فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۶۴۱
کد خبر: ۵۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
رييس كميته جوانان فدراسيون فوتبال از معرفى دو باشگاه سپاهان و فولاد به عنوان الگو و نمونه آكادمى هاى فعال فوتبال كشور به AFC خبر داد.

به گزارش سايت رسمى فدراسيون فوتبال اكبر محمدى در اين خصوص اظهار داشت:بنده به همراه آقاى محصص رييس محترم كميته فنى نشست هاى مشتركى به صورت ويدئو كنفرانس با نمايندگان فيفا و AFC در خصوص دو طرح مرتبط با حوزه فوتبال پايه و آكادمى ها داشتيم. نشست اول مرتبط با برنامه اناليز اكوسيستم استعداديابى فيفا بود كه با آقايان روته مولر و استوارت صحبت كرديم. در اين طرح لازم است مجموعا ١٣ آكادمى را جهت ارزيابى و بررسى كه توسط يك شركت بلژيكى انجام مى شود به فيفا معرفى كنيم. ٥ آكادمى پسران و ٥ آكادمى دختران همچنين ٣ آكادمى برتر با بهترين كيفيت كه يك آكادمى از بخش دختران و دو آكادمى پسران در اين قسمت معرفى خواهد شد. در واقع در اين بررسى ارزيابى مى شود كه نقشه راه موجود در فعاليت و برنامه اين آكادمى ها منجر به تحقق نتيجه وخروجى مطلب مى شود يا نه.

رييس كميته جوانان فدراسيون فوتبال اضافه كرد:طرح دوم مربوط به كنفدراسيون فوتبال آسيا است موسوم به طرح توسعه فوتبال جوانان نخبه در اسيا كه شاخصه و آيتم هاى متعددى دارد.نحوه فعاليت اكادمى ها ،تجهيزات ،استعدادها ،نيروى انسانى ،كيفيت مربيان ،تيم هاى ملى و موارد ديگر در اين بخش بررسى مى شود و ما هم در اين بخش ابتدا بر مبناى امكانات سخت افزارى مجموعه اكادمى و مركز ملى فوتبال همچنين دو باشگاه سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان را با ارائه كليه مستندات و مدارك معرفى كرديم. در نشست مشترك با اقاى لاسلو نماينده AFC به صورت ويدئو كنفرانس ابتدا مدارك سپاهان مورد بررسى و ارزيابى قرار گرفت و در نشست هاى بعدى مدارك و مستندات باشگاه فولاد مورد ارزيابى قرار مى گيرد.  در واقع هدف اين است كه شرايط و موقعيت فعلى اين آكادمى ها به عنوان نمونه بررسى و با الگوهاى استاندارد مطابقت داده شود تا در مسير رفع نقاط ضعف و استانداردسازى آكادمى هاى فوتبال در كشور اقدام كنيم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

4 ایرانی در تیم منتخب لیگ قهرمانان آسیا 2017

تغییر تیم داوری چند دیدار از لیگ دسته اول

سازمان لیگ تابع سیاست های کلان ستاد ملی مبارزه با کروناست

شجاعی مجاز به همراهی تراکتورسازی شد

گل مهدوی‌کیا کاندیدای زیباترین گل آسیایی ها در جام جهانی

شجاعی از هفته 24 مجاز به همراهی تیم اش خواهد بود

توپچی شاهین که ستاره هنر شد

اسامی داوران هفته 28 لیگ دسته اول فوتبال

اعلام برنامه مرحله نیمه نهایی مسابقات لیگ برتر فوتسال بانوان

اطلاعیه

پربازدیدترین ها

توضیحات سخنگوی فدراسیون فوتبال

اسامی داوران هفته 27 لیگ دسته اول فوتبال

نورشرق: آزمون واسطه های نقل و انتقالات فوتبال را اواخر تیرماه برگزار می کنیم

اعلام داوران هفته 23 لیگ برتر فوتبال

اسکوچیچ نظاره‌گر رقابت‌ لیگ برتر

پیام تبریک فدراسیون فوتبال به رادیو ورزش

جابری: امروز نشست مشترکی جهت بررسی اتفاقات بازی برگشت فینال برگزار شد

نماهنگی از حضور ایران در جام جهانی 2018 روسیه

اعلام مصوبات نشست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی

تغییر کمک داور دو دیدار از لیگ دسته اول