فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۶۸۲۷
کد خبر: ۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
نشست ویدئویی هم اندیشی کمیته جوانان استان ها
دبیرکل فدراسیون فوتبال در نشست ویدئویی هم اندیشی کمیته جوانان استان ها بر ضرورت نظارت دقیق و مستمر در اجرای طرح های مورد نظر خصوصا حوزه های گرس روتز و استعدادیابی فوتبال کشور تاکید کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، نشست ویدئویی هم اندیشی کمیته جوانان استان ها صبح امروز آغاز شد و مهدی محمد نبی با تشکر از عوامل برگزاری این نشست اظهار داشت:خوشحالیم که با وجود شرایط ویژه موجود امکان برگزاری این نشست به صورت ویدئویی فراهم شده و چنین جلسات مشترکی قطعا می تواند در تحقق اهداف مورد نظر تاثیرگذار باشد. این سمینار در حوزه توسعه فوتبال پایه ، استعدادیابی و گرس روتز بسیار مفید و ضروری است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد:بر اساس الگوهای AFC کمیته جوانان فدراسیون فوتبال نقشه راه در مسیر توسعه فوتبال پایه ، استعدادیابی و گرس روتز را به استان ها ارائه می دهد و در اجرای این مسیر لازم است به سه بخش کلی توجه داشته باشیم. موضوع اول محتوای نقشه راهی است که در اختیار شما قرار می گیرد، بخش دوم زمان بندی متناسب با اجرای این برنامه است و بخش سوم جمع بندی و ارزیابی عملکرد. هدف ما این نیست که یک برنامه و نقشه راهی اعلام شود و دیگر موضوع را پیگیری نکنیم بلکه لازم است گام به گام نظارت و ارزیابی را در دستور کار داشته باشیم همانطور که از استان ها انتظار داریم در اجرای این برنامه با دقت نظر روند کار را مورد نظارت قرار بدهند.

نبی اضافه کرد:تجربه نشان داده که ساختار فوتبال کشور در تهران یا استان های برخوردار در زمينه استعداديابي مشابه  برخی استان ها که از امکانات کمتری برخوردار هستند ظرفیت های خودشان در حوزه شناخت استعدادهای توانمند فوتبال کشور را نشان داده اند. موضوع مهم در این حوزه نبوغ و نو آوری است که موجب می شود در مسیر شناسایی و معرفی استعدادها موفقیت های ارزشمندی حاصل شود.

دبیرکل فدراسیون همچنین گفت:جا دارد از زحمات تمامی عزیزانی که در سال های گذشته و در فدراسیون فوتبال در این حوزه تلاش کرده اند قدردانی کنیم همچنین خوشحالیم که در این مسیر از تجارب و دانش جناب آقای محصص همچنین آقای اکبر محمد و اقای نیما نکیسا بهره می بریم. در خصوص فعالیت مدارس فوتبال در استان ها هم لازم است به این موضوع اشاره کنم که هنوز مجوز این موضوع به صورت رسمی و قانونی ابلاغ نشده و خواهش می کنیم تا پیش از دریافت مجوز رسمی و قانونی در این بخش فعالیتی صورت نگیرد همچنین با دریافت مجوز در حوزه فعالیت های آموزشی هم شما عزیزان باید بر اساس پروتکل های اعلام شده به صورت دقیق عمل کنید تا این فعالیت ها بدون بروز هر مشکلی آغاز و پیگیری شود همچنین از سلامتی خانواده ها وفرزندانشان در این بخش مراقبت و محافظت کنید.

محصص:باید به دنبال تغییر و استفاده از الگوهای روز باشیم

در ادامه این نشست مرتضی محصص رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال با اشاره به اهمیت استعدادیابی و آموزش در حوزه فوتبال پایه گفت:مسئله آموزش در فوتبال باید از سن زیر 6 سال آغاز شود و به استانداردهای آموزش در رده های مختلف توجه جدی داشته باشیم. به طور مثال در رده زیر 14 سال بسیاری از کشورها از جمله بلژیک توجهی به نتیجه و جدول مسابقات ندارند بلکه موضوع اصلی بررسی توانمندی بازیکن است. با تمام احترامی که به گذشته و پیشکسوتانمان داریم باید روش ها و مسیرمان را عوض کنیم. ما باید تغییر کنیم تا با الگوهای روز انطباق پیدا کنیم.
محصص اضافه کرد:در فوتبال ما توان تکنیکی و دریبل زدن اهمیت زیادی دارد ، اما می بینیم که در حال تغییر هستیم و بازیکنانی مثل علی کریمی ، خداداد عزیزی و مهدی ترابی کم داریم که این اصلا خوب نیست. فوتبال بازی تصمیمات درست و انتخاب های مناسب است. شما نمی توانید در سنین پایین از بازیکن انتظار داشته باشید تیکی تاکا بازی کند بلکه باید اجازه بدهید نبوغ خودشان را به نمایش بگذارند.

محمدی: حرکت هماهنگ و نظارت مستمر فوتبال پایه را به موفقیت می رساند

اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال هم در این نشست ضمن قدردانی از حمایت های دبیرکل فدراسیون گفت:بر اساس ارزیابی پنل جوانان AFC ما در جایگاه برنزی حوزه گرس روتز و توسعه فوتبال پایه قرار داریم. همچنین به خوبی می دانیم در این حوزه عنوان بهترین مربی به عربستان رسیده، بهترین آکادمی به چین و بهترین برنامه توسعه فوتبال پایه به تاجیکستان اختصاص پیدا کرده و اینها نشان می دهد باید برای پیشرفت در این بخش تلاش کنیم. در واقع باید خودمان را به کشورهای پیشرو برسانیم. جوانان کره و ژاپن به مراحل نهایی مسابقات جام جهانی جوانان می رسند و این نشان دهنده سختی کار تیم های ما در رقابت با چنین حریفانی است.
محمدی اضافه کرد:مسئله آموزش ، استعدادیابی مناسب و برنامه ریزی هدفمند از اهمیت زیادی برخوردار است. همانطور که آقای نبی گفتند ما نقشه راه را در اختیار استان ها قرار می دهیم اما حرکت هماهنگ همچنین نظارت مستمر می تواند منجر به موفقیت این برنامه و در نهایت فوتبال پایه در کشور شود. استانداردسازی آکادمی ها و توسعه فوتبال پایه با استفاده از الگوهای موجودی اصلی ترین بخش اهدافی است که در یک نظام هماهنگ به نتیجه می رسد. جا دارد از زحمات اساتید ارزشمند خودم آقای معینی همچنین آقای محصص تشکر کنم که زحمات زیادی در این بخش کشیده اند و ما هم باید به این مسیر ادامه بدهیم تا جایگاه حقیقی خودمان را در سطح فوتبال پایه همینطور گرس روتز آسیا به دست بیاوریم.

نکیسا:نتیجه گرایی به فوتبال پایه آسیب می زند

در ادامه نیما نکیسا مسئول گرس روتز فدراسیون فوتبال ضمن قدردانی از مسئولین برگزاری این نشست گفت:پیش از هر چیز امیدوارم در این روزها مراقب سلامتی خود و اعضای خانواده همچنین شاگردان خودتان در فوتبال پایه باشید. به اعتقاد من لازم است ما نگاه متفاوتی به موضوع گرس روتز داشته باشیم. بسیار خوشحالم که در این حوزه با دوستان خوبی مثل آقای محصص و محمدی همکاری می کنم چرا که در این مدت همواره حامی ما بوده اند. لازم است در این حوزه به فلسفه گرس روتز توجه کنیم. در این مقوله نتیجه گرایی اهمیتی ندارد و می تواند به فوتبال پایه آسیب بزند. باید به دنبال ایجاد فضای مناسب و با نشاطی باشیم که بازیکن با لذت و شادابی کار کند. باید به دنبال جلب مشارکت حداکثری در توسعه گرس روتز باشیم. حقیقت این است که در سال های اخیر کشورهایی مثل سنگاپور و فلسطین در این بخش عناوین برتر را از آن خود کرده اند و ما نتوانستیم به جایگاه حقیقی خودمان برسیم. برای گسترش و توسعه فعالیت ها همچنین اجرای برنامه ها به صورت هدفمند پیشنهاد من این است که هرکدام از استان ها نماینده تخصصی خودشان در این بخش را معرفی کنند و به صورت مستقیم از این طریق برنامه مورد نظر را در سراسر کشور به صورت هماهنگ اجرا کنیم. جا دارد از حمایت همه جانبه دبیرکل محترم فدراسیون آقای نبی هم تشر کنم که نگاه بسیار خوب و عمیقی به مسئله فوتبال پایه در بخش های مختلف دارند.
خلیل موسوی مسئول کمیته جوانان هیات فوتبال خراسان رضوی و سید ماشالله ميرزا حسینی مسئول کمیته جوانان هیات فوتبال استان کرمان هم در این نشست دیدگاههای خود را پیرامون برنامه توسعه فوتبال پایه در استان ها بیان کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اسامی داوران هفته ششم لیگ برتر فوتسال از دور دوم

گرشاسبی:سازمان موجود لیگ فوتبال در جهت شفافیت و بهینه سازی حرکات خوبی در دو سال اخیر انجام داده است

بیانیه شماره ۳ فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده میزبانی ایران

پازوکی:برای حمایت از تیم ملی فوتبال از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم

آرزوی موفقیت عزیزی خادم برای نمایندگان باشگاههای ایران در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

برگزاری نشست صمیمانه رئیس فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

اسامی داوران هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان

برگزاری دومین وبینار پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا

حمایت همه جانبه از تیم  ملی فوتبال ایران در رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال 2022 قطر

دکتر رفیعی: AFC با رسیدگی سریع CAS به پرونده میزبانی، مخالفت کرد

پربازدیدترین ها

دکتر رفیعی: AFC با رسیدگی سریع CAS به پرونده میزبانی، مخالفت کرد

بیانیه شماره ۳ فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده میزبانی ایران

حمایت همه جانبه از تیم  ملی فوتبال ایران در رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال 2022 قطر

قنبرزاده:ستاد حمایت از تیم ملی فوتبال ایران تشکیل می شود

اعلام داوران هفته بیستم لیگ دسته اول

بیانیه شماره ۲ فدراسیون فوتبال

هتل داریوش کیش میزبان اعضای تیم ملی فوتبال

پیام تسلیت فدراسیون به کمک داور بین المللی فوتبال

برگزاری دومین وبینار پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا

اسامی داوران هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان