فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۹۸۰
کد خبر: ۵۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
رئیس دپارتمان داوران گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید بسیار زیادی بر آموزش آنلاین مستمر داوران در این شرایط کنونی دارد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا سهرابی درباره نشست آنلاین داوری AFC عنوان کرد: در ابتدای جلسه مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون درخصوص برگزاری مسابقات فوتبال با شیوع ویروس کرونا و اینکه چطور تیم ها و داوران برای از سرگیری مسابقات آماده شدند، مواردی را عنوان کردند. همچنین دبیرکل فدراسیون اظهار داشت ما همچنان منتظر دریافت توصیه ها و تجربیات ای اف سی در برگزاری مسابقات در این شرایط خاص هستیم. قطعا تجربیات مثبت و خوب خودمان را در این رابطه برای کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز ارسال خواهیم کرد.

رئیس دپارتمان داوران در ادامه بیان کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال انجام پروسه ای  تحت عنوان ارزیابی وضعیت دپارتمان داوری هر فدراسیون در آسیا است. در دو سال گذشته نمایندگان دپارتمان داوری آسیا جهت ارزیابی دپارتمان داوری ایران در طی دو نوبت به ایران سفر کردند و توصیه های شان را برای بهبود وضعیت دپارتمان داوران اظهار کردند.

وی اضافه کرد: قرار بود در اسفند ماه سال گذشته برای ارزیابی نهایی به ایران سفر کنند که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و در نهایت ای اف سی تصمیم گرفت تا مرحله نهایی ارزیابی را به صورت آنلاین برگزار کند. همچنین  در یک نامه رسمی از فدراسیون فوتبال خواسته شد تا عملکرد دپارتمان را در این دو سال در این جلسه ارائه کند.

سهرابی درخصوص اظهارات نمایندگان دپارتمان داوری آسیا پس از برگزاری جلسه گفت: پس از اینکه ارائه مطالب توسط دپارتمان داوران به پایان رسید، نمایندگان ای اف سی در مورد ساختار کمیته و دپارتمان داوری، نقش و وظایف شان و ساختار اداری دپارتمان مواردی را مطرح کردند.  همچنین از عملکرد خوب کمیته و دپارتمان و اینکه برای یک هدف واحد تلاش می کنند، ابراز خرسندی کردند.

رئیس دپارتمان داوران اظهار داشت: درباره برنامه های استراتژیک در جهت توسعه و ارتقای داوری کشور و برنامه های کاربردی جهت دستیابی به اهداف مورد نظر مطالب بسیار خوبی را مطرح کردند. با توجه به صحبت های نوید بخش دبیرکل فدراسیون از وضعیت فعلی داوری، نمایندگان دپارتمان داوری آسیا بازخورد بسیار مناسبی از برنامه های توسعه داوری فدراسیون فوتبال ایران داشتند و اعلام کردند اتفاقات خوبی در حوزه مدرسی داوری در آسیا و فیفا رخ داده است. همچنین درباره وضعیت داوران بین المللی فوتسال بانوان دستاوردهایی را خواهیم داشت که به محض قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

سهرابی افزود: ای اف سی تاکید  بسیار زیادی بر آموزش آنلاین مستمر داوران در این شرایط کنونی دارد و اینکه حتما داوران آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند و دپارتمان به صورت مستمر بر نحوه تمرین کردن و آماده سازی داوران نظارت دقیقی داشته باشد.

وی در پایان اظهار داشت: با اعلام نمایندگان دپارتمان داوری آسیا امیر عرب براقی که سال گذشته در لیست داوران بین المللی قرار گرفته بود، چنانچه دوره آکادمی داوران آسیا که سال آینده به پایان می رسد را با موفقیت پشت سر بگذارد، مستقیما به جمع داوران الیت آسیا اضافه خواهد شد. همچنین مقرر شد دپارتمان داوران عملکرد خود را از زمان شیوع ویروس کرونا تا پایان مسابقات لیگ به همراه آمار و اطلاعات بدست آمده برای ای اف سی ارسال کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

پرهیزکار: با وجود شرایط سخت کرونا موفق به هماهنگی بازی دوستانه بین‌المللی شدیم

اعلام تقویم مسابقات لیگ های رده های سنی پایه کشور

برگزاری سمینار ناظران داوری فوتسال

برگزاری هفتادمین کنگره سالیانه فیفا به صورت آنلاین

گزارش تصویری از مسابقه سپاهان و النصر

گزارش تصویری از دومین پیروزی پرسپولیس برابر التعاون

پرسپوليس در دوحه صدرنشين شد

شكست شهر خودرو در آغاز دور برگشت

نامه دبیرکل فدراسیون به ویندزور جان

صعود عقاب تهران و استفلال شوش به مرحله نهایی لیگ دسته سه

پربازدیدترین ها

نامه فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره موضوع پخش زنده لیگ قهرمانان آسیا

اعلام برنامه وبینار مربیان فوتبال با حضور آرسن ونگر/سخنرانی دبیرکل و حضور بیش از 5000 مربی

پیام فدراسیون

جزییات تازه از وبینار مربیان ایرانی با حضور آرسن ونگر

شمارش معکوس برای از سرگیری رقابت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

از سرگیری ارتباطات دو فدراسیون و تبریک سالروز تولد قیصر ژرمن ها

ارسال درخواست میزبانی رقابتهای مقدماتی زیر 23 آسیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا

ورزشگاه های جهانی در انتظار تیم های ایرانی

نگاهی به تالار افتخارات

اصلاحات اصلی قوانین بازی فوتسال