فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۹۴۶
کد خبر: ۶۲۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
مدرس فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: بايد سطح آگاهی و دانش روز داوران و ناظران را بالا ببريم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، صدرالدين موسوی درباره برگزاری سمینار ناظران داوری فوتسال گفت: برگزاری كلاس‌های آموزشی و توجيهی برای داوران و ناظران فوتسال اولين گام برای توسعه و پيشرفت داوری است. با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی سعی کردیم در این کلاس دو روزه به صورت فشرده تغییرات مهمی که در قوانین فوتسال رخ داده را برای ناظران داوری تشریح کنیم. وظيفه ما به عنوان تشكيلات داوری اين است كه ناظران را مانند ديگر حيطه های داوری پرورش دهيم، البته اينكه يك داور چند سال پس از پايان قضاوت در اين دوره ها شركت كند، كافی نيست و بايد بطور مداوم با مطالب آموزشی آمادگی خود را در سطح بالایی نگه دارد.

وی اضافه کرد: داوران بايد به اين باور برسند كه توانايی بالا دارند و با اعتماد به نفس قوی وارد زمين شوند، چرا كه بايد جوابگوی همه اشتباهات فنی تيم‌ها، ضعف ورزشگاه‌ها و ... با قضاوت كم اشتباه خود باشند. اما داوران هم اشتباه دارند و نبايد تمام ضعف‌ها را به داور نسبت دهيم. آنچه مسلم است باشگاه ها، داوران و ناظران لازم و ملزوم يكديگر هستند.

موسوی در ادامه بیان کرد: در ورزش فوتبال و فوتسال بايد ديدمان را حرفه ای كنيم، تيم‌ها می خواهند برنده شوند و اگر نشوند، شايد اين هجمه و فشار را روی داور منتقل كنند. نگرش‌ها را بايد تغيير دهيم، بايد امنيت روحی و روانی براي داوران مهيا شود و آنها با آرامش و اطمينان قضاوت كنند. مربيان، ناظران، تماشاگران، تداركات و داوران بايد قبول كنند يك مجموعه هستند و ايجاد فشار بر يك بخش به تمام بخش‌ها منتقل خواهد شد.

مدرس فیفا و ای اف سی همچنین ليگ فوتسال ايران را يكی از مهمترين و سخت‌ترين ليگ های قاره آسيا اعلام كرد و گفت: شايد ليگ فوتسال ايران به لحاظ سازماندهی، برگزاری و نبود زيرساخت‌های لازم برای اين رشته در كشور نتواند با كشورهای مانند كره و ژاپن برابری كند، اما به لحاظ استاندارد بازی و تكنيك و سرعت و برگزاری مسابقات يك سر و گردن از همه كشورهای آسيایی بالاتر است. نياز به يك نوع تفكر جديد در بحث آموزش داريم. بايد سطح آگاهی و دانش روز داوران را بالا ببريم و اين امر با برگزاری دوره های آموزشي و توجيهی براي داوران، ناظران و مدرسان هموار می شود. در هر تورنمنت بین المللی داورانی از کشورمان برای قضاوت انتخاب می شوند و این نشان می دهد که داوران ایرانی از جايگاه و اعتبار ويژه‌ای برخوردارند.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

فاطمی:اردوی جوانان با اجرای کامل پروتکل ها در حالی برگزاری است

هراتیان: در فوتبال ایران کوید برک داریم نه کولینگ برک

اعلام داوران هفته سوم لیگ برتر فوتبال

مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال در پرتو سند امنیت قضایی

توسعه رسانه در دنیای امروز

برگزاری دوره های آنلاین آموزش مربیگری

برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر فوتبال بانوان اعلام شد

مراسم جوایز بهترین های فوتبال فیفا 2020 به صورت مجازی برگزار می شود

نخستين تمرين جوانان در مركز ملى فوتبال

دکتر سیف: تصمیم گیری‌ نهایی برای آغاز لیگ فوتسال بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است

پربازدیدترین ها

قدرت یک تیم در فرد نیست

معرفی کادر فنی تیم ملی جوانان ایران

گزارش سایت فیفا/ آغاز رقابت برای تعیین حریف پرسپولیس

توضیحات مسول امور حقوقی فدراسیون

‎25 بازیکن به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدند

حسن زاده: در مسابقات آسیایی باید هوشیار باشیم

خلیل زاده:با دعای خیر مردم به جام جهانی می رویم

اعلام داوران هفته نخست لیگ دسته اول فوتبال

دو بانوی ایرانی کاندیدای قضاوت در جام جهانی شدند

ماجدی:ترکیب خوبی تیم ملی جوانان را هدایت خواهند کرد