فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۷۷۵
کد خبر: ۶۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
با آغاز دوباره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، چهار ورزشگاه در دوحه میزبان این رقابت ها خواهند بود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با آغاز دوباره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2020، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به ورزشگاههای محل برگزاری این مسابقات پرداخته است.
در این گزارش آمده است:
پس از حدود هفت ماه که با شیوع COVID-19 فوتبال در سراسر جهان متوقف شد، از امروز مسابقات در منطقه غرب آسیا در ورزشگاههای الجنوب ، استادیوم خلیفه ، ورزشگاه ایجوکیشن و جاسم بن حمد از سرگرفته می شود.
ورزشگاه بین المللی خلیفه برای بازی های گروه اول لیگ قهرمانان آسیا که شامل الاهلی عربستان ، الوحده امارات، الشرطه عراق و استقلال ایران می شود، انتخاب شده است. استادیوم خلیفه دوحه، یکی از هشت ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، میزبان گروه یک رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
ورزشگاه الجنوب برای دیدارهای گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا که شامل الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان ، شباب امارات و شهرخودرو ایران می شود، انتخاب شده است.
استادیوم الجنوب در الوکره، یکی از هشت ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، میزبان گروه دو رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
ورزشگاه اجوکیشین برای مسابقات گروه سوم در لیگ قهرمانان آسیا که شامل تعاون عربستان، شارجه امارات ، پرسپولیس ایران و الدحیل قطر می شود، انتخاب شده است. این ورزشگاه یکی از هشت ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، میزبان گروه سه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
این نخستین دیدارهای رسمی خواهد بود که در این ورزشگاه تازه تأسیس برگزار خواهند شد.
ورزشگاه جاسم بن حمد برای مسابقات گروه D لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد که شامل النصر عربستان، السد قطر ، العین امارات و سپاهان ایران می شود.
استادیوم جاسم بن حمد دوحه میزبان گروه چهارم (السد قطر، العین امارات متحده عربی، النصر عربستان و سپاهان ایران) رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

وضعیت آب و هوایی دوحه امروز صبح (دوشنبه، ۲۴ شهریور) در دوحه میزان گرمای هوا ۳۶ درجه سانتیگراد است. با توجه به برگزاری دیدار شباب‌الاهلی و شهر خودرو در ساعت ۱۸، میزان گرما ۲ درجه کاهش خواهد یافت و برای دیدار دوم در ساعت ۲۱، درجه حرارت روی عدد ۳۲ خواهد بود. همچنین تمامی ورزشگاه‌ها به سیستم تهویه مطبوع یا خنک کننده مجهز هستند که قادرند درجه حرارت ورزشگاه را تا ۱۹ درجه سانتیگراد (به صورت یکسان در تمام نقاط ورزشگاه) کاهش دهند.

ورزشگاه های جهانی در انتظار تیم های ایرانی

* نقشه دوربین‌های مستقر در ورزشگاه‌ها

پروتکل‌های بهداشتی لیگ قهرمانان آسیا که متمرکز و به میزبانی قطر برگزار می‌شود، روی پخش تلویزیونی بازی‌ها نیز اثر گذاشته و تعداد دوربین‌های تلویزیونی مستقر در ورزشگاه به ۱۴ دوربین کاهش یافته است.

در قطر، مسابقات باشگاهی و همچنین دیدارهای مهم دیگر، با تعداد ۲۰ تا ۵۲ دوربین فیلمبرداری می‌شود، اما برای کاهش تعداد نفرات حاضر در ورزشگاه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، با وجود جایگاه اختصاصی دوربین‌های تلویزیونی و فیلمبردارها در ورزشگاه‌ها، این تعداد به حداقل رسیده است. از همین‌رو مسابقات تنها با ۱۴ دوربین فیلمبرداری می‌شود.

در این نقشه یک دوربین قلمی هم برای ورودی تیم‌ها در تونل وجود دارد که ثابت بوده و بدون فیلمبردار است تا حتی از حضور یک نفر اضافه در تونل تردد تیم‌ها جلوگیری به عمل آید.

نکته دیگر اینکه، دو دوربینی که همیشه کنار نیمکت دو تیم و موازی با خط شش قدم محوطه جریمه مستقر می‌شدند، به سمت دیگر زمین رفته‌اند تا احتمال رویارویی نفرات با یکدیگر کمتر شود.

ورزشگاه های جهانی در انتظار تیم های ایرانی

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

مربیان عزیز،معلمان دلسوز و فداکار روزتان مبارک

 برگزاری دوره های دانش افزایی آنلاین برای مربیان دارای گواهینامه مربیگری درجه حرفه ای A و B فوتبال

ماجدی:سلامت کادر فنی و بازیکنان برای فدراسیون همیشه اولویت بوده است

برگزاری تست آمادگی جسمانی پیش فصل داوران استان ایلام

ارائه گزارش آزمون آمادگی جسمانی داوران در استانها به کمیته داوران

اعلام زمان قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان

پیام تسلیت فدراسیون

برگزاری نشست مشترک سرپرست و اعضای کمیته داوران با بهاروند و نبی

اطلاعیه سازمان لیگ فوتسال

فراخوان عمومی(دوم) خریداری البسه عوامل حمل برانکارد و توپ جمع‌کن مسابقات لیگ‌های برتر، دسته اول فوتبال ایران

پربازدیدترین ها

فرآیند مربیگری

افزایش حق الزحمه داوران،ناظران و نمایندگان اعزامی به مسابقات لیگ

گزارش تصویری از تست آمادگی جسمانی داوران استان چهارمحال و بختیاری

برگزاری نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون

فرمانی:به دنبال موفقیت های بیشتر هستم

معرفی روسای کمیته های جوانان و آموزش فدراسیون

انتشار گزارش عملکرد فدراسیون در زمان شیوع کرونا از فروردین تا شهریور 99

رسمی/برگزاری دیدار تیم ملی مقابل بوسنی قطعی شد

نامه تبریک تولد پله به فدراسیون برزیل

اعلام برنامه جدید هفته اول لیگ برتر فوتبال