۲۰
کد خبر: ۵۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
محصص:زمان ناکامی ها به دنبال تسویه حساب هستیم
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال با دفاع از انتخاب حمید استیلی به عنوان سرمربی تیم ملی امید گفت:بدون شک این یک تصمیم کاملا درست بود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال مرتضی محصص پس از ناکامی تیم امید در صعود به مرحله بعدی رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا گفت:من هم مثل همه اعضای تیم و میلیون ها نفر از مردم فوتبال دوست ایران از حذف تیممان متاسف و ناراحت هستم. لیاقت این تیم قطعا بیش از اینها بود اما وقت آن است که در مورد واقعیت ها صحبت کنیم.
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال گفت:واقعیت اول این است که حمید استیلی هیچ وقت به دنبال سرمربی شدن در تیم امید نبود. من در فوتبال چهره شناخته شده ای هستم و دلیلی ندارد که خلاف واقعیت صحبت کنم. می توانید از سایر اعضای کمیته فنی و دوستان من هم بپرسید. ما بعد از کرانچار به استیلی پیشنهاد دادیم سرمربی شود اما به هیچ وجه قبول نکرد و سراغ بررسی شرایط گزینه های دیگر رفتیم. بعد از فرهاد مجیدی باز هم این پیشنهاد را به استیلی دادیم که قبول نکرد و باز هم گزینه های متعددی مطرح شدند که به هر دلیل نشد. اما حمید استیلی بالاخره با اصرار اعضا قبول کرد به این دلیل که بهترین گزینه در آن مقطع بود. هیچ گزینه ای وجود نداشت که هم مدارج لازم را طی کرده باشد ، پرولایسنس داشته باشد و در آن مقطع کوتاه باقیمانده با همه نفرات این نسل به خوبی آشنا باشد. استیلی کامل ترین اطلاعات ممکن را در این زمینه داشت و با شناخت خودش نفرات مورد نظر را از بین بازیکنان قبلی تیم و مهره های شایسته لیگ انتخاب کرد. قبول دارم که چند سال بود استیلی کار مربیگری نمی کرد اما در این مقطع با قاطعیت می گویم که بهترین تصمیم را گرفتیم و بهترین انتخاب را انجام دادیم. البته می توانستیم به سراغ مربی گرانقیمت خارجی برویم اما این مسئله هم برای فدراسیون مشکل ساز بود هم کدام مربی خارجی در مدت دو ماه می توانست چنین شناختی از این تیم پیدا کند؟ مسئله مهم این بود که زمان کافی در اختیار نداشتیم.در اين بين صحبت هاى غير منصفانه زيادى مطرح شد. از اين قبيل كه من يا آقاى معينى مى خواستيم وارد كادر فنى اين تيم ها شويم. واقعا اينگونه ادعاها و صحبت ها در شان فوتبال ما نيست. سابقه من و آقاى معينى روشن است. در زمان كدام مربى چنين خواسته اى داشتيم يا چنين هدفى را دنبال كرديم؟ آيا در نهايت ما دستيار حميد استيلى در اين مسابقات شديم؟ فكر مى كنم براى همه روشن است كه اين صحبت ها دروغ بود. حوزه كار و وظايف من به عنوان كميته فنى و عضو كميته فنى AFC كاملا مشخص است. و همين حالا به عنوان يكى از نمايندگان AFC  در بانكوك حضور دارم. واقعا در قبال چنين دروغ هايى چه بايد گفت؟
محصص اضافه کرد:متاسفانه ما بازنده های خوبی هم نیستیم. نمی دانم چرا در زمان شکست همه چیز را فراموش می کنیم. حمید استیلی از سرمایه های ماست ، بارها و بارها همه ما را خوشحال کرده ، اتفاقات تاریخی برای ما رقم زده ، در این ماجرای تیم امید هم به جز تلاش برای موفقیت این تیم هیچ کاری نکرد. استیلی سرمایه ماست که امروز بعضی ها برای او شمشیر از رو بسته اند. نمی دانم چرا قدر این سرمایه ها را نمی دانیم. من معتقدم این تیم با این بازیکنان و این کادر باید حفظ شوند و تیم ب فوتبال ما را بسازند.
وی همچنین گفت:به جای زانوی غم بغل کردن باید به فکر فردا باشیم و ببینیم تیم هایی که موفق شدند چه الگویی دارند. ژاپن هم حذف شد ، عراق هم کنار رفت تیم های دیگری هم به این سرنوشت دچار می شوند اما مشکل ما این است که زمان ناکامی ها به دنبال تسویه حساب می رویم. به اعتقاد من می شود به این تیم امیدوار بود و می توان فردای بهتری داشت. یادمان نرود استیلی زمان کمی داشت و فقط دو اردو در قطر و اندونزی کنار این تیم بود که برای ایجاد تحول تاکتیکی در تیم و اجرای برنامه های مورد نظر کافی نیست. نباید زود ناامید شویم و اینهمه تلاش و دلسوزی و زحمات سرمایه های فوتبال کشورمان را نادیده بگیریم. من به عنوان مسئول کمیته فنی از حمید استیلی ، دستیاران و همه همکارانش تشکر می کنم و امیدوارم این تیم با همه ارکان و بخش های خودش حفظ شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

چشم انداز فوتبال بانوان در آغاز قرن جدید

برگزاری جلسه کمیته جوانان با مسئول بخش گرتس روتز AFC

بازگشت کالدرون به فوتبال ایران

اعلام زمان برگزاری رقابتهای مقدماتی زیر 23 سال فوتبال

هدیه اسکوچیچ به سفیر ایران در کرواسی

شمس: عزیزی خادم نگاه یکسان به فوتبال و فوتسال را پس از سال‌ها محقق کرد

خلاصه بازی نماینده فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا

مظفر: نگاه عملگرایانه فدراسیون به تیم ملی فوتسال بانوان جای تشکر دارد

شیربیگی: تنها خواسته تیم ملی فوتسال بانوان حمایت شدن است

قضاوت داوران ایرانی در رقابت های AFC CUP

پربازدیدترین ها

بیانیه شماره ۳ فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده میزبانی ایران

دکتر رفیعی: AFC با رسیدگی سریع CAS به پرونده میزبانی، مخالفت کرد

حمایت همه جانبه از تیم  ملی فوتبال ایران در رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال 2022 قطر

تماس تلفنی رییس فدراسیون فوتبال با سفیر ایران در هند

بیانیه شماره ۲ فدراسیون فوتبال

گرشاسبی:سازمان موجود لیگ فوتبال در جهت شفافیت و بهینه سازی حرکات خوبی در دو سال اخیر انجام داده است

پازوکی:برای حمایت از تیم ملی فوتبال از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم

برگزاری دومین وبینار پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا

اسامی داوران هفته 21 لیگ دسته اول فوتبال

اسامی داوران هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان